Reconstructie van N61 gaat door Nieuwe traumaheli Zorgsaam Sluis tevreden met tweede plaats ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 6 september 2012 17 Voor vijf euro op aftiteling van een film 18 en 19 Dorpsraad IJzendijke en ondernemers Schoondijke vangen bot bij Raad van State door Martijn de Koning HOEK - De reconstructie van de N6i tussen Hoek en Schoondijke kan plaatsvinden zoals Rijkswater staat die heeft gepland. De Raad van State veegde woensdag de tal rijke zienswijzen van elf bezwaar makers van tafel. Rijkswaterstaat wil de N6i veiliger maken, onder meer door die te verbreden en te voorzien van ro tondes, fietstunnels en parallelwe gen. In de procedures heeft Rijkswater staat geen fouten gemaakt, oor deelt de Raad van State, en ook de keuze voor een vierbaansweg tus sen Hoek en Biervliet en een twee- baansweg tussen Biervliet en Schoondijke heeft Rijkswaterstaat goed gemotiveerd. De veiligheid en (zomer)drukte zijn volgens de Raad van State goede argumenten om de werken uit te voeren. Rijkswaterstaat hoeft van de Raad van State ook geen tweede roton de aan te leggen bij IJzendijke. Dorpsraad en inwoners hadden daarvoor gepleit, omdat ze vrezen dat ook verkeer richting het ooste lijk deel van het dorp straks door de kern rijdt. Ondernemers aan de N6i moeten bovendien ver over de parallelweg rijden om de hoofd weg te bereiken. De Raad van State wijst erop dat ze zelf niet oordeelt over 'de beste variant', maar alleen bekijkt of het besluit van Rijkswaterstaat 'rede lijk' is. En de standpunten van Rijkswaterstaat zijn niet onhoud baar, zo oordeelt de Raad. Zeker omdat in het dorp compensatie maatregelen genomen worden. Er komt dus, volgens plan, een nieuwe rotonde tussen de twee huidige kruispunten bij IJzendijke, met een ontsluitingsweg richting de Oranjestraat. Ook de 'halve rondweg' ten wes ten van Schoondijke mag er ge woon komen. Ondernemers uit het dorp hadden gepleit voor een kwart rondweg (tussen de wegen richting Oostburg en IJzendijke), omdat ze bang zijn voor klanten- verlies en het volgens hen met de drukte wel meevalt. Die argumen ten zijn volgens de Raad van State niet overtuigend genoeg om de re denering van Rijkswaterstaat (te veel drukte in Schoondijke en daar door klachten van aanwonenden over trillingen) onderuit te halen. Het argument dat de rondweg straks het natuurgebied rond De Molenkreek aantast, wordt door de Raad van State onderschreven, maar Rijkswaterstaat heeft volgens de Raad aangetoond dat het be lang van de wegaanleg groot is en er geen alternatieven voorhanden zijn. Bovendien wordt de natuur- schade gecompenseerd. Ook aanwonenden van de N6i die vinden dat hun woonsituatie er te veel op achteruit gaat, vingen bot bij de Raad de State. Dat geldt ook voor de Fietsersbond, die vindt dat er te weinig oversteekmogelijkhe- den voor fietsers zijn. pagina 18: mooie dag en een domper tegelijkertijd TERNEUZEN - Het Zorgsaam zieken huis in Terneuzen kan beschikken over een nieuwe traumahelikop ter. Het toestel landde woensdag onder veel belangstelling voor het eerst op het heliveld in Terneuzen. Als er een traumahelikopter nodig was in Zeeuws-Vlaanderen, kwam die van het AZ Sint-Jan in Brugge of het Erasmus MC in Rotterdam. Met een startbasis in Willebroek en een snelheid van 240 kilometer per uur is de nieuwe EC135 in aan zienlijk minder tijd bij het zieken huis in Terneuzen. Pilootinstructeur Luc Bertels: „We hadden vandaag maar zeven minu ten nodig om van Antwerpen naar hier te vliegen." Naast het feit dat de helikopter snel is, is hij ook nog eens heel veilig en stil. „Er is plaats voor twee brancards en de patiënten kunnen via de achterzij de naar binnen worden gebracht. Dat is gemakkelijk en snel", zegt Bertels. Zorgsaam kan de helikopter 24 uur per dag oproepen. De EC135 is een toestel van Heliventure, Bene lux's grootste opleidingscentrum voor alle helikopteropleidingen. Heliventure vliegt internationaal en biedt naast het vervoer van pa tiënten ook andere diensten als in spectie- en fotovluchten aan. SLUISKIL Motorrijder slipt door stuk plastic op de weg Op de Baljuwlaan in Sluiskil is woensdagochtend rond 07.00 uur een motorrijder ten val gekomen door een stuk plastic of een stuk rubber dat op de weg lag. De mo torrijder, een 53-jarige man uit de gemeente Terneuzen, raakte ge wond. Hij klaagde over pijn op zijn borst en is per ambulance naar zie kenhuis De Honte in Terneuzen overgebracht. Veel belangstelling woensdagochtend op de helihaven van Zorgsaam in Terneuzen voor de net gelande nieuwe snelle, stille en veilige EC135 die is gestationeerd in Willebroek bij Antwerpen. traumahelikopter foto Peter Nicolai Duitser overlijdt in bouwput van tunnel In de bouwput van de Sluiskiltun nel aan de oostkant van het Kanaal van Gent naar Terneuzen is woens dagochtend een Duitse timmer man overleden aan een longembo- lie. De timmerman werd rond 10.30 uur onwel. Reanimatiepogin gen van medewerkers van Combi natie BAM-TBI en ambulanceperso neel waren niet succesvol. Zijn overlijden is niet werkgerelateerd. door Martijn de Koning OOSTBURG - De gemeente Sluis is de titel 'schoonste strand van Ne derland' kwijt, maar met de twee de plaats is het gemeentebestuur ook tevreden, laat burgemeester Jacques Suurmond weten. Dat kan ook bijna niet anders met een sco re van 4,99 op 5. Toch was het Ban- jaardstrand op Noord-Beveland nóg schoner, vonden de juryleden van Stichting Nederland Schoon, dat gelieerd is aan de ANWB. Schiermonnikoog werd derde. Sluis en Noord-Beveland staan al jaren in de top van het klasse ment. Sluis won in 2005, 2006, 2008 en 2011, Noord-Beveland pak te de titel twee jaar geleden. Overi gens won Veere de eerste twee edi ties van de verkiezing (in 2003 en 2004) en waren Ameland (2007) en Wesüand (2009) de vreemde eenden in de bijt. Eerder dit jaar werden de stranden in West-Zeeuws-Vlaanderen al al lemaal betiteld als 'zeer schoon', waardoor de gemeente er blauwe vlaggen mag laten wapperen. Win naar Noord-Beveland mag aan de blauwe vlaggen nu een jaar lang een gouden wimpel hangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61