Plan voor scholenfusie wijk Griffioen WALCHEREN almanak Tip? redactie@pzc.nl Straf DONDERDAG 6 september 2012 17 PZC Een leven lang thuiskomen Beroepsvissers helpen in Zoutelande 18 en 19 de paling 20 en 21 I IflFl^j 'Plusvoorziening voor kinderen van nul tot twaalf jaar' door EmiHe Caïon middelburg - Eén school voor de Middelburgse wijk Griffioen waar ook kinderen voor en na school tijd kunnen worden opgevangen en waar ruimte is voor de opvang van baby's en peuters. De besturen van openbare Archi pelscholen, de Vereniging Christe lijk Onderwijs (VCO) en de lei ding van Kinderopvang Walche ren willen zo'n voorziening realise ren aan de Henry Dunantlaan. In die wijk staan nu twee scholen met elk zo'n tachtig leerlingen. VCO-directeur Jannie Sandee van de overkoepelende vereniging voor christelijk basisonderwijs in Middelburg geeft aan dat de Griffi oen de meest vergrijsde wijk van Middelburg is. De beide dislocaties van de Bijenburch en de Cederhof tellen nu elk zo'n tachtig leerlin gen. En de vooruitzichten zijn niet denderend omdat de bovenbouw meer leerlingen telt dan de onder bouw van de beide scholen. Op initiatief van wethouder Al- bert de Vries hebben de directies van de beide scholenkoepels en de kinderopvang gekeken hoe het ver der moet in die wijk. Ze zijn tot de conclusie gekomen dat ze moeten streven naar een 'plusvoorziening voor kinderen van nul tot twaalf jaar waar zij gedurende de dag ko men om te leren, te spelen, te ont wikkelen en te ontmoeten'. Directeur Cees Corstanje (Archi pelscholen) geeft aan dat er nog wordt overlegd met ouders, leer krachten en bestuur hoe de samen werking precies vorm kan krijgen. De bedoeling is wel dat die nieu we school straks acht groepen telt en dat leerlingen van beide stro mingen samen in een klas zitten. Sandee hoopt dat het op die ma nier ook lukt om kinderen uit de eigen wijk weer naar die school te krijgen. Ze ziet momenteel dat re- dëlijk wat ouders kiezen voor een grotere school in een andere wijk omdat ze denken dat hun kinde ren daar beter af zijn. „We moeten proberen die kinderen weer terug te winnen." Corstanje en Sandee willen dat de nieuwe school in augustus 2014 van start gaat. Corstanje: „Of zo veel eerder als mogelijk is." Sandee benadrukt dat nog niets de finitief is en dat niet uitgesloten moet worden dat de samenvoe ging niet lukt. Maar vooralsnog ziet ze dat deze samenvoeging de manier is om goed onderwijs te kunnen geven in de Griffioen. Het schoolgebouw aan de Henry Dunantlaan zal volgens de beide directeuren wel verbouwd moeten worden als er daadwerkelijk beslo ten wordt om samen verder te gaan. Dinsdag 25 september is er een eer ste informatiebijeenkomst over het plan voor ouders en leerkrach ten in de Cederhof. Die bijeen komst begint om 19.30 uur. i foto Lex de Meester VLISSINGEN TERNEUZEN Speelkwartier op de Cederhof. mmmrns^smseBagg^mmgmmmmmaaeiess RILLAND Zwaargewonde fietser op Valckenisseweg Bij een verkeersongeval in Rilland is woensdagochtend een zwaarge wonde gevallen. Op de Valckenisse weg kwam tegen elven een fietser ten val, waarschijnlijk door een passerende auto. Twee ambulances en de traumahelikopter rukten uit om het slachtoffer bij te staan, die uiteindelijk met een ambulance is afgevoerd. De politie kon verder niets melden over de toedracht. Man opgepakt met hennep en wapens De Politie Zeeland heeft dinsdag morgen rond zes uur een 31-jarige Vlissinger in zijn woning aange houden. In het huis aan de Bloemenlaan trof de politie 106 gram hennep aan. Verder werden diverse imita tievuurwapens, een kruisboog en messen gevonden. De politie heeft de man ingesloten voor nader onderzoek. Nieuwe traumaheli Zorgsaam ziekenhuis Het Zorgsaam ziekenhuis in Ter- neuzen heeft sinds woensdag een nieuwe traumahelikopter. Als er een traumahelikopter nodig was in Zeeuws-Vlaanderen, kwam die uit Brugge of Rotterdam. Met een start- basis in Willebroek en een snel heid van 240 kilometer per uur is de nieuwe EC135 in aanzienlijk minder tijd bij het ziekenhuis in Temeuzen. Die achtjarige Vlissingse jongen weet zijn mondje te roeren en wil nog wel eens brutaal uit de hoek ko men. Kwestie van uitproberen, weten zijn ouders, die dergelijk gedrag dan ook direct de kop indrukken. Op een dag dat hij weer eens de gren zen van het betamelijke aan het ver kennen was, ging hij net even te ver. Moeder had er genoeg van en stuur de hem naar z'n kamer. Bij wijze van avondeten kreeg hij die avond brood geserveerd. Op zijn ka mer. „En zou ik ook wat water mogen?", vroeg zoonlief, niet in het minst on der de indruk van de disciplinaire maatregel. „Nu ik hier toch mijn straf uitzit, op water en brood."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17