binnenland 17 'Moord op echtgenote daad van wanhoop' weekendcompany° Meisje (17) wellicht om gsm gedood 3000 minder opvangplaatsen Paul P I M Koopzondag 9 september 3-daagse Stedentrip Brussel www.weekendcompany.nlgMFg|l donderdag 6 september 2012 i/V/'-./' liü1 I l Elk jaar wordt in Den Haag het politieke jaar sportief geopend. Scheidend Kamervoorzitter Cerdi Verbeet startte gisteren het evenement met als the ma 'ledereen heeft recht op sport in de buurt'. foto Phil Nijhuis/ANP ROTTERDAM - Het 17-jarige Turkse meisje Sehriban Akpinar, dat 9 au gustus dood in de bosjes langs de Horvathweg in Rotterdam werd gevonden, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een bero ving. De drie verdachte jongens, een van vijftien en twee van veertien jaar, zouden een mobiele telefoon van haar hebben gestolen. Ze wor den verdacht van moord of dood slag dan wel van diefstal met ge weld die de dood van het meisje tot gevolg had. Het Openbaar Mi nisterie (OM) heeft dit gisteren ge meld. Sehriban is door meerdere messteken om het leven gekomen. De verdachten zaten op dezelfde school, schreef de directeur van de Lucia Petrus Mavo in Rotterdam vorige week in een brief aan de ouders van de leerlingen van de school. Een van de verdachten ken de het meisje en de jongens ken den elkaar. Het levenloze lichaam van Se hriban werd in de vroege avond van 9 augustus gevonden. Het on derzoek leidde op 12 augustus tot de aanhouding van een 15-jarige Rotterdammer. Op 21 augustus werden vervolgens nog twee jon gens uit Rotterdam aangehouden. Alle drie de jongens zitten nog vast. UTRECHT 'Toevallig weer asbest in Utrechtse flat' In een flat aan de Marco Pololaan in de Utrechtse 'asbestwijk' Kana leneiland is een kleine asbestbe- smetting gevonden. Het gaat om een woning die eerder door wo ningcorporatie Mitros was vrijgege ven, nadat asbest in de wijk was vrijgekomen. Het gaat niet om het zelfde asbestsoort, aldus TNO dat spreekt van een 'toevalstreffer', waarvoor geen verklaring is. AMSTERDAM 33.000 tekenen petitie Pussy Riot Meer dan 63.000 (63.246) mensen hebben een petitie van Amnesty In ternational voor de vrijlating van de Russische punkband Pussy Riot ondertekend. De petitie wordt van daag aangeboden aan de Russische ambassade in Den Haag. De vrou wen werden tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld, omdat zij in een anti-Poetinlied zongen. DEN HAAG UTRECHT Politie houdt jongens onder schot Politieagenten in Utrecht hebben een groepje minderjarige jongens dinsdagmiddag met getrokken pis tool gesommeerd op de grond te gaan liggen. Dat gebeurde omdat de agenten informatie hadden dat de jongens over een vuurwapen zouden beschikken. Het bleek een balletjespistool te zijn. Een voorbij ganger had de poltie gebeld dat het groepje een vuurwapen had. HEEMSKERK Jochies bellen honderd keer 112 Twee jochies van 10 en 11 jaar uit Heemskerk zijn door de politie in hun kladden gegrepen nadat ze in twee dagen tijd meer dan honderd keer onnodig het alarmnummer 112 hadden gebeld. Dat meldde de politie gisteren. De jongens zijn op gespoord, aangehouden en op het bureau ernstig toegesproken door agenten. Het aantal opvangplaatsen voor asielzoekers gaat met drieduizend omlaag. Dat komt door een vermin derde toestroom van asielzoekers en kortere procedures. Dat staat in een brief van minister Gerd Leers aan de Tweede Kamer. Volgens de bewindsman dalen de kosten van asielopvang van 485 miljoen euro in 2010 tot 380 miljoen dit jaar. Sinds 2010 is de bezetting in de opvang met 30 procent afgenomen van 21.000 naar 14.000 (juli 2012). Welke centra worden opgeheven, wordt binnenkort bekend. Wel wordt een 'buffer' aangehouden, voor als er toch weer meer asielzoekers moe ten worden ondergebracht 'ammmzsm/ts. DEN BOSCH - Door wanhoop gedre ven, zo betoogde raadsvrouw mr. Inez Weski, maakte haar 65-jarige cliënt uit Bergen op Zoom in maart 2011 een eind aan het leven van zijn echtgenote. Het 63-jarige slachtoffer wilde na een gelukkig huwelijk van ruim veertig jaar scheiden en dat kon de Bergenaar niet aanvaarden. Hij besloot zijn echtgenote en zichzelf van het le ven te beroven. Dat laatste misluk 12.00 uur tot 17.00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) Oudenbosch Tel: 0165 330620 E-mail: info@PaulPim.nl www.PaulPim.nl OPENINGSTIJDEN: di.-do. 9.30 - 18.00 uur vr. 9.30 -21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur te, omdat het water bij Neeltje Jans, waar hij zichzelf wilde ver drinken, te laag stond. Na slaappil len te hebben geslikt, reed hij rich ting Kamperland, waar hij tegen een hekwerk tot stilstand kwam. De advocaat-generaal van het ge rechtshof in Den Bosch eiste giste ren zes jaar celstraf tegen de man voor moord. De rechtbank in Bre da veroordeelde hem eerder tot vier jaar, nadat het Openbaar Mi nisterie tien jaar had geëist. Het OM ging tegen deze straf in hoger beroep. De advocaat-generaal vindt een eis van tien jaar cel ech ter te gortig. Hij toondemedele ven met de dader en zijn drie dochters. Zij willen niet van hun vader vervreemd raken, al spraken zij van een vreselijke daad. Het Vietnamese echtpaar kwam ja ren geleden als bootvluchteling naar Nederland. De echtelieden BMMBMBMMIMHIMMBHBBIMBWWIBMBHHWBWBI DAMES HEREN Brunello Cucinelli Raffaelle Caruso Giorgio Armani Brioni Etro Etro Paule Ka Brunello Cucinelli Paige Jeans Luigi Borrelli Maliparmi Canali Repeat Corneliani Valerie Incotex (+Red) Fay Van Laack Van Laack For all mankind D'Exterior Paul Smith Coast+Weber+Ahaus PRPS Marccain Jacob Cohën Pucci Coast+Weber+Ahaus Cambio Fay Diane von Fustenberg Hydrogen Wolford Boglioli Valentino Stone Island Schoenen Tassen: Schoenen: Tod's - Brunello Cucinelli Tod's - Brunello Cucinelli Hogan Santoni hadden in hun vaderland een hoop ellende meegemaakt waar vooral de vrouw op latere leeftijd last van kreeg. Zij werd achterdoch tig en verdacht haar man volko men ten onterechte van overspel. Tien jaar lang stak de Bergenaar al zijn energie in het controleren van het voorheen gelukkige huwelijk. Weski suggereerde gisteren dat niet alleen de afschuwelijke erva ringen in het door oorlogen gete kende Vietnam de echtelieden heb ben getekend. Volgens de raads vrouw vertoonde het slachtoffer symptonen van alzheimer. Dat heeft mogelijk haar gedrag ingrij pend veranderd. Voor haar man werd het op maan dag 28 maart vorig jaar te veel. Het was beter om samen dood te gaan, zei hij tegen zijn vrouw voordat hij haar doodstak. Uitspraak over twee weken. Vamdae, 6 a 01a 4* hotel in hartje centrum! 'f.2 overnachtingen incl. ontbijt Flesje water stadsplattegrond 1 x flesje wijn op de kamen' /ffjï!Vlakbij de Grote Markt Verblijf tot 30 november 2012 Sandton Pillows Brussels Brussel 149 beschikbaar! OP=OP 0% 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100% I II II I I Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma-vr 09.00 - 21.00 uur za/zo 10.00 uur -15.00 uur 'Prijs o.b.v. 2-persoonsbezelting en excl. reserveringskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voorwaarden op de websile. Let op! Alleen op 6 september tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7