In Charlotte staat gewone man centraal 81 buitenland Criminelen runnen Facelift zal Brits kabinet niet helpen Zandzakken langs rivier in Fili donderdag 6 september 2012 MÜNCHEN Bom veroorzaakte miljoenenschade De oude vliegtuigbom die vorige week in de Duitse stad München tot ontploffing werd gebracht, heeft grote vernielingen aange richt Uit de eerste ramingen blijkt dat het explosief uit de Tweede We reldoorlog voor 3 tot 4 miljoen eu ro schade heeft veroorzaakt. Meer dan twintig gebouwen zijn bescha digd. Zo zijn scheuren in muren en kapotte ramen en deuren gemeld. TORONTO Rotte vis tart noordkust Eriemeer Tienduizenden dode en rottende vissen zijn aangespoeld langs de noordelijke kust van het Cana dees-Amerikaanse Eriemeer. Onge veer 40 kilometer kust is vergeven van de stinkende dieren. Het minis terie van Milieu van de provincie Ontario een onderzoek is begon nen naar de oorzaak en naar wie de vis moet ruimen. Van vervui ling door mensen is niets bekend. PRAAG Verzorgster verwond door dwergnijlpaard Een verzorgster in een Tsjechische dierentuin is zwaargewond ge raakt door toedoen van een dwerg nijlpaard. De vrouw is per helikop ter naar een ziekenhuis gebracht. Ze heeft een ernstige wond aan haar rechterbeen opgelopen en heeft veel bloed verloren. Artsen proberen haar been te redden. Dwergnijlpaarden kunnen 275 kilo zwaar worden. NICOSIA Europa wil naar 100 procent alfabetisering De Europese Unie vindt dat analfa betisme in Europa kan worden uit gebannen. Uiteindelijk zal elke Eu ropeaan kunnen lezen en schrij ven. Met minder dan eèn voor 100 procent gealfabetiseerd Europa wil de EU geen genoegen nemen. Lees materiaal moet overal makkelijk be schikbaar zijn. De werkgroep pleit ook voor beter lees- en schrijfon derwijs. ANNECY Gruwelijke vondst bij Meer van Annecy Ten zuiden van het Franse Meer van Annecy, in de bossen bij het dorpje Chevaline, zijn gisteren de lijken aangetroffen van vier met een of meer vuurwapens vermoor de personen. Ook werd een door kogels zeer zwaar gewond 7-jarig meisje gevonden. Ze zweeft tussen leven en dood volgens de plaatselij ke autoriteiten. Ze is in Grenoble in een ziekenhuis is opgenomen. PEKING Politiechef vast na Bo Xilai-schandaal De Chinese oud-politiechef Wang Lijun is aangeklaagd voor zijn rol in de moordzaak rond de Britse za kenman Neil Heywood, die in Chi na tot een politiek schandaal leid de. Volgens staatspersbureau Xin hua wist hij dat de vrouw van de vooraanstaande politicus Bo Xilai verdachte was in de moordzaak, maar hield hij haar de hand boven het hoofd. Democratische conventie in VS smmmmm/mmmmmmmmmmmmmmsammmmmammtmimim De Democratische conven tie steekt schril af tegen die van de Republikeinen. Bij Obama draait het om zwart, jong en arm. Bij Romney om blank, oud en rijk. door onze correspondent Hanneke Keultjes Delores Rozier uit South Carolina kijkt nog eens naar haar teennagels waar ze met witte, ro de en blauwe nagellak het logo van de Obama-campagne op heeft gelakt, alsof ze zoekt naar bevesti ging van wat ze wil gaan zeggen. „Na deze week is de herverkiezing van Barack Obama onvermijde lijk." De zwarte dame weet het ze ker: de conventie van de Democra tische partij is het keerpunt in de campagne. En na de eerste avond van het par tijcongres in Charlotte, North Ca rolina, met als toetje de speech van First Lady Michelle Obama zou ze zo maar gelijk kunnen krij gen. De sprekers deden wat er van hen verwacht werd: het enthou siasmeren van de achterban met thema's als vrouwen- en homo rechten en het omarmen van de middenklasse. De speech van Michelle stak er met kop en schouders bovenuit. Slaagde Mitt Romney's echtgenote Ann er vorige week in om haar man menselijk over te laten ko men, Michelle wist Romney - zon der hem bij naam te noemen - neer te zetten als wereldvreemd en portretteerde haar man als man van het volk, die van de VS een be ter land wil maken, met eerlijke kansen voor iedereen. Moest je op de door blanke, oude re en vooral rijke Amerikanen ge domineerde Republikeinse conven tie in Tampa, Florida zwarte Ame rikanen nog met een lampje zoe ken, Charlotte is kleurrijk: de Ti me Warner Arena zit vol Af- ro-Amerikanen, Aziatisch-Ameri- kanen en Latino's. Veel jongeren en mensen met een kennelijk niet zo goed gevulde beurs. Om ook die laatste groep aan te spreken, nodigden de Democraten Julian Castro uit als één van de be langrijkste sprekers op de ope ningsavond. Castro maakte indruk met een sprankelende en vlotte speech die af en toe deed denken aan de toespraak die in 2004 in één klap een ster maakte van Ba rack Obama, een tot dan toe vol strekt onbekende politicus uit Illi nois. Er is kritiek op Romney, die be loofd heeft dat hij Obama's hervor ming van de zorg zal terugdraaien. Voor de gedelegeerde Pat Trost- Brooks uit Ohio, een staat waar zo wel Romney als Obama vechten om er op 6 november de meerder heid te behalen, is dat een schrik beeld. „Als lerares zag het vaak in mijn klas: kinderen met keel- of oorontsteking die niet naar de dok ter konden omdat ze geen zorgver zekering hebben. Obama heeft daar een einde aan gemaakt" Trost-Brooks denkt ook dat de VS onder Romney slecht is voor zwar te Amerikanen. „Hij wil ons terug sturen naar de jaren zestig, de ja ren van vóór de burgerrechten, door het bijvoorbeeld met strenge identificatieregels moeilijker te ma ken voor zwarte Amerikanen om te stemmen." Fel: „Maar wij laten ons niet terugsturen." zie onze website:buitenland Luister naar de speech van Michelle Obama voor haar man SAN MATEO - Filipijnen stapelen zandzakken langs de rivier in een poging zich te beschermen tegen het stijgende waterpeil als gevolg van extreem veel regen in de afgelopen twee weken. De overstromingen ten oosten van door onze correspondent Michiel Philippart LONDEN - Een callcentrum binnen de muren van de gevangenis: In Groot-Brittannië lijken ze de idea le manier te hebben gevonden om personeelskosten te drukken. Wie nu een abonnement telefonisch wil verlengen, wordt in veel geval len al doorverbonden met een goedkope kracht in India of Paki stan, maar een veroordeelde moor denaar, fraudeur of dief in Groot-Brittannië kost nog geen vier euro per dag. De Britse overheid wil daarom be drijven stimuleren hun belwerk uit te besteden aan staatsgevange nissen. „Het betekent voor veroor deelden een stap richting re-inte gratie in de samenleving", aldus een woordvoerder van het ministe rie van justitie. „En bedrijven zijn maatschappelijk verantwoord be zig omdat veroordeelden na hun vrijlating een grotere kans hebben op een baan." In een folder wordt echter bena drukt dat lagere kosten en minder overhead dé grote voordelen zijn van uitbesteding aan de gevange nis. De zegsman: „Re-integratie is toch het voornaamste doel. Het is van groot belang dat personeel op de arbeidsmarkt niet wordt ver- door Carel Goseling LONDEN - De Britse conservatieve premier David Cameron heeft de samenstelling van zijn kabinet ge wijzigd. Drie bewindslieden kon den vertrekken, een aantal ande ren kreeg een nieuwe portefeuille. Allemaal conservatieven. Coalitiegenoot de Liberale Demo craten onder leiding van vice-pre- mier Nick Clegg was er niet direct bij betrokken. Volgens Cameron dienen de wijzi gingen om zijn ministersploeg klaar te maken voor de ingrijpen de besluiten die de komende jaren nodig zijn om Groot-Brittannië er weer bovenop te helpen en klaar te maken voor de toekomst. Hij ontkende dat er sprake was van verdeeldheid of een koerswijzi ging- Gistermiddag kwam het 'nieuwe' kabinet voor het eerst bijeen. Daar na was er een fotosessie, waar niet iedereen even vrolijk keek. Geen wonder na de vernietigende com mentaren op Camerons besluiten. Kenners menen dat het kabinet duidelijk naar rechts is opgescho ven. Dit ten koste van Clegg en zijn collega's. Cameron wordt bo vendien verweten dat de stoelen dans alleen bedoeld was om zijn ei gen partij te dienen, met name de dwarsliggende 'backbenchers' die zich in het parlement steeds tegen beleidsvoorstellen keren. Terwijl Cameron met zijn beslissingen zijn best doet de burgers te laten zien wat voor een krachtdadig lei der hij is, toont de ombouw van de ministersploeg eigenlijk aan hoe zwak hij staat. Hoe klein hij is geworden. Hoe beschamend zijn optreden. Clegg stond erbij en keek er naar. De Liberale Democraten zien hun aanhang wekelijks zakken in de peilingen. En Cleggs populariteit daalt nog sneller. Nu breken zou het politieke einde van de Liberale Democraten en Clegg betekenen. Commentatoren gokken er nu op dat het opkalefateren van het kabi net niet zal helpen. Eind dit jaar, begin 2013 is het afgelopen. Als ten minste iemand de moed heeft de stekker eruit te trekken. De Britse premier Cameron foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8