Nieuwe afrekening met Geert binnenland 17 Justitie eist een jaar celstraf voor Zeehondencrèche zet inbraak in villa Hans Breukhoven Leme 't Hart op zijspoor woensdag 5 september 2012 Oud-PW'er Marcial Hernandez schrijft teleurstelling over de PW en partijleider van zich af Marcial Hernandez (rechtsachter) met Wim Kortenoeven. Zij stapten uit de PW. foto Robin Utrecht/ANP behandeld en tegen elkaar opge zet. De leden die in 2010 zijn aan getreden krijgen te horen dat ze maandelijks 300 euro moeten af dragen aan de partijkas, tegen 200 voor de 'oude' garde. Ze hebben amper iets te vertellen over hun ei gen dossiers en worden in het on gewisse gehouden over belangrijke politieke zaken. Hernandez zelf kreeg geen enkele ruimte om zijn defensieportefeuille in te vullen, waardoor hij bij de meeste men sen bekend is gebleven als de man van het kopstootincident. Volgens Hernandez wordt de frac tie op 'Noord-Koreaanse' wijze be stuurd, met een 'politbureau' dat de dienst uitmaakt. Maar wie daar behalve het fractiebestuur (Geert Wilders, Fleur Agema, Louis Bon- tes en Martin Bosma) in zitten, wordt niet duidelijk. Evenmin hoe de verhoudingen binnen dat 'polit bureau' liggen. Van almacht van Wilders lijkt geen sprake, want ook Agema (disciplinering) en Bos ma (inhoud) hebben volgens Her nandez veel invloed. De oud-mili tair beweert dat Wilders geen en kel leiderschap toont. Bij een in tern conflict duikt hij weg of kijkt hij de andere kant op. Wie de poli tieke koers bepaalt, is ook al niet duidelijk, in elk geval niet bij Her nandez. De fractieleden krijgen en kel informatie op 'need tot know'- basis, ofwel: ze krijgen niet meer te horen dat strikt noodzakelijk. De fractieleden maaien het gras voor eikaars voeten weg, maken el kaar verdacht, klikken bij de baas, beledigen elkaar en gaan soms bijna op de vuist. Illustratief voor de pesterijen is hoe Raymond de Roon verijdelt dat Hernandez een grotere kamer betrekt, omdat de zijne te krap is geworden. Ook de vele pogingen van Martin Bosma om Hero Brinkman, soms buiten Wilders om, te wippen, worden uitvoerig beschreven. Die pogingen mislukken omdat Wil ders, schrijft Hernandez, Brink man niet weg durfde te sturen. Hernandez vermoedt dat het op standige Kamerlid 'explosief mate riaal over Wilders heeft. Om verge lijkbare redenen zou Wilders zich ook niet hebben durven ontdoen van Raymond de Roon (die als oud-penningmeester alles weet van de partijfinanciering) en Dion Graus, die als een volslagen narcis tische, antisemitische gek wordt beschreven. Meer dan suggesties zijn het niet, maar het tekent het enorme onderlinge wantrouwen, dat zich kennelijk ook meester heeft gemaakt van Hernandez. Of het allemaal zo is gegaan, is moeilijk te zeggen omdat het PW-bastion na zijn vertrek mis schien nog wel geslotener is dan daarvoor. Het boek is bovendien geschreven door iemand die in zijn korte periode bij de PW enorm teleurgesteld is geraakt, mis schien nog wel het meest in Wil ders, de vaderfiguur die zijn kinde ren ernstig verwaarloost. 'Geert Wilders ontmaskerd - van mes- sias tot politieke klaploper ISBN 9789461532664 Dat de PW op 'Noord-Kore aanse' wijze geleid wordt, werd bekend bij het vertrek van Hernandez en Kortenoe ven. Hernandez heeft er nu een boek over geschreven. door Frits Bloemendaal Als Geert Wilders ergens bang voor is, is het dat er in zijn PW-fractie 'LPF-achtige' toestan den ontstaan. Daarom legt hij zijn fractie een extreme discipline op, waarin zelfstandig contact met de buitenwereld als de grootste zonde geldt. De LPF-toestanden zijn er niettemin gekomen, maar ze ble ven goeddeels binnenskamers. Dat is althans het beeld dat op doemt uit het boek Geert Wilders ontmaskerd van Marcial Hernan dez. Hernandez verliet in juli, samen met Wim Kortenoeven, de PW- fractie, naar eigen zeggen uit pro test tegen de koers van het verkie zingsprogramma. Sindsdien voe ren ze in binnen- en buitenland campagne om, zoals zij dat noe men, Wilders te ontmaskeren als een man die conflicten mijdt, geen leiding geeft, visieloos is en de zaak waarvoor hij zegt te staan (met name opkomen voor de Jood se staat Israël) heeft verraden. Over wat zich binnen de gesloten wereld van de PW-fractie afspeel de, is weinig bekend. Journalisten werden angstvallig buiten gehou den en fractieleden werd ten strengste verboden met de pers te praten zonder dat dat door Wil ders of zijn rechterhand Fleur Age ma was toegestaan. En dat gebeur de zelden. Hernandez licht een tipje van de sluier op, en als het allemaal waar is wat hij beweert, moet het leven in de fractie in elk geval voor som migen een hel zijn geweest. Kamerleden worden als kleuters DEN HAAG - Tegen de ex-vriend van Constanza Breukhoven heeft justitie twaalf maanden celstraf geëist voor inbraak in de Wasse- naarse villa van Free Record Shop-topman Hans Breukhoven in december 2010. Daarnaast vroeg de aanklager om een schadevergoe ding van 300.000 euro. De zaak diende dinsdag voor de rechtbank in Den Haag. Constanza zou haar toenmalige vriend hebben geholpen toegang te krijgen tot de villa van haar va der, de ex-man van Connie Breuk hoven (ook bekend onder haar ar tiestennaam Vanessa). Ze beschik te over alarmcodes en de reserve sleutel, waardoor de inbraak onop gemerkt bleef Hans Breukhoven was tijdens de inbraak op vakan tie.. Constanza is in hoger beroep voor haar aandeel in de roof veroor- Hans Breukhoven foto ANP deeld tot 120 dagen celstraf, waar van 82 voorwaardelijk en een taak straf van 240 uur. Constanza Breukhoven zal dat vonnis aan vechten bij de Hoge Raad. De broer van haar ex-vriend kreeg straf voor het witwassen van geld en heling van gestolen goederen. De buit in de villa bestond onder meer uit horloges met een waarde van 236.000 euro, aandelen aan toonder met een waarde van 2,5 miljoen euro en 68.000 euro aan contant geld. Volgens justitie ligt er bewijs dat de 29-jarige ex-vriend zichzelf heeft verrijkt met de inbraak. Zo zouden er meerdere getuigen zijn die vertellen dat ze de man heb ben gezien met een tasje met de horloges. Ook zijn er gesprekken afgetapt die de verdenking onder steunen, meent het OM. De aanklager vindt dat deze dief stal verder gaat dan een 'gewone' diefstal. Constanza en haar ex-vriend hebben misbruik ge maakt van het vertrouwen dat Hans Breukhoven in hen had door Constanza de alarmcode en reser vesleutel te geven. De rechtbank doet dinsdag 18 sep tember uitspraak. PIETERBUREN - Lenie 't Hart is niet langer directeur van de Zeehon dencrèche in Pieterburen. De dage lijkse leiding is overgenomen door de Raad van Toezicht. De crèche kampt met ernstige tekorten. In de nieuwsbrief voor het perso neel maakte 't Hart bekend dat haar werk is overgenomen door Tom Treffers, lid van de Raad van Toezicht. Hij werkt als interim-di recteur. 't Hart legt zich toe op de zeehondenzorg en internationale projecten, zoals in Korea en Iran, waar zij haar kennis overdraagt. In januari werd Jeanette Strating uit Groningen aangetrokken als operationeel directeur, maar zij meldde zich na enkele maanden ziek. Karst van der Meulen, echtge noot van. Lenie 't Hart en woord voerder van de crèche, wil zich niet uitlaten over de achtergrond hiervan. Ook Strating zwijgt. Van der Meulen stelt dat de finan ciële tekorten een gevolg zijn van het uitzonderlijk grote aantal zee honden dat begin dit jaar werd op gevangen. „We hadden in januari 385 zeehonden in de crèche. Dat is honderd meer dan het maximum dat we ooit hebben opgevangen. Dat heeft een fors gat in ons bud get geslagen." Over de grootte van het tekort laat Van der Meulen zich niet uit. „We krijgen veel erfenissen, maar die zijn vaak niet liquide. Dan wordt er een huis nagelaten aan meerde re goede doelen, maar zo'n huis moet wel eerst verkocht worden voordat wij geld krijgen. Dat gaat momenteel niet zo snel." Het fond sen werven gaat tegenwoordig veel stroever, omdat bedrijven niet meer zo gemakkelijk een finan ciële bijdrage storten, zegt Van der Meulen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7