Snoep van o 8 luit Kunsteducatie Walcheren daagt mensen uit de eigen creativiteit aan te horen donderdag 6 september 2012 door Claudia Sondervan Het was hier vroeger zo'n leuk dorp! Er is levendigheid nodig. Kinderen op straat! Ik wil ze met mijn winkel naar bui ten lokken, weg van hun televi sies, computers en telefoons." Tania Maria Siliacus Silva Santos zag een pandje leeg staan in het midden van de Voorstraat van Wissenkerke. Pal tegenover het ter ras van hotel-restaurant De Kroon, aan het plein voor zaal Onder de Toren. Daar hoort wat leuks in te zitten, dacht zij. Ze haalde haar man, Christophe Siliacus over en sinds drie maanden maakt ze furo re met Delicia: speciaalzaak in snoep. „Voor de kinderen. Ik wilde iets vrolijks in de straat." De verkoop loopt beter dan verwacht, vinden Tania en Christophe. Toeristen en recreanten waaien gretig binnen om een zakje versnaperingen te verzamelen, maar: „De meeste van onze klanten komen van het dorp," meldt Tania trots. Want dat is precies wat ze beoogde. „Het is zo heerlijk om de kinderen hier binnen te krijgen. Ze komen met twee euro en denken dat ze daar wel niet veel voor zullen kunnen kopen. Ik laat ze rustig uitkiezen. Als we dan gaan wegen, hebben ze voor veertig cent bij elkaar. Die ge zichtjes dan: ik kan nog verder uit zoeken! Dan stralen ze helemaal!" Ad 87 eurocent per ons kun je een eind toe met je zakgeld. In haar vorige leven, was ze boek houder met een kantoor in Brazi lië. „Ik was hier op vakantie en toen ontmoette ik Christophe. Nu ben ik al twaalf jaar hier." Als boekhouder kwam ze niet aan de slag, maar wel in een vak waar ze al van hield: koken. Naast de win kel werkt ze in de catering. Tania's streven is om snoep uit al lerlei windstreken van de wereld aan te bieden. Momenteel wacht ze met spanning op een zending van haar zoon uit Brazilië. „Hij heeft twintig kilo Braziliaans snoep verzonden, maar het komt maar niet aan. Ik stel me zo voor dat ergens douaniers de snoepjes stuk voor stuk zitten te 'controle ren'!", lacht ze. Braziliaans snoep is apart, vindt ze. „Als je een bana- Uit de gestapelde perspex schappen kunnen klanten naar believen nensnoepje eet, proefje echt ba naan. En pinda is ook echt pinda. Smaken zijn intensër." De winkel heeft ook snoepge- schenken: samengebonden in tuil tjes of als een schilderijtje geschikt op een schaal. Op bestelling bakt ze cupcakes en versiert die met marsepeinen roosjes of ze maakt er eendenkopjes op: een mini- stroopwafel als snavel. Wat haar maar invalt. Om het feest com pleet te maken heeft Tania nog een bedrijfsactiviteit: ze maakt bal lonversieringen voor allerlei gele genheden. Bloemen, ballonbogen, ballonbloemstukken. „Ik heb op Wissenkerke al voor een bruiloft mogen versieren. In Zeeland heb je niemand die zoiets doet. Het was altijd al een hobby van me. In Brazilië maakte ik versieringen Er zijn ook boeketjes en cadeauschaaltjes van snoep. Tania maakt grappige en sierlijke cupcakes op bestelling. Ballonbloemen en andere luchtige versieringen op aanvraag. Een flink uitgevallen zuurtje siert de gevel van Delicia. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Dreischor KleuterKunstLab bij Atelier De Bakkerij (Zuidstraat 2), voor kinderen uit groep 1 en 2. Ontdekkingstocht met verschillen de materialen en technieken. Aanvang 15.45 uur. Beeldhouwen in speksteen bij Atelier De Bakkerij (Zuidstraat 2) voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Aanvang 16.30 uur. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Scharendijke Bingo-avond door sportvereniging voor mensen met en zonder beperkling d' Antilopen Schouwen-Duiveland. Ge bouw De Hoeksteen, 19.30 uur. ZATERDAG 8 SEPTEMBER Ellemeefc Rommelmarkt. Dorpshuis, 8.00 tot 13.00 uur. Haamstede Paarden beslaan tijden Open Monu mentendag in: Haamstede (10.30 uur), Kerkwerve (11.15 uur), Noordgouwe (13.30 uur), Noordwelle (13.30 uur) en Dreischor (15.00 uur). Zierikzee s Uitreiking Groene Pluim GroenLinks Zeeland, Tons Mosterd, 10 uur ZONDAG 9 SEPTEMBER Middelburg 9 Feestelijke afsluiting kunstproject Raamwerk met poëzie, dans en muziek, Jodengang, 13.00 - 17.00 uur. DINSDAG 11 SEPTEMBER Burgh-Haamstede 9 Verrassingsworkshop Vrouwen van Schouwen. Dorpshuis De Schutse, 14 uur. door Ali Pankow Laat je creativiteit opbloeien. Onder die aanmoediging houdt Kunsteducatie Wal cheren in het Theo van Does- burg-centrum in Vlissingen zater dag een open ochtend. Het doel is bezoekers te laten ken nismaken met het cursusaanbod door middel van tentoonstellin gen, open lessen en optredens. Het aanbod omvat cursussen en ac tiviteiten op het gebied van: beel dende kunst, dans, audiovisuele technieken, theater en literatuur. Om een indruk te geven welke re sultaten de creatieve lessen kun nen opleveren tonen diverse cursis ten hun werk. Het betreft deelne mers aan tekenen, schilderen, beeldhouwen, keramiek, fotogra fie. Ook worden er demonstraties gegeven van de cursussen dans, yo ga en drama. De bezoekers worden uitgedaagd ook hun eigen creativiteit aan te boren door onder meer de kunst steiger voor het gebouw in te vul len. Nieuw in het aanbod van Kunste ducatie Walcheren dit seizoen zijn: een schildercursus a la ICadinsky, Maritiem Schilderen, Icoonschilde ren, Dansexpressie 40+, Japanse Poëzie, Levenverhalen schrijven, Decoratietechnieken voor ongebak ken klein en een korte cursus Vil ten. De zogeheten certificaatcursus is in een nieuw jasje gestoken en wordt gegeven onder de nieuwe naamArt-school programma'. Ook voor kinderen is er nieuw aanbod: Kinderyoga, Striphelden en Camerakampioenen onder het mom van 'kunst en bizarre jur ken'. Het nieuwe seizoen bij KEW in Vlissingen begint op 10 septem ber. Zaterdag 8 september, Open Ochtend KEW, Theo van Doesburg-centrum, Brouwenaarstraat 2, Vlissingen, 10.00 - 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44