In de wacht staan wordt gratis Cocaïnekoningin Blanco vermoord 81 buitenland Mantelpakken Thatcher gewild op veiling woensdag 5 september 2012 ma mmmmmm België: voorwaardelijk vrijlaten strenger België gaat het moeilijker maken voor gevangenen om voorwaarde lijk vrij te komen. Nu is het moge lijk onder voorwaarden vrij te ko men als een veroordeelde een der de van de straf heeft uitgezeten. Voor dodelijke misdrijven en bij veroordelingen tot 30 jaar of levens lang moet een gevangene de helft van zijn straf hebben uitgezeten, of drie vierde bij recidive. JALALABAD Zeker 25 doden bij aanslag in Afghanistan Door een zelfmoordaanslag in het oosten van Afghanistan zijn dins dag 25 doden en circa 50 gewonden gevallen. De aanslag is gepleegd tij dens de begrafenis voor een fami lielid van een vooraanstaand plaat selijk politicus. De politie stelt dat de Taliban voor het bloedbad ver antwoordelijk is en dat de dader de politicus als doelwit had. Hij werd niet gedood, zijn zoon wel. ERFURT Nazi's dönermoorden eerder in vizier Duitse geheime diensten hadden ongeveer veertig spionnen rondlo pen bij de neonazistische organisa tie Thüringer Heimatschutz. Dat was in de jaren '90 een van de grootste Duitse netwerken van neonazi's met 140 leden. Onder hen waren ook de drie hoofdver dachten in de zaak van de racis tische dönermoorden, die Duits land vorig jaar opschrikten. AHMEDABAD Herenkledingzaak Hitier wijzigt naam De eigenaars van de herenkleding zaak Hitler in de Indiase stad Ah- medabad zullen de naam van de onderneming veranderen na hevi ge protesten van de Joodse gemeen schap en de regering. Een eigenaar zei dat hij niet wist dat Hitier ver antwoordelijk was voor genocide. Hij wilde zijn opa eren, die de bij naam Hitler had omdat hij zo streng was. MARRAKESH Busongeluk Marokko eist tientallen levens In het zuiden van Marokko is in de nacht van maandag op dinsdag een bus in een 150 meter diep ravijn ge stort. Daardoor zijn zeker 42 inzit tenden om het leven gekomen. Daarnaast raakten 24 mensen ge wond, van wie vier er slecht aan toe zijn. Het ongeluk gebeurde bij het dorp Zerkten, ten zuidoosten van de stad Marrakesh. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. MEXICO-STAD Cocaïne Nederlandse markt onderschept De politie in de Dominicaanse Re publiek heeft een lading van 777 ki lo cocaïne onderschept die naar de Rotterdamse haven verscheept moest worden. De drugs zaten ver stopt in elektronische apparaten. De politie spreekt van een 'miljoe nenvangst'. De drugs, verdeeld over 758 pakketten, werd gevonden in een havencontainer. Er zijn di verse aanhoudingen verricht. LONDEN - Zeven mantelpakken die de vroegere Britse premier Margaret Thatcher heeft gedra gen, hebben tijdens een veiling in Londen bijna 100.000 pond (ruim 126.000 euro) opgebracht. Het ging om kleding uit de jaren '70 die Thatcher tijdens belangrijke bijeenkomsten droeg. Een groen wollen pakje (links boven) dat de 'Iron La dy' droeg tijdens haar benoeming tot voorzitter van de Conservatieve Partij in 1975, sprak het meest tot de verbeelding van de bieders en werd afgehamerd op 25.000 pond. Een anonieme bie der uit Zuid-Korea had ruim 73.000 pond over voor de zes andere combinaties. Het veilinghuis had de waarde van de pakken op maximaal 1500 pond per stuk ingeschat. foto ANP Callcenters in Duitsland mogen vanaf 1 juni 2013 geen geld meer rekenen voor wachtminuten Duitsland maakt korte met ten met afzetterij aan de te lefoon. Volgens een nieuwe wet mag een bedrijf wach tende klanten geen kosten meer rekenen. door onze correspondent Oene van der Wal Alleen al in 2011 betaal den Duitse burgers 144 miljoen euro voor het in de wacht staan. Dankzij een verandering in de Te- lecomwet is het met deze ergernis grotendeels gedaan. Het wachten wordt nu eerst een stuk goedko per gemaakt. De eerste twee wachtminuten zijn gratis. Aanbie ders mogen per 1 juni 2013 hele maal geen geld meer rekenen voor wachten. „De oude situatie was onbegrijpe lijk", zegt Lina Ehrig van de cönsu- mentenorganisatie Vzvb. „Het is volkomen onbegrijpelijk waarom een klant zou moeten betalen om te wachten." Voor het wachten op een taxi of het in de rij staan bij de bakker word je tenslotte ook niet aangeslagen, argumenteert de con sumentenorganisatie. „Voor bedrijven was betaald wach ten natuurlijk lucratief', aldus Ehrig. Vandaar dat hun lobby nieu we wetgeving lang heeft tegen we ten te houden. Het argument was steeds dat de nieuwe regeling 'tech nisch niet realiseerbaar' was. Dat blijkt mee te vallen. De regering komt de bedrijven wel tegemoet met een overgangsperiode. In de nieuwe situatie mag voor een telefoontje wel een bekend vast bedrag worden gevraagd, maar geldt pas vanaf het moment dat de klant wordt geholpen. Be drijven worden bovendien ver plicht om de klant te informeren over wachtduur en kosten. In de overgangsfase naar 1 juni 2013 heeft de klant na te zijn geïn formeerd drie seconden tijd om de verbinding te verbreken. Zodra er contact is, bijvoorbeeld door een keuzemenu, een computers tem of een medewerker, mogen echter kosten worden gerekend. Dat geldt ook voor gesprekken te gen lokaal tarief en per mobiel Als het tarief tijdens een gesprek verandert, moet de klant op de hoogte worden gesteld. Gebeurt dat niet, dan hoeft hij niet te beta len. Bündnis9o/Die Grünen, aanjager van de nieuwe wet, pleegde 700 p roeftelefoontjes om de kosten voor het in de wacht staan te we ten te komen. Daaruit bleek dat mensen soms tweecijferige eurobe dragen betalen voor soms twintig minuten wachttijd. Eén servicelijn rekende 22 euro voor 12 minuten wachten met muziek. Volgens Kamerlid Barbel Höhn brachten de Duitsers in 201148 miljoen minuten in de wacht door bij 0900-nummers. Bij kosten van 1,20 euro per minuut is dat bijna 58 miljoen euro. Erotieknummers zijn niet meegerekend. MEDELLIN - Griselda Blanco, de Co lombiaanse die in de jaren '70 en '80 als pionier gold op het gebied van de georganiseerde cocaïne smokkel naar de VS en de Konin gin van de Cocaïne werd ge noemd, is in haar woonplaats Me- dellin vermoord. Ze is 69 jaar ge worden. Colombiaanse media meldden dinsdag dat Blanco maandagavond is doodgeschoten door twee schut ters die op motorfietsen reden. Blanco was een van de eersten die op grote schaal cocaïne naar de VS smokkelden en daar verspreidden. Ze werd in 1985 in de VS gearres teerd en kreeg 20 jaar cel wegens drugssmokkel en -handel. Ze ont snapte ternauwernood aan de doodstraf toen eind jaren '90 aan klagers een zaak tegen haar we gens drie moorden verknoeiden. Blanco werd in 2004 vrijgelaten en leefde sindsdien teruggetrokken in de plaats waar ze opgroeide, Me- dellin, bijna 250 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Bo gota. Volgens plaatselijke media be moeide ze zich niet meer met drugssmokkel, maar verkocht ze voornamelijk onroerende goede ren die ze eerder had verworven. Drugscriminaliteit had haar tot een van de rijkste vrouwen van het land gemaakt. De drugsbarones werd berucht door het geweld waarmee ze voor al vanaf het midden van de jaren '70 vermeende rivalen en concur renten uit de weg ruimde. Ze heeft de moord op meer dan 250 slachtoffers bevolen. Ze heeft in haar 'topjaren' meer dan 1.700 kilo cocaïne per maand naar de VS ge sluisd en verhandeld via 1.500 'fili aalhouders'. De beruchte drugsba ron Escobar klopte in de jaren '70 bij Blanco aan op zoek naar werk in drugs. Blanco bereidde de weg voor Escobar en de Colombiaanse drugskartels die volgden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8