Zwintriatlon maakt veel emoties los 1000 HHHH - wMï Jmm 28|spi Trail in grote hal is uniek in Nederland' Dolf Jansen en Maikel Harte treden op tijdens Kustmarathonavond Bos wint Memorial donderdag 6 september 2012 door Maurice Steketee MIDDELBURC - Tijdens de discussie avond over de toekomst van de Zeeuwse atletiek eerder dit jaar leek het nog een proefballonnetje. Want een hardloopwedstrijd in de Zeelandhallen zoals geopperd werd, dat was volgens velen on haalbaar. Kim Reynierse en Mi chel Schrier geloofden wel in het plan en inmiddels zijn ze druk be zig met het organiseren van een trail, een hardloopwedstrijd op on verhard en glooiend terrein, in de Zeelandhallen. „Als het doorgaat is dat uniek voor Nederland", vertelt het duo. De afgelopen maanden hebben Schrier en Reynierse vele gesprek ken gevoerd. Eerst werden er con tacten gelegd met de motorcross, omdat zij eveneens gebruikmaken van heuvels van zand tijdens de In- doorcross. Daarna werden verschil lende sponsoren benaderd, er werd contact gelegd met de Zee landhallen en inmiddels is er ook interesse vanuit de Zeeuwse moun tainbikewereld om aan te sluiten bij het initiatief. Zij zouden een ei gen wedstrijd op hetzelfde par koers kunnen houden. Voormalig topatleet Reynierse werd vooral geïnspireerd door de beelden die hij zag van een trail in de Westfalenhallen in Dortmund. „Daar was het een groot succes en wij willen nu zoiets op Zeeuwse schaal organiseren. In de winter is er niet veel te doen op hard loopge bied, zeker niet voor de junioren omdat dan de baanwedstrijden stil liggen. Wij willen dan ook zeker de jeugd erbij betrekken", zegt Reynierse. „Maar ook Nederlandse kleppers willen we proberen naar de Zee landhallen te halen", vult Schrier aan. „Het moet een evenement worden voor een breed publiek. Wè hopen natuurlijk dat er veel toeschouwers op af zullen ko men," Naarmate Schrier en Reynierse hun plannen steeds verder uit werkten, merkten ze dat er steeds meer mensen enthousiast raakten. „Inmiddels krijgen we ook hulp van Johan Antheunisse en Yvonne Murk. En ook van de Vereniging Zeeland Atletiek (VZA), het over koepelende orgaan van de Zeeuw se atletiekverenigingen, krijgen we medewerking." Een datum is inmiddels gevonden. Het is de bedoeling dat de trail op zaterdag 12 januari gaat plaatsvin den. Dat is een week voor de Su percross. „We werken met de mo torcross samen, want we hebben de grond die in de hal komt te lig gen natuurlijk allebei nodig. Inmid dels hebben we ook gesprekken ge voerd met mountainbikers. Ook voor hen kan het parkoers interes sant zijn." Voor 1 oktober moet duidelijk zijn of de trail definitief kan doorgaan. Zo zal er onder meer nog met de Zeelandhallen overeenstemming bereikt moeten worden over de huur van het complex. Ook hoopt het hardloopduo nog sponsören te vinden. „We hebben niet alleen geld nodig, maar ook sponsoring in natura is van harte welkom. We willen bijvoorbeeld over een brug lopen. Misschien is er wel een steigerbouwer die dat wil sponsoren. Verder moeten er ook boomstammen en allerlei an dere hindernissen komen te lig gen. Dit kan bijvoorbeeld interes sant zijn voor bouwbedrijven. Wie weet kunnen we ook door een vrachtauto lopen." Het is de bedoeling dat het een jaarlijks terugkerend evenement gaat worden op de Zeeuwse atle- tiekkalender. Schrier en Reynierse mikken in eerste instantie op zo'n driehon derd deelnemers. Er wordt nog ge werkt aan een website waar deel nemers zich kunnen inschrijven. „Maar eerst moeten we zelf nog wat obstakels nemen." door Maurice Steketee MIDDELBURG - De organisatie van de Kustmarathon geeft zaterdag de aftrap voor de jubileumeditie. In de Grote Kerk van Veere zullen Maikel Harte en Dolf Jansen een optreden verzorgen voor zo'n zes honderd hardlopers, wandelaars en mountainbikers. Cabaratier Jansen is zelf een fervent hardloper. Tij dens de avond zal hij vertellen over zijn eigen ervaringen als atleet, maar ook ingaan op de populariteit van de Kustmarathon, die dit jaar toe is aan de tiende editie. „Maikel Harte zal de avond openen", vertelt Lein Lievense. „Fred Rabout zal de avond aan elkaar praten, net zoals hij dat al tien jaar bij de Kustmara thon doet. Ook is er speciale aan dacht voor de lopers die alle tien de edities van de Kustmarathon hebben uitgelopen. Zij worden extra in het zonnetje gezet." De avond wordt afgesloten met I Zo'n duizend triatleten kwamen in j actie tijdens de Zwintriatlon. Het gaat tijdens de Zwintriatlon niet alleen maar om de overwin ning. Ook in het achterveld heeft ieder zo zijn eigen motiva tie om tot het gaatje te gaan. De meeste bewondering gaat uit naar Simon de Feyter, die na een zware val zijn rentree maakt. door Aectoir Doorns SLUIS/KNOKKE - De veertiende Ge- nerali Zwintriatlon kreeg gisteren in Knokke met Frederik van Lier- de en Danne Boterenbrood twee prachtige winnaars. De 27-jarige triatlete uit Sittard klopte de Bel gische toppers en was zichtbaar blij met de overwinning. „Bij het fietsen legde ik de basis. Bij het lo pen dacht ik waar blijven die Bel gische meisjes. Ze kwamen geluk kig niet", vertelde Boterenbrood vlak na haar finish. De Limburgse verspeelde in juli nog een ticket voor de Olympi sche Spelen, omdat ze kort daar voor ziek werd. De vorm is er weer. Van Lierde pakte de extra premie van duizend euro door als eerste op de boulevard van de Bel gische badplaats te finishen. Hij haalde op de fiets snelheden tot 55 kilometer per uur en achterhaalde in de laatste twee kilometer van het lopen de winnares bij de vrou wen, die in Sluis dertien minuten voor de mannen waren gestart. „Het gaf me een enorme boost toen ik ze voor me zag lopen. Het is ons werk, wat ook nog geld ople vert." Er werd op alle fronten gestreden door de duizend deelnemers op de (Olympische) kwarttriatlon, die bestond uit een kilometer een optreden van de Zeeuwse band Copy Cat. Er zijn nog zo'n vijftig kaarten beschikbaar. De deu ren gaan om 18.45 uur open. Meer informatie op www.marathonzee- land.nl. Voorafgaand aan de Kustmarathon avond is er 's ochtends in Zoutelan- de een lange duurloop van 32 kilo meter. Deelnemers krijgen onder meer nog wat tips van trainer Jan de Wilde, waarna er 32 kilometer over het parkoers van de marathon wordt gelopen. Atleten die mee wil len trainen kunnen zich om 10.00 uur melden op de grote parkeer plaats in Zoutelande vlakbij het voetbalveld. De Kustmarathon begint op vrij dag 5 oktober met de Ladiesrun. Een dag later staan de mountainbi- ketocht, Kidsrun en de hardloop wedstrijd op het programma. Op zondag wordt er afgesloten met dë Wandelmarathon. Er komen in to taal tienduizend sporters in actie. zwemmen in de Damse Vaart in Sluis, 45 kilometer fietsen in het Zwingebied en tien kilometer lo pen op de Zeedijk in Knok- ke-Heist. De meeste bewondering oogstte Simon de Feyter. Vorig jaar maakte de 48-jarige Schoondij- kenaar een ernstige val tijdens de Zwintriatlon. Hij brak zijn nekwer- vel, liep beschadigde wervels op en belandde in het ziekenhuis van Brugge. Leefde tussen hoop en vrees. Na drie maanden van her stel kroop De Feyter toch weer op de fiets en besloot dit jaar weer mee te doen. „Ik wilde niet met die angst blijven voortleven." Vlak voor de start in Sluis was er de spanning en werd hij over mand door emoties. „De tranen sprongen in mijn ogen. Ik zag mijn vrouw Wilma en mijn doch ter Naara aan de kant staan. Ik heb even getwijfeld om te starten." Hij besefte dat het beter was om mee te doen. Zo had de organisatie een sticker met de tekst 'een voorspoe dige rit gewenst' op zijn fiets ge- Uitslag UITSLAGEN |E> WIELRENNEN Ronde van Spanje. UCI WorldTour, 17e etappe Santander - Fuente Dé: 1. Conta- dor (Spa) 187,3 km in 4.29.20, 2. Vaiverde (Spa) 0.06, 3. Henao (Col), 4. Verdugo (Spa), 5. Nocentini (Ita) 0.19, 6. Bakelants (Bel) 0.55, 7. Intxausti (Spa) 1.13, 8. Geniez (Fra) 1.40, 9. Tiralongo (Ita) 2.13, 10. Rodri guez (Spa) 2.38' 15. Ten Dam 4.05, 20. Ge- slnk 4.48, 38. Mollema 5.28, 52. Clement 20.51, 55. Keizer, 57. Lindeman, 73. Michel Kreder, 109. Dekker, 115. Mol, 118. Boom, 120. Weening, 143. De Kort, 144. Lïgthart, 150. Terpstra, 151. Maaskant, 170. Ray mond Kreder 24.23, 178. Van Winden 25.49. Opgave: Ruijgh, Van Leijen. Algemeen klassement: 1Contador 68.07.54, 2. Vaiverde 1.52, 3. Rodriguez (Spa) 2.28, 4. Froome (GBr) 9.40. 5. More no (Spa) 11.36, 6. Gesink 12.06, 7. Ten Dam 12.55, 8. Talansky (VSt) 13.06, 9. An ton (Spa) 13.49' 23. Mollema 35.17, 85. De Kort 2.04.31, 88. Keizer 2.10.22, 94. Mi chel Kreder 2.14.40, 101. Weening 2.21.30, 106. Clement 2.26.36, 110. Lïgt hart 2.28.04, 113. Boom 2.30.11, 117. Terpstra 2.32.06, 134. Dekker 2.42.47, 138. Lindeman 2.45.40, 150. Mol 2.52.34, 163. Maaskant 3.04.42, 171. Raymond Kre der 3.14.05. Mannen: 1Frederik van Lierde (B), 1.49.43, 2. Pieter Hemeryck (B), 1.50.52, 3. Marten van Riel (B), 1.52.42,133. Dwight van Hulle, IJ- zendijke 2.39.20. Mannen 40+: 1. Luc van Lierde (B), 1.49.43, 2. Jo han Smolders, 2.02.52, 3. Dave Vanhove (;B), 2.04.50, 34. Arno Rootsaert, Aardenburg, 2.21.48, 56. Tony Seen, Sluis, 2.28.08,165. Simon de Feyter, Schoondijke, 2.52.01. Vrouwen: 1Danne Boterenbrood, Sittard, 2.03.19, 2. Katrien Ver- stuyft (B), 2.05.55, 3. Sofie Goos (B), 2.06.12. Vrouwen 50+: 1. Mar- tine Aerts, Knokke 2.21.03, 4. Terè- se van Lare, Sluis, 2.35.59. plakt. Eenmaal onderweg flitste de triatlon van vorig jaar nog wel door zijn hoofd, maar zette hij die van zich af. „Met 999 deelnemers gaat het goed. Belangrijk is dat ik me lichamelijk weer honderd pro cent voel." Hij was terug geweest naar de plaats van het ongeval in de Bronlaan in Knokke. „Zelf kan ik me niets van die val herinneren. Het wegdek lag er niet zo goed bij. Een hotelhouder heeft de valpartij gezien." De aanmoedigingen on derweg hadden hem goed gedaan. Na de aankomst werd hij van alle kanten gefeliciteerd met zijn pres tatie. Zelf was hij minder tevreden over de eindtijd (2 uur en 52 minu ten), maar dat viel te verklaren door de kortere voorbereiding. „Dat maak ik volgend jaar weer goed, want dit schitterende evene ment wil ik niet missen." Dat gold ook voor debutant Dwight van Hulle. De speler van Aardenburg had zich door het voetballen min der goed kunnen voorbereiden. „Heb weinig getraind, maar ik ben tevreden met mijn tijd van 2 uur en 39 minuten. Het zwemmen ging moeizaam door de drukte van de deelnemers. Bij het fietsen haalde ik een gemiddelde snelheid van 31 kilometer per uur. Volgend jaar doe ik weer mee." Terèse van Lare haalde voor de eer ste keer het podium niet bij de 50-plussers, waar Europees kam pioene Martine Aerts won. De 63-jarige triatlete uit Sluis eindigde als vierde in 2.36. „Ik ben tevreden. Ik was drie minuten sneller dan vo rig jaar." Arno Rootsaert uit Aar denburg deed de Zwintriatlon als voorbereiding op zijn eerste NK triatlon in Almere, aanstaande za terdag. „Misschien niet ideaal, maar dit wilde ik niet missen. Het was fysiek best zwaar, maar in Al mere wil ik vooral genieten." AARTSELAAR - Theo Bos heeft gisteren de 22e editie van de Memorial Rik Van Steenbergen op zijn erelijst bijgeschreven. De wielrenner van de Rabo- bankploeg versloeg na 194,9 kilometer koers, met start en aankomst in Aartselaar, landgenoot Kenny van Hummel en ploegmaat Mark Renshaw in de massasprint. Bos maakte het werk van zijn ploeggenoten, evenals zater dag in de World Ports Classic, gedecideerd af. Hij volgde Van Hummel op als winnaar van de Memorial Van Steenbergen. „Ik had mijn zinnen gezet op deze wedstrijd en het is me gelukt", zei Bós. foto Bas Czerwinski/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28