Bouw van wozoco lijkt aanstaande Sportpunt Zeeland D 2oI zeeland Raad lijkt akkoord met kunstwerk Scherpenisse Comité wil binnen- en buitenbad plus ligweide Nog een jaar school in Waarde Weekmarkten Borsele krijgen nieuwe stroom donderdag 6 september 2012 Huis van bezwaarmaker wordt gekocht door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Het woonzorgcen trum in Scherpenisse lijkt er einde lijk te kunnen komen nu de ge meente Tholen en woningcorpora tie Stadlander hebben besloten de woning van de laatst overgebleven bezwaarmaker te kopen. De gemeente probeert het woon zorgcentrum aan de Laban Deur- loostraat al jaren te realiseren, maar steeds was er tegenslag. Vo rig jaar gooide de Raad van State roet in het eten door twee be- zwaarmakende omwonenden in het gelijk te stellen. De gemeente had onvoldoende aangetoond dat zij geen overlast zouden krijgen van het complex. Na die uitspraak is de gemeente met de twee bezwaarmakers gaan praten om tot een gebouw te ko men waar zij wel mee kunnen le ven. Dat heeft; geleid tot een aan passing van het plan. Zo krijgt het woonzorgcomplex nog maar drie in plaats van vier lagen. Verder zijn de raampartijen van de appar tementen zodanig aangepast dat er praktisch geen inkijk meer is in de tuinen van de bezwaarmakers. In de centrale gang van het wozoco komen bovendien lamellen te han gen die moeten voorkomen dat mensen op de woningen kijken. Voor één familie was dit voldoen de om af te zien van verder pro test, maar de familie Beens bleef problemen houden met de komst door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Een meerderheid van de Thoolse gemeenteraad lijkt akkoord te gaan met het uittrek ken van ïo.ooo euro voor een kunstwerk in Scherpenisse. Het kunstwerk maakt deel uit van een drieluik over verdwenen ha vens op het eiland Tholen. Het eer ste werk werd in het voorjaar ge plaatst in Sint-Maartensdijk. Nu is Scherpenisse aan de beurt en later krijgt Sint-Annaland wellicht ook nog een kunstwerk. De kunstcommissie, die het colle ge adviseert, velde echter een nega tief oordeel over het kunstwerk voor Scherpenisse. Het zou te wei- WAARDE - Geen van de ouders van OBS D'n Bogerd in Waarde heeft zijn of haar kinderen voortijdig van school gehaald. Dat zegt alge meen directeur Leo Soffers van de stichting SOM (Samen Onderwijs Maken), het samenwerkingsver band van ïo openbare basisscho- van het woonzorgcentrum. De ge meente en Stadlander hebben nog bekeken of ze een andere woning konden vinden voor Beens, maar dat leidde tot niets. Een nieuwe gang naar de Raad van State lag op de loer. Dat was in maart. „Een paar maanden later heeft Beens ons via Stadlander toch weer benaderd met het verzoek om nog. eens te praten", zegt wet houder Cees van Dis. „Daar heb ben wij van harte mee ingestemd. Die gesprekken hebben gelukkig wél tot een oplossing geleid. De ge meente en Stadlander zullen de woning van Beens kopen en in ruil daarvoor-zal de familie geen zienswijzen meer indienen tegen het nieuwe bestemmingsplan." Dat plan ligt, evenals de aanvraag voor een omgevingsvergunning vanaf vrijdag zes weken ter inzage. „Wij gaan er vanuit dat heel het dorp met smart op het woonzorg centrum zit te wachten en er geen zienswijzen meer zullen binnenko men", zegt Van Dis. „Al kun je het natuurlijk nooit helemaal uitslui ten." Als de wethouder gelijk krijgt, kan het plan in december door de ge meenteraad worden goedgekeurd en zou in januari de bouw van het complex eindelijk moeten kunnen beginnen. In dat geval wordt het in maart 2014 opgeleverd. In het woonzorgcentrum komen dertien appartementen, een nieuw dorps huis, een gymzaal en een winkel. Sportpunt Zeeland heeft woensdag de grootse uitbrei dingsplannen gepresen teerd. 'Uniek', beweert direc teur Dies van der Velde. door Luc Oggel irecteur Dies van der Velde steekt zijn en thousiasme niet onder stoelen of banken in de 'skybox' van sportopleiding Cios, waar Sportpunt Zeeland nauw. mee samenwerkt. „Het is een plan dat zijn weerga niet kent, we zijn er apetrots op", glundert hij. De afgelopen weken is al het één en ander naar buiten gekomen over de plannen, maar duidelijk is dat de krenten uit de pap van het ambitieuze, tien miljoen euro ver gende project voor de perspresen tatie zijn bewaard. Het is namelijk de bedoeling om een interactief overdekt tropisch regenwoud te in tegreren in het complex, op de plek waar nu sporthal 1 (de oudste) staan Het idee, ontsproten aan het brein van de internatio naal vermaarde landschapsarchi tect Robin Lock van bureau Ecosca- pe, is een 'attractieve zwemomge- ving in combinatie met een tro pisch regenwoud annex botani sche tuin' in een hele grote, soort f glazen kas. Door middel van een hellingachtige vloer wordt een 'bo ven- en onderwereld' gecreëerd. 'Het Regenbos', zoals de werktitel luidt, leent zich het jaar rond voor allerlei activiteiten rond de the ma's ontdekken, ritme, smaak, schoonheid, gezondheid, energie en rust, altijd met een link naar de natuur. Naast de nieuwe waterat- nig artistieke kwaliteit hebben. Desondanks willen burgemeester en wethouders er 10.000 euro voor uittrekken. Dat het kunst werk gemaakt zal worden door Thoolse werkzoekenden gaf daar bij de doorslag. PvdA, CDA en WD toonden zich dinsdag tijdens de commissieverga dering ronduit positief over een ge meentelijke bijdrage. Enkele ande re partijen lijken aarzelend ak koord te gaan. Ze hebben moeite met het buitenspel zetten van de kunstcommissie en vragen zich bo vendien af of het geld wel uit het kunstpotje moet komen. Ze vin den het meer een reïntegratie- dan een kunstproject. len in de gemeente Reimerswaal en de Brabantse Wal. Het school tje sluit volgend jaar noodgedwon gen de deuren, maar blijft 2012-2013 nog open als overbrug ging. Voorwaarde was wel dat er minimaal 25 leerlingen zouden blij ven, anders was het te duur. HEINKENSZAND - Heinkenszand, Ovezande, 's-Gravenpolder en Kwadendamme krijgen een betere stroomvoorziening voor week markten en evenementen. In Heinkenszand is de huidige voorziening uit 1998 vanwege de fecten aan vervanging toe. In Ove zande wordt de apparatuur overbo dig omdat in het Masterplan een nieuwe ondergrondse stroomvoor ziening is opgenomen. De oude voorziening in Ovezande gaat naar 's-Gravenpolder, die qua capaciteit te klein is. De kleinere stroomvoor ziening uit 's-Gravenpolder gaat op verzoek van de dorpsraad naar Kwadendamme, dat nog niet be schikt over stroom voor week markten en evenementen. De kosten van vervanging, ver plaatsing en bijbehorende keurin gen zijn geraamd op vijftiendui zend euro. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Op vakantie park De Pluimpot bij Sint-Maar tensdijk moeten een binnen- en buitenbad plus ligweide komen. Die voorkeur spraken het comité 2 Meter 10 en de dorpstafel gisteren uit tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. De poli tieke partijen laten pas tijdens de raadsvergadering het achterste van hun tong zien. Het toekomstige zwembad op het vakantiepark is tevens het bad voor de inwoners, omdat het huidi ge zwembad, in Sint-Maartensdijk op termijn dicht gaat. Aanvanke lijk wilde de eigenaar van het park alleen een binnenbad aanleggén, maar dat vinden de inwoners vol strekt onvoldoende. Zij hechten heel erg aan hun buitenbad en lig weide. Het actiecomité 2 Meter 10 en de dorpstafel hebben het idee geuit dat de eigenaar van het park en de gemeente een publiek-priva- te samenwerking aangaan om tot een volwaardig zwembad te ko men. Dat idee werd omarmd door de gemeenteraad. Uit onderzoek is gebleken dat zo'n samenwerking mogelijk is. Nu is het aan de raad om te kiezen wat er moet komen. Ze kan volgende week donderdag kiezen uit meer dan tien varianten, variërend van enkel een binnenbad tot een bin nen- en buitenbad met ligweide. Er zijn ook verschillende afmetin gen mogelijk. De ene variant is ui teraard duurder dan de andere. Actiecomité en dorpstafel spraken na overleg met mensen uit Sint- Maartensdijk en omliggende ker nen de voorkeur uit voor een bin nen- en buitenbad met een ligwei de. Impressie van het nieuwe Sportpunt Zeeland bezien vanaf de Ringbaan. Het glazen complex is 'Het Regenbos'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58