Muziek Monumentaal: klanken van nu met wortels in het verleden 2 luit donderdag 6 september 2012 door Aüi Pankow Festival Muziek Monumen taal laat de bezoekers met andere ogen naar Zierikzee kijken dan wan neer zij slenteren over de zoveel ste toeristenmarkt, die in elke kern vrijwel hetzelfde assorti ment te bieden heeft De 17e edi tie van Muziek Monumentaal be gint vandaag op onstuimige wij ze met optredens van drummen de steltlopers. Het festival duurt tot en met zaterdag en brengt een veelheid aan muziekgenres. Close Act: imponerende zwarte personages met hun drums zijn slechts het begin van een program ma dat meandert langs repertoire uit talrijke streken ter wereld. De steltlopers/muzikanten manifeste ren zich op de weekmarkt op het Havenplein en in enkele straten in het centrum. „Zij hebben bij zo'n optreden op straat, waarbij het pu bliek wordt verrast, meer te be vechten dan tijdens een geplande performance op een terrein of in een schouwburg, waar de toe schouwers bewust naar toe ko men", zegt Hesther Melief, opricht ster en zakelijk leidster van Close Act uit Tilburg. „Mijn moeder, Jea- ne Melief was de eerste in Neder land met een theatergroep van steltlopers", vertelt Melief. Zij heeft deze specifieke theatervorm met passie voortgezet. De perfor mance genaamd STX van Close Act vandaag in Zierikzee om schrijft zij als 'choreografisch drumgeweld'. Melief belooft 'ha nenkammen die door de lucht klie ven, een onstuimig peloton zwar te personages dat zich synchroon door de ruimte beweegt en steltlo pers die zich uiten in een vreemde combinatie van discipline en op stand. Tot de tradities van Muziek Monu mentaal behoort ook een klassiek vrijdagavondconcert. Dat kan nu, na voltooiing van de grootscheep se restauratie, weer plaatsvinden in het Stadhuismuseum in Zierik zee. Op het programma staat een optreden van het Donnacorda Strijkkwartet. De gratis kaarten voor dit optreden zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor. Muziek van nu, maar met de wor tels in het verleden en van dichtbij en ver af Dat zijn de kenmerken van Muziek Monumentaal op za terdag. Het festival is onlosmake lijk verbonden met de jaarlijkse Open Monumentendag. Programma Muziek Monumentaal Donderdag .6 september Binnenstad Zierikzee: Steltdrum- mers Close Act met 'STX', 11.30 u. en 13.30 uur. Vrijdag 7 September Stadhuismuseum: concert Donna corda Strijkkwartet, 20.00 uur. Zaterdag 8 september Minftoernee Delta Quintet: Slot Haamstede, 11.00 uur; Jacobus- kerk, Renesse, 12,30 uur; Lutherse Kerk, Zierikzee, 14.30 uur. Zanger Ralph de Jong, Schuitha ven, 11.30 en 12.30 uur. Straf: Muziekgezelschap met 'pol derpolka', bij restaurant Concordia, 12.00 uur en 13.00 uur. De Jongus, coverband voor volwas sen en met kinderrepertoire, Mu ziektent, 12.30 u. en 14.00 uur. Ohne Jazz Band, door binnenstad, vanaf 12.30 uur. Tak'n Djola, West-Afrikaanse per cussie, Muziektent, 13.30 uur. Louisiana Men, bij restaurant Con cordia, 14.30 u. en 16.00 uur. Ritmix, Zuid-Amerikaanse percus sie, Schuithaven, 15.00 uur. Ot Azoy Klezmer Band, Onder de Beuze, 15.30 u. en 16.30 uur. Het publiek wordt tijdens een tocht langs de talrijke gratis toegan kelijke monumenten steeds ver rast met korte optredens op diver se locaties in de binnenstad van Zierikzee, maar ook in Slot Haam stede en in de Jacobuskerk in Ren esse. Deze speellocaties maken on derdeel uit van de minitournee die het Delta Quintet zaterdag over Schouwen-Duiveland maakt. 'Zo is het en zo is het goed'aldus luidt de naam - in het Jiddisch - van de Ot Azoj Klezmer Band. De naam is ontleend aan het lied Azoj, Git Azoj. De band speelt mu ziek uit Molvania, land van feest en modder dat ergens tussen Grie kenland en Rusland moet liggen. Met eigen composities wordt die muziek tot leven geroepen. Klez mer tradities, Balkan klanken, Turkse invloeden en zigeunerlad ders worden door elkaar gemixt met veel ruimte voor soleerwerlc. Uit een geheel andere'windrich- ting komt het repertoire van het trio Louisiana Men: Hans de Vries (zang, harmonica, gitaar), Alex Sie gers (zang en percussie) en Toon Ekkers (gitaar, banjo, sexto, zang). Zij brengen rootsmuziek uit de swamps van Louisiana met zinde rende zydeco en zompige rhythm 'n' blues. Muziek Monumentaal brengt nog veel meer: polderpol ka, percussie) covers, pop en jazz. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 6 SEPTEMBER Terneuzen Jamsessie, De Pit, 20.00 uur Zierikzee Muziek Monumentaal met Steltdrum- mers, binnenstad, 11.30 uur en 13.30 uur. Zoutelande Zomeravonconcert Luctor et Emergo, Catharinakerk,Willibrordusplein20.00 uur. VRIJDAG 7 SEPTEMBER Middelburg Drum 'n bass in your face! ft. Niskerone+ Black sun empire Brownz+SilvahFonk: viering 10e editie en 5 jaar de Spot, De Spot, 21.00 uur. Terneuzen Themafeest: Après-beach party, De Pit, 22.00 uur Sint Laurens Concert Zeeuws Vocaal Ensemble, Hervormde kerk, 20.00 uur. Veere Recycled Jazztunes, Kadeterras Restau rant de Struyskelder, 15.30 uur Zierikzee Concert Donnacorda Strijkkwartet, Stadhuismuseum, 20.00 uur ZATERDAG 8 SEPTEMBER 's Heer Arendskerke Theatrale Processie 'De Troost van Geur" in kader van het kunstproject 'een Bunder Kunst', Landschappelijke tuin Allemekinders-Be- veland, Panhoeveweg, 21.00 uur Hengstdijk The Endless Summer Party, Partylocatie: agrarische loods, Zuidweg, Pauluspolder, 20.00 uur Middelburg Concert door Thé Martin Mans Band, koorkerk, 20.00 uur en is in de Koorkerk in Middelburg. Oostburg Bluesfestival met David Gogo, Long Tall Danny, Veldman Brothers, Johnny Mastro en Mamas Boy's, The Lane, vanaf 16.00 uur Poortvliet Catalaanse muziek door Cobla Amster dam,. Zandhoeve, Lange Zandweg 1, 20.15 uur Vlissingen Muziekpodium Zeeland: Jos Vogel (or gel) en Niels Brandaan Cottering (vertel ler) met 'Orpheus en Eurydice', St. Jacobskerk, 20.00 uur Vrouwenpolder Mosselfeesten, mossels eten, 's mid dag en 's avonds live muziek en de groot ste vlag van Nederland. Zierikzee Muziek Monumentaal: muziekoptre- dens op diverse locaties in de binnen stad, 11.30 -17.00 uur ZONDAG 9 SEPTEMBER Goes "The JB Orchestra", een tienkoppig Zeeuws gezelschap, Goederenloods, 14.30 uur Veere Concert Muziekpodium Zeeland: Dana Zemtsov (altviool) Cathelijne Noorland (piano). Met werk van Bach, Bloch, Koda- ly en Sjostakovitsj. Grote Kerk, 15.30 uur DINSDAG 11 SEPTEMBER Middelburg Dinsdagavondorgelconcert door Sietze de Vries (Groningen). Oostkerk, 20;0Q uur De Louisiana Men sloten de muziek van de Mississippi Delta in hun hart. Ot Azoj Klezmer Band brengt Jiddische feestmuziek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38