Zes jaar met een pedo PZC Van Rhijn is de 'Bolt' van de Paralympics Wooncorporaties stunten met beloning directie PvdA loopt in Plan indoortrail in Zeelandhallen Nederland in top 5 economieën U1TG1DS Debat tussen acht Zeeuwse politieke kopstukken 22 en 23 Steltdrummers slaan Muziek Monumentaal open Slachtoffer van Joost W. uit Westkapelle vertelt MIDDELBURG - „Je durft dat toch aan niemand te vertellen, dat je het lekker vond als een oudere man aan je zat." Een van de slacht offers van Joost W. uit Westkapel le, die vandaag in Middelburg te rechtstaat voor ontucht met min derjarige jongens op Walcheren, doet in de PZC zijn verhaal. Hij vertelt over de gevolgen die de zes jaar lange contacten met Joost W. voor hem hebben gehad. Sek sueel contact vindt hij vies. Dat is de schuld van W., blijkt uit de woorden van de man. Hij was dan ook opgelucht toen de man was opgepakt. De Walche- naar hoopt vooral dat tijdens het proces duidelijk wordt hoe slim en listig W. te werk ging om de jon gens in te palmen. Ook hoopt hij dat voor de buitenwacht duidelijk wordt hoe het werkelijk is gegaan en dat een eind komt aan de praat jes op Walcheren. Het slachtoffer vertelt over zijn schuldgevoel en waarom het zo lang duurde eer hij zijn contact met W. verbrak. Het Openbaar Ministerie verdenkt W. officieel van ontucht met een aantal minderjarigen. Maar duide lijk is wel dat het in de praktijk om veel meer jongens ging. Het OM gaat dan ook namens een groot aantal onbekende slachtof fers vandaag een straf eisen. De zit ting begint om 9.00 uur. pagina 2 en 3: te lang gedacht dat ik de schuldige was MIDDELBURG - Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland in Zie- rikzee is één van de meest verdie nende bestuurders van woningcor poraties in Zeeland. Hij stond in 2011 voor een totaal van 191391 eu ro aan salaris en vergoedingen op de rol. Clavis in Terneuzen was met 156.969 euro het minst kwijt aan directiehonorarium. Dat blijkt uit onderzoek van De Stentor en het Financieele Dag blad. Uitschieter in het overzicht is de 446.965 euro die Woongoed Zeeuws-Vlaanderen betaalde aan de weggestuurde directeur Cees Reinhoudt. Drie ton daarvan was een door de rechtbank bepaalde ontslagvergoeding. Zeeland telt twaalf woningcorpora ties. Vier hebben niet gereageerd op het verzoek de salarisgegevens te openbaren of konden geen volle dig overzicht presenteren. Uit het landelijke onderzoek blijkt dat de maatschappelijk geaccep teerde balkenende-norm (193.000 euro) bij corporaties massaal wordt overschreden. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: grof verdienen aan de huurder DEN HAAG - Het verschil tussen de PvdA en de WD is volgens de po litieke barometer nog maar iwee zetels. Dat meldde de NOS woens dagavond. De WD staat in de pei ling nu op 34 zetels, de PvdA op 32. Ook volgens twee andere peilin gen wordt het gat kleiner. pagina 4 en 5: Ruttes rechte rug riskant DE STELLING Ik stem op een Zeeuwse kandidaat Reageer op pzc.nl LONDEN - Atlete Marlou van Rhijn (r) heeft zich woensdag bij de Paralympics overtuigend ge plaatst voor de finale van de 200 meter in de klasse T44. De Purmerendse liep in de series een tijd van 26,97. Daarmee verbeterde zij het we reldrecord van 27,10, dat al sinds 12 juli 2008 op naam van de Amerikaanse April Holmes stond. Van Rhijn maakt veel indruk in Londen. Nederland beleefde opnieuw een mooie dag bij de Paralympics. Zo verzekerde het zeilteam van Marcel van de Veen, Mischa Rossen en Udo Hess els zich een dag voor de afsluitende race al van de titel. Goud was er ook voor de blinde wielren- ster Kathrin Goeken en pilote Kim van Dijk op de tijdrit. foto Lefteris Pitarakis/AP MIDDELBURG - Er zijn verregaande plannen om volgend jaar een trail in de Zeelandhallen te houden. Het is de bedoeling dat het hard loopevenement op 12 januari op de atletiekkalender komt, een week voordat de Supermotorcross plaatsvindt. Initiatiefnemers zijn voormalig topatleet Kim Reynier- se en Michel Schrier, een van de snelste Zeeuwse hardlopers van dit moment. „Het is uniek in Ne derland om in een grote hal aan een trail mee te kunnen doen. In Duitsland is het populair." Tijdens de trail wordt er grotendeels over het parkoers van de motorcross ge lopen. Er zullen allerlei hindernis sen worden geplaatst. pagina 28: nieuwe trail in Zeeland DEN HAAG - Nederland is dit jaar gestegen naar de vijfde plaats van meest concurrerende economieën ter wereld van het World Econo mie Forum (WEF). Dat is gisteren bekendgemaakt. Vorig jaar stond Nederland nog zevende. Het WEF publiceert jaarlijks een lijst van landen die het best preste ren op terreinen als infrastructuur, UW MENING 308 reacties Vrijwillige schoolbijdrage moet ook echt vrijwillig zijn financiële markten, gezondheids zorg en innovatie. Zwitserland ein digde dit jaar als eerste, gevolgd door Singapore, Finland en Zwe den. Nederland heeft zijn vijfde plaats onder meer te danken aan het verbeterde innovatieklimaat, het goede onderwijs, de verminde ring van de administratieve lasten en het grotere aantal patenten. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 11688!|555530 - <?S5K: NEDERLANa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1