Leiders laten Assad vallen weg.nl callcenter vanuit cel piiiiePiaiici y Vliegmaatschappijen aangeklaagd om 9/11 effewegnl 0529 - 46 96 67 Poetin leidt kraanvogels 1 JA, ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Fietsreizen pijnen donderdag 6 september 2012 38 B W" 4% Bfe 1 4*1 i~\ Overleg Syrië in regio Egypte, Iran, Saudi-Arabië en Turkije voeren overleg over toekomst van Syrië. Mursi: Assad gaat weg. Erdogan: Syrië is terreurstaat geworden. Nederland geeft extra geld voor Syrische vluchtelingen. CAIRO - De Egyptische president Mohamed Mursi heeft gisteren ge zegd dat vier mogendheden in de regio nauw overleggen over de con flicten in Syrië. Dit 'kwartet' be staat uit Egypte, Iran, Saudi-Ara bië en Turkije. Mursi sprak de ministers van Bui tenlandse Zaken van de Arabische landen toe bij zijn eerste bezoek aan de Arabische Liga. De val van de president van Syrië, Bashar al-Assad, is onvermijdelijk, aldus Mursi. Hij riep andere Arabische landen op te helpen het bloedver gieten te beëindigen. Hij blijft ech ter tegen gewapend ingrijpen. Syrië is volgens de Turkse premier Erdogan een terreurstaat gewor den. Hij beschuldigde de wereld er van toe te kijken hoe 'moslims worden afgeslacht'. Het door interne strijd verzwakte Syrië is etnisch en religieus ver deeld en ligt tussen landen die am bities in de regio hebben. Het sjiiti- sche Iran ziet zich als voornaamste verdediger van het geloof tegen westerse invloeden en tegen Israël. Het westerse Turkije voelt zich af gewezen door Europa en droomt ervan een liberale grootmacht in de regio te worden. Saudi-Arabië werpt zich op als. beschermheer van conservatievesoennieten en Egypte zoekt een nieuwe leiders rol in de regio nu de pro-Ameri kaanse Mubarak weg is. Nederland geeft 4 miljoen euro extra hulp aan Syrische vluchtelin gen. De regering noemt de huma nitaire situatie 'zorgwekkend'. MOSKOU - De Russische president Vladimir Poetin gaat een zwerm bedreigde Siberische witte kraanvo gels deels begeleiden op hun tocht naar een warmere, zuidelijker gele gen plek. Poetin zal voor het staal tje waaghalzerij aan een hanggli- der met motor hangen en een nep- snavel dragen. De kraanvogels, die in gevangenschap zijn opgegroeid, weten niet hoe ze naar het zuiden moeten vliegen. Milieuactivisten hebben bedacht dat de dieren kan worden aangeleerd naar het zui den te vliegen door een nepvogel het eerste deel van de reis op kop te laten vliegen. Een woordvoerder van Poetin zei tegen het persbu reau Interfax dat de president 'bin nen enkele dagen' zal opstijgen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstoftoeslag. Exclusief €18,- reserveringskosten per boeking. GRATIS BROCHURE 2012 o Zomer- en stedenaanbiedingen o Excursie- en kerstreizen Naamdhr/mevr Adres Postcode Telefoon E-mail Zonder postzegel opsturen naar effeweg.nl, Antwoordnummer 778, 7700 V0 Nieuwleusen de hoofdstad Manilla hebben aan zeker 95 mensen het leven gekost. Het zijn de ernstigste overstromingen sinds 2009, toen 501 mensen werden ge dood na de storm Ketsana. foto Rolex Dela Pena/ANP drongen, hoewel dat moeilijk te controleren is." Volgens hoogleraar Virginia Doell- gastvan de London School of Eco nomics is dat een utopie. „Om ver dringing te voorkomen, zouden ze bedrijven die gebruikmaken van de gevangenen, het minimumloon moeten laten betalen. Dat is overi gens nog steeds lager dan het ge middelde loon bij een callcen- trum. Anders ontstaat er concur rentievervalsing. Op deze manier begeeft de overheid zich nog meer op een hellend pad, want er zijn nu al veel werkzaamheden die ge vangenen voor minder geld kun nen doen." De hoogleraar geeft als voorbeeld dat gevangenen op gro te schaal distributiewerk doen voor DHL. „En het bedrijf Virgin laat bijvoorbeeld zijn oortelefoons in de gevangenis maken", zegt Doellgast, die ook waarschuwt dat, naast het verlies van banen, derge lijke constructies meer druk zet op de hoogte van de lonen. „De mark ten worden meer concurrerend, waardoor de lonen dalen. De mees te bedrijven kijken toch waar de meeste winst wordt behaald." Nu werken tienduizenden Britse veroordeelden in 131 staatsgevange nissen al als schoen- en sleutelma kers, reparateurs van elektronische apparaten en waskrachten. NEW YORK - De eigenaar van de Twin Towers in New York, die wer den verwoest bij de terreuraansla gen van 11 september 2001, mag een rechtszaak beginnen tegen de vliegmaatschappijen American Air lines en United Airlines. Een recht bank in New York heeft daar toe stemming voor gegeven. World Trade Center Properties LLC (WTCP) zegt dat de vlieg maatschappijen nalatig waren bij de controles op het vliegveld. Daar door konden kapers van al-Qaeda aan boord van twee vliegtuigen ko men. Met die toestellen ramden ze de Twin Towers, die instortten. Bijna 2800 mensen kwamen daar door om het leven. World Trade Center Properties kan een maxima le schadevergoeding van 2,8 mil jard dollar (2,2 miljard euro) krij gen. Een groep islamitische terroristen kaapte in totaal vier vliegtuigen, twee van American Airlines en twee van United Airlines, dat in middels is gefuseerd met Conti nental Airlines. De vliegmaatschap pijen ontkennen dat ze nalatig zijn geweest. Ze wijzen er ook op dat WTCP al miljarden verzekerings-" geld heeft ontvangen. Volgens de rechter is het echter niet duidelijk of dat voldoende compensatie is geweest voor alle schade. supervoordelige busreizen Voordelig nazomeren.' Het beste van ntankarrange' Tirol, Kufstein en Tegernsee 8 daagse busreis - Vertrek op 8,13, 20, 27 okt, 2, 9,16 november Ontdek de cultuur van de steden Kufstein en Innsbruck en ontdek de prachti ge natuur van dit gebied tijdens tochten naar de Chiemsee en het bergdorpje Reit im Winkl. Bezoek de Swarovski Kristallwelten in Wattens en geniet van de typische Tiroolse gezelligheid! INCLUSIEF 7 overnachtingen 7x ontbijt en 7x'diner Gevarieerd avond programma Stadswandeling Hinterthiersee o.l.v. een gids Gebruik sauna en dampfbad Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per GRATIS Comfort Class touringcar Brussel, Brugge, Antwerpen 4 daagse busreis Vertrek op: 19 oktober Incl: hotel, ontbijt, vervoei Gegarandeer' Bohemen en Praag 5 daagse busreis Vertrek op: 8,29 okt, 12,'19, 26 Incl: hotel, ontbijt, vervoer Wismar, Rostock en Riigen 5 daagse busreis Vertrek op: 15 okt, 12 nov Incl: hotel, ontbijt, diner, v< Sauerland en Marburgerland 5 daagse busreis Vertrek op: 15 oktober Incl: hotel, ontbijt, diner, vervoer Umbrië en Toscane Cöte d'Azur en Monaco 10 daagse busreis Vertrek op: 15 oktober Incl: hotel, ontbijt, dine 8 daagse busreis Vertrek op: 20 okt, 2 nov Incl: hotel, ontbijt, diner, vervoer Bezoek h«

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9