Assad laat (hulpverleners toe DOORBRAAK! ul ;®nland 9 De Hyundai ilO nu vanaf €7.995,- Metro voor vrouwen in stad van verkrachters 5 JAAR FinAnCIERine, 0% REPTE Wegenbelsstingvrij woensdag 5 september 2012 Rode Kruis wil meer toegang tot gewonden en gevangenen in Syrië Syrische president opent gren zen voor meer medewerkers van Rode Krüis. Meer dan 100.000 Syriërs in augustus gevlucht naar buur landen. Oppositie roept op tot Mars hall-plan. DAMASCUS - Het Rode Kruis mag zijn hulpverlening in het door oor logsgeweld verscheurde Syrië uit breiden. Dat heeft de Syrische pre sident Bashar al-Assad gisteren ge zegd, meldde een woordvoerder van de onafhankelijke hulporgani satie. Assad deed zijn toezegging giste ren in een gesprek in Damascus met president Peter Maurer van het Internationale Rode Kruis. In het onderhoud vroeg Maurer om betere mogelijkheden om gewon den te helpen. Hij pleitte ook voor toegang tot de gevangenissen. De Syrische staatstelevisie meldde dat Assad tegen Maurer had gezegd dat het Rode Kruis welkom is in Syrië zolang het maar 'onafhanke lijk en neutraal' te werk gaat. In augustus zijn meer dan 100.000 Syriërs naar dé buurlanden (Tur kije, Jordanië, Irak en Libanon) ge vlucht, aldus de VN-vluchtelinge- norganisatie UNHCR. Dat is het hoogste aantal in één maand sinds het begin van de in een burgeroor log ontaarde opstand tegen het re gime-Assad in maart vorig jaar. Eerder bestempelde het Syrische Observatorium voor Mensenrech ten augustus met meer dan 5.000 doden als de bloedigste maand sinds het begin van de strijd. Vol gens de pro-oppositieorganisatie ligt het totaal aantal doden inmid dels ver boven de 26.000. De uit tocht van vluchtelingen zette zich voort in de eerste dagen van sep tember. Zo gaan er dagelijks meer dan 1.000 Syriërs de grens over naar Jordanië. UNHCR becijfert het totaal aantal vluchtelingen dat geregistreerd is of wacht op regis tratie inmiddels op ruim 235.000. Uit Aleppo, de grootste stad in Sy rië waar hevige gevechten gaande zijn, kwamen dinsdag berichten over ernstige voedseltekorten door dat het leger wijken die in handen zijn van de rebellen afsnijden van bevoorrading. Het hoofd van de belangrijkste Sy rische oppositiegroep, de Syrische Nationale Raad, deed dinsdag een oproep voor een gigantisch hulp programma voor Syrië, dat ten uit voer moet worden gebracht zodra het regime van president Bashar Assad ten val komt Volgens Abdel- baset Sieda kan een gebrek aan eco nomische ontwikkeling extremis me in de hand werken. Sieda deed zijn oproep in Berlijn op een bij eenkomst van vertegenwoordigers van de Syrische oppositie en inter nationale diplomaten. Volgens Sie da zal een hulpprogramma voor Syrië nodig zijn zoals het Ameri kaanse Marshall-plan, dat na de Tweede Wereldoorlog is ingezet in Europa. Assad heeft de financiën en overheidsinstanties de afgelo pen anderhalf jaar dusdanig ver woest dat Syrië niet in staat zou zijn door middel van belastingen en olie-inkomsten te beginnen aan de wederopbouw, aldus Sieda. De werkgroep van de oppositie en de diplomaten, die wordt geleid door Duitsland en de Verenigde Arabische Emiraten, wil de ineen storting van de Syrische economie en maatschappij voorkomen als het regime van Assad instort. De voorzitter van de bijeenkomst, de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Guido Westerwelle, riep de internationale gemeenschap op fi nanciële steun te bieden. Hij noemde nog een mogelijk pro bleem: de verdeeldheid binnen de Syrische oppositie. Een groep activisten is in honger staking gegaan uit protest tegen 'de internationale verlamming over Syrië' en het onvermogen van de tegenstanders van presi dent Assad om zich te verenigen. Inmiddels zijn veertig actievoer ders de hongerstaking begonnen, twaalf anderen sluiten zich later deze maand bij hen aan, zei de groep gisteren. zie onze website:buitenland Bekijk videobeelden van vluchtelingen kampen in buurlanden mmm ms «mm m, mmmmmmmmmmmsgmmmmaauuummBmiÊmemBSuumBmButBunimmumm&ammmmmmB&emmsmBmmm door onze correspondent Wilma van der Maten NEW DELHI - De twee Indiase jon gens die op het laatste moment proberen een rijtuig in de metro van New Delhi in te springen, wor den door de politie er net zo snel weer uitgegooid. De vrouwen in de coupé giechelen om de verbou wereerde gezichten van de jonge mannen als de metro zonder hen wegrijdt. „Er staat duidelijk op het perron en de coupé geschreven dat het rij tuig slechts voor vrouwen is. Maar mannen blijven het proberen, om dat het in de vrouwencoupé veel rustiger is", zegt een agente. De jongens komen er goed vanaf. Een agente sloeg mannelijke indringers onlangs letterlijk met een stok de vrouwencoupé uit. Rajiv Singh (32) is het niet eens met deze seksescheiding. „Je ziet nu in de vrouwencoupé's jonge meisjes op stoelen zitten, terwijl bejaarde mannen in de overvolle rijtuigen moeten blijven staan." Maar vrouwenorganisaties zijn het absoluut niet eens met Singh's kri tiek. Voorzitter Barka Singh van de Raad van Vrouwen stelt dat vrouwen zich in de afzonderlijke coupé terecht veiliger voelen. Uit een studie van de VN blijkt dat 85 procent van de vrouwen wel eens is betast of lastig gevallen tijdens het reizen door de stad. New Delhi staat bekend als de meest onveilige stad van India. Bijna 5.000 vrouwen deden vorig jaar aangifte van lichamelijk ge weld. De hoofdstad is goed voor bijna een kwart van de verkrach tingen in het land. Delhi staat daar om bekend als de 'verkrachter- stad'. Bewaakte camera's houden de vrouwelijke passagiers in de ga ten tot ze buiten op straat worden opgehaald. nEWTHinKinG. HYUflDFH flEW POSSIBILITIES. De Hyundai ilO verbreekt alle records. Is super zuinig en hij bezit 5 jaar driedubbele garantie. Hoeveel je ook rijdt. Inclusief 5 jaar mobiliteitsgarantie. Voor héél Europa. Kent geen wegen belasting en ook geen BPM. En wordt nu geleverd met maar liefst 5 jaar financiering. Zónder rente. Dat is pas een echte doorbraak. De Hyundai ilO. Wie houdt 'm tegen? MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., N00RDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000. Gecombineerd brandstofverbruik: 4,2 - 5,5 (1/100 km) 23,8 -18,2 (km/I); C02 - emissie: 99 -129 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. www.hyundai.nl JJ AAR GARANTIE; Mvunoni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9