3 zeeland 13 Presentatie Benedetti op Biënnale in Venetië Zeeuwen trekken van kernen naar de steden commentaar Hoge salarissen Kreek opnieuw gezuiverd van giftige algen Sportvisfederatie stopt met forellenproject donderdag 6 september 2012 EKS5655SSROT mmSmiKXmSS&BCtmBBS&SMemmaSB&iamaa Veel woningcorpora ties maken het bont. Ze negeren de balken ende-norm en beta len hun topmannen exorbitant hoge salarissen. Onderzoek wijst uit dat er geen verband is tussen deze beloningen en de doelmatigheid van de betreffen de woningbedrijven. Ook heel vreemd: tussen verge lijkbare corporaties zijn grote verschillen in beloning van directeuren/bestuurders. In Zee land is het beeld iets minder zorgelijk, maar ook hier zijn on verklaarbare verschillen. Dit al les duidt op willekeur. Er is meer mis. Naarmate deze bouwcorporaties groter wor den, neemt hun doelmatigheid af. Deze ontwikkeling is onac ceptabel. Dit soort corporaties functioneert veel beter voor me dewerkers dan voor huurders, loopt vroeg of laat financieel vast en ondergraaft zo de basis van de sociale huursector. De corporaties moeten snel te rug naar hun oorsprong: het zo efficiënt mogelijk beheren van huurwoningen. Dat kan prima met normale beloningen. MIDDELBURG - De presentatie Room with Broken Sentence van cu rator Lorenzo Benedetti (directeur van De Vleeshal in Middelburg) en beeldend kunstenaar Mark Manders is door het Mondriaan Fonds uitgeroepen tot Nederland se inzending voor de Biënnale van Venetië in 2013. Het fonds volgt hiermee het ad vies van een jury, die uit vier eer der geselecteerde voorstellen het plan van Benedetti en Manders koos. De jury gaf aan hen de voor keur vanwege het indrukwek kende oeuvre van Manders, 'dat ook in het internationale veld in Venetië op veel belangstelling zal kunnen rekenen'. „Bovendien is het plan van Benedetti en Man ders visueel sterk, gelaagd en zal het veel bijzondere energie bren gen in het Rietveld Paviljoen." Benedetti is volgens de jury 'een curator die bewezen heeft een mooie hand van presenteren te hebben'. „Het is duidelijk dat Mark Manders in hem groot ver trouwen stelt en dat beiden elkaar inspireren." „Het is fantastisch om Nederland te kunnen representeren in Vene tië en het is een grote eer om een tentoonstelling te mogen maken in het prachtige paviljoen van Riet veld", aldus Benedetti. De 55e edi tie van de Biënnale van Venetië is van 1 juni tot 24 november 2013. aangiften en 5 verklaringen heeft het Openbaar Ministerie voor de rechtszaak van vandaag. Slachtoffer van de van ontucht verdachte Westkapellenaar: „Je durft dat toch tegen niemand te vertellen, dat je het lekker vond als een oudere man aan je zat." foto's Lex de Meester Officier van justitie gaat ook namens groot aantal onbekende slachtoffers een straf eisen September 2011 werd Joost W. aangehouden op verdenking van ontucht. Onderzoek door deze krant maakt duidelijk dat de ver dachte al vele tientallen jaren on tucht had met jongeren. Eind februari 2012 meldt het Openbaar Ministerie dat de man bekend zou hebben dat hij met zo'n honderd jongeren ontucht zou hebben gehad. Ondanks een oproep lukt het niet om meer aan klachten tegen de man te krijgen omdat slachtoffers zwijgen. Offi cier van justitie Rob Rammeloo zegt dan ook dat hij in Westkapel- le de omgekeerde wereld mee maakt. „De verdachte noemt na men en de slachtoffers zwijgen." In mei liet het OM weten dat nog zeven Zeeuwen de politie gemeld hadden dat de Westkapellenaar on tucht met hen had gepleegd. Al die zaken zijn verjaard. Het OM meldde ook dat de West kapellenaar verdacht wordt van on tucht met acht minderjarigen. Het gaat om drie officiële aangiften en om vijf verklaringen van mensen. Het OM gaat ook namens een groot aantal onbekende zeden- slachtoffers vandaag een straf ei sen. De officier van justitie noem de het een juridisch experiment. Maar hij'vindt dat hij dat wel kan doen omdat hem meer dan duide lijk is dat W. met heel veel jonge ren ontucht heeft gepleegd. Uit de aanklacht blijkt ook dat de Westkapellenaar zich niet alleen schuldig maakte aan het betasten en bekijken van jongeren. In een geval gaat het ook om seksueel binnendringen. Volgens het OM zou een jongen, jonger dan zestien jaar, de man zo'n twee jaar gele den oraal hebben moeten bevredi gen. OUWERKERK - Waterschap Schelde- stromen heeft deze week opnieuw giftige algen in de Ouwerkerkse Kreek bestreden. Dat gebeurt met waterstofperoxide. De kreek leek vrij van voor mens en dier gevaarlijke Dinoflagellaten te zijn, maar plots stak de alg weer de kop op. Uit metingen blijkt dat het water in de oostelijke kreek en de waterlopen in het gebied daar achter, nu voor 99 procent schoon is, meldt het waterschap. In de lob ben achterin de kreek bij bunga lowpark Salvatorhoeve zitten nog wel te veel cellen in het water. Morgen worden ook deze lobben nog een keer behandeld. MIDDELBURG - Middelburg, Zierik^ zee, Goes en Terneuzen hebben een aanzuigende werking op de be woners van de omringende ker nen. Dat blijkt uit de nieuwste Ver- huisatlas Zeeland van Scoop, het Zeeuwse kennis- en onderzoeksin stituut. De Verhuisatlas - onder deel van de Sociale Staat van Zee land - brengt de verhuisbewegin- gen in deze provincie in beeld. De atlas bestaat uit drie delen. Deel III, dat nu is uitgekomen, haakt in op de verhuisbewegingen tussen stad en platteland. Alle kernen van Schouwen-Duiveland, met uitzon dering van Noordwelle, verliezen aan de stad Zierikzee. Op de Beve- landen is een trek vanuit bijna alle kernen naar Goes (uitgezonderd Wilhelminadorp, 's-Heer Arends- kerke, 's-Heer Hendrikskinderen en Schore). Vrijwel alle Walcherse kernen verliezen aan Middelburg. In Zeeuws-VIaanderen is het Ter- neuzen dat inwoners trekt uit di rect omliggende kernen. Opval lend daar is een grote trek vanuit Terneuzen naar Zaamslag, naar de nieuwbouw van Othene-Zuid. Vlissingen neemt als stad een uit zonderingspositie in: er zijn onge veer evenveel inwoners die naar Vlissingen trekken vanuit omlig gende kernen als er andersom naar de kernen verhuizen. VROUWENPOLDER - De organisatie sportvisserij Zuidwest Nederland heeft de stekker uit het forellenpro ject voor het Veerse Meer getrok ken. De federatie trekt de handen van het project af in verband met de blijvende financiële onzeker heid en de aanwezige ecologische onzekerheid door het doorlaatmid- del Katse Heule. Ton de Jonge uit Vrouwenpolder had als particulier de schouders gezet onder het plan om op grote schaal forellen in het Veerse Meer terug te zetten. Hij had daar wel de steun van de fede ratie en het bedrijfsleven voor no dig. De Jonge is niet van plan zijn zijn inspanningen te staken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3