uit 13 Orpheus en Eurydice Trane met Tuite tijdens Endless Summer Party The JB Orchestra treedt op in De Goederenloods donderdag 6 september 2012 podium www.pzc.nl/uit De muziekgroep 'Straf omschrijft zijn repertoire als 'polderpolka'. De Griekse mythe van Orp heus en Eurydice behoort tot de bekendste mythi sche liefdesgeschiedenissen uit de wereldliteratuur. MuziekPodium Zeeland tekent voor een bijzonde re presentatie van dit verhaal zater dagavond in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het verhaal wordt uit gevoerd door verteller Niels Brand- aan Cottering en organist Jos Vo gel. Het omvat werk van componis ten als Monteverdi en Gluck. De mythe vertelt over Orpheus die met zijn prachtige zangstem en goddelijke muziek iedereen in vervoering brengt. Grenzeloos lijkt zijn geluk als hij de nimf Eurydice tot zijn vrouw neemt. Dat geluk is echter van korte duur. Op de hu welijksdag bijt een giftige slang Eu rydice in haar enkel. De nietige wond veroorzaakt haar dood. Een leven zonder Eurydice is ondenk baar voor Orpheus. Hij daalt afin de onderwereld, grijpt zijn lier en slaat de snaren aan. Hij smeekt de heerser over de schimmen zijn echtgenote terug te geven. Dat is het begin van een helse tocht. Dit concert als muzikale vertelling geldt als verrassend verlengstuk van de Open Monumentendag. Overdag is de toren van de Sint Ja cobskerk ook geopend ter beklim ming. Jos Vogel is dan eveneens aanwezig en geeft om 14.00 en 15.30 uur uitleg aan de speeltafel van de beiaard. Zaterdag 8 sept., Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Wereldmuziek, ofwel goed in het gehoor liggende mu ziek uit Zuid-, Midden- en Noord Amerika, Israël en Europa. Daar naast een verscheidenheid aan jazz-, funk-en popnummers, maar ook uitstapjes naar authentieke volksmuziek. Daarmee is het reper toire samengevat van het tienkop pig Zeeuws muziekgezelschap The JB Orchestra, dat zondagmiddag een optreden geeft in De Goede renloods in Goes. The JB Orchestra bestaat uit een ritmesectie, vijf blazers en een zan geres. Zondag 9 september, Goederenloods, Goes, 14.30 uur. Feestband Trane met Tuite treedt zaterdagavond op tijdens The Endless Summerparty in de polder bij Hengstdijk. door AH Parokow Trane met Tuite staat voor ouderwets, gezellige le vensliederen en smartlap pen. Overal waar de groep komt worden een snik en een lach op gewekt. Het repertoire wordt akoestisch en live gebracht. Trane met Tuite treedt zaterdag op bij The Endless Summer Party in De Vette Music Hall in Hengstdijk. Initiatiefnemers van dit evene ment zijn Stefan en Angèle de Vetter, eigenaren van een agra risch bedrijf midden in het pol derlandschap van Oost-Zeeuws - Vlaanderen. Zij richten zich de laatste jaren steeds meer op de ontwikkeling van hun bedrijf als partylocatie. Het organiseren van evenementen is Stefan de Vetter met de paplepel ingegoten. Hij hielp mee toen zijn broer Fons de bekende Mega Party's in Hei kant op touw zette. „Wij vinden het een groot gemis voor de regio dat er na het beëindigen van die Mega Party's geen vergelijkbare evenementen meer zijn. Organi seren doen wij graag. Het is altijd weer een uitdaging alles goed te regelen en daarbij mensen steeds weer te verrassen met show of aankleding", zegt Stefan. Hij en zijn vrouw besloten de agrarische loods van hun bedrijf in de Pauluspolder te ontwikke len tot unieke partylocatie voor kleine en grotere muziekfeesten. Zo werden er inmiddels twee lus trumfeesten - 25- en 30-jarig be staan - van de Sjores Ambras Band georganiseerd, evenals een party van de inmiddels ter ziele gegane radiozender Zeeuw FM. Zaterdag staat dus The Endless Summerparty op de agenda. „Het is de bedoeling dat het een feest met veel leuke muziek in een ongedwongen sfeer wordt. De doelgroep bestaat uit 25-plus- sers die op zoek zijn naar gezellig heid en livemuziek in een sfeer volle omgeving. Overigens is ie dereen vanaf 16 jaar welkom", zegt Stefan. Hij is zelf een van de drie dj's die voor de sfeervolle mix van zomerse muziek zorgen. De andere twee dj's zijn: Johnny Jonkman en Tim Witte. En ver der tekent de band Trane met Tuite dus voor de gevoelige snaar die een lach en een traan zal op wekken. De hal wordt omge bouwd tot vakantieparadijs met strandtentjes, een cocktailbar en een boot voor de dj's. Zat. 8 sept., De Vette Music Hall, Zuidweg, Hengstdijk, 19.30 uur. Altijd al acteur willen worden? Theaterschool! De Ambitie presenteert dé acteeropleiding voor volwassenen: voor iedereen van 20 jaar en ouder die het vak toneelspelen wil leren. spelimprovisatie elementair toneel teksttoneel fysiek theater productie Deze tweejarige opleiding wordt gegeven door professionele docenten. De lessen van De Ambitie starten op 4 oktober 2012. Interesse? Informatieavond: maandag 10 september 2012. Aanvang 20.00 uur. Locatie: 't Spiegeltheater, J.V. Sprengerlaan 6, Middelburg. Toegang GRATIS Direct inschrijven voor de opleiding of meer info-bij de initiatiefnemers: www.zeeuwsamateurtheater.nl en op www.scoopzld.nl, SCOOP, Leontien Poppe, T. 0118-682500 lpoppe@scoopzld.nl JjilÈiE Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39