Routinier Sjaak Sinke is niet kapot te krijgen 21 281 sport Pro Sport/De Boemel en Tencezaman op schot Open ZK motorcross opent op Finlandcircuit Remy Vasseur gaat voor zege woensdag 5 september 2012 door Aector Doorns TERNEUZEN - De zaalvoetbalcompe- titie in de eerste klasse regio Zeeuws-Vlaanderen bestaat dit jaar uit elf ploegen. Op de eerste speeldag vielen er geen verrassin gen. Wel werd er opvallend veel ge scoord. Titelkandidaten Pro Sport/De Boemel enTencezaman (kampioen vorig jaar) behaalden monsterscores (18-2 en 16-0) tegen respectievelijk Bar De Markies en D'Ouwebrug/Outokompu. Niek Luime (Tencezaman) en Jari Vyae- ne (Pro Sport) waren topscorer met zeven treffers, 't Bierwinkeltje klopte in een doelpuntrijke (12-8) wedstrijd Servicenet ITF. Necker- mann.com won met 6-2 van De Molenhoek en Wenztler Pauwels speelde 6-6 gelijk tegen debutant ZSC8cROC/Fra)aWeb. Neckermann.com-De Molen hoek 6-2 (2-2): Tot aan de rust kon De Molenhoek gelijke tred houden, maar daarna brak het ge brek aan wissels de Hoekse ploeg op. Nadat de thuisploeg op een 3-2 voorsprong was gekomen, probeer de De Molenhoek de situatie recht te zetten. Via snelle tegenaanval len liep Neckermann verder uit naar een 6-2 winst. Doelpuntenmakers. Neckermann.com: Artan Kulludra, Ben Ongenae 2, Men tor Zeqiri, Steven Ockeloen 1De Mo lenhoek: Thijs de Blaeij 2. Sjaok Sinke uit Koudekerke doet zaterdag voor de 21e keer mee aan de triatlon van Almere. Niek Luime Wentzler Pauwels-ZSC ROC/FraJa Web 6-6 (3-5): De thuisploeg nam een 2-0 voor- sprong, maar daarna waren de rol len omgedraaid. ZSC 8c ROC had na de pauze bij een 3-6 voor sprong uitzicht op drie punten, maar Wentzler Pauwels kwam als nog verdiend langszij: 6-6. Doelpuntenmakers. Wenztler Pauw els: Dave de Waal, Martijn van Passel 2, John de Waal, Ricardo de Bruijn 1. ZSC&ROC: Niels Breijaert 2, Lennard Verhelst, René Busropan, Abi van Lare, Ralph Zegers 1 't Bierwinkeltje-Servicenet ITF 12-8 (7-4): Een aantrekkelijk dueL Beide ploegen speelden op de aan val en dat werd beloond met veel doelpunten, 't Bierwinkeltje was wel sterker, maar Servicenet bood goed tegenstand. In de tweede helft was het duel meer in even wicht Can Kiran (5) en Jarno Wae- beke (4) waren trefzeker voor de thuisploeg. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Can Kiran 5, Jarno Waebeke 4, Roy van Ham 2, Jan-Willem Tangelder 1. Service net ITF: Ciran Keten 3, Bowie van den Bergen, Stefan Janse 2, Micky Imandt 1. D'Ouwe Brug/Outokompu-Ten- cezaman 0-16 (0-8): De eerste drie kansen waren zowaar voor de thuisploeg, maar daarna kwam Tencezaman op stoom. De produc tie werd eerlijk verdeeld over twee helften. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Niek Luime 7, Robin Mac Taggart 3, Davy Kerstens 2, Liam O'Shea, Tim Mechelin- ck, Roy Esseling, Maarten Thomas 1 ZVC Pro Sport/De Boemel-De Markies 18-2 (6-1): Pro Sport be schikt van alle teams wellicht over de meeste individuele kwaliteit. Als de spelers bereid zijn die kwali teiten te bundelen dan lijkt Pro Sport op voorhand de te kloppen ploeg. In elk geval draaide de titel verdediger tegen De Markies op volle toeren. Doelpuntenmakers. Pro Sport/De Boe mel: Jari Vyaene 7, Franky Janssen 3, Bart Rijckaert, Kjell Vanderhaeghen, Jo nathan Constancia 2, Jess de Rudder, Jo- han van Diemen 1De Markies: Jordy Huitema, Leander van Ijk 2. Sportfanaat Sjaak Sinke is een routinier in de triatlonwereld. De inwoner van Koudekerke is kind aan huis bij de triatlon van Almere. Zaterdag rekent de Wal- chenaar in Flevoland op een top prestatie in zijn leeftijdscatego- door Johnny Willeboordse KOUDEKERKE - Sjaak Sinke doet za terdag voor de 21e keer mee aan de triatlon van Almere. Een bijzonde re gebeurtenis, want bij de zeven tigjarige inwoner van Koudekerke werd vorig jaar kanker geconsta teerd. Het was dan ook een bewo gen periode voor Walcherse sport fanaat Na de vorige Almeerse triatlon on derging Sinke de gebruikelijke on derzoeken naar zijn cholesterolge halte. Voordien was dit nooit een onderzoek waar hij naar omkeek, maar dit keer zou het anders lo pen. Er werd een probleem gecon stateerd aan zijn prostaat. Zelf bleef hij er vrij nuchter onder. „Als je ziet dat één op de drie man nen dit krijgt en maar twintig pro cent het merkt, ben ik hierin mis schien wel heel normaal", zegt Sin ke. Inmiddels is de ziekte verdwenen. Een klein jaar later staat Sinke al weer voor een opgave van 3,8 kilo meter zwemmen, 180 kilometer fietsen en vervolgens nog een ma rathon (42,195 kilometer) hardlo pen. Op de vraag of hij dit niet op merkelijk vindt, zegt hij: „Ik heb nooit echt grote last ondervonden van de kanker. Ik ben dan ook ge woon doorgegaan met trainen en heb hierdoor mijn ritme vast kun nen houden." Sinke is al van jongs af aan inten sief bezig met sport. Zijn moeder was in 1939 Nederlands kampioe ne turnen. Zodoende ging de klei ne Sjaak al snel mee naar de gym- Naast Sjaak Sinke is er nog een an dere Zeeuwse sporter die meedoet aan de triatlon van Almere: Remy Vasseur uit Vlissingen. Waar Sjaak Sinke meedoet met als doel op tijd te finishen heeft Vasseur hele ande re ideeën over zaterdag. Hij wil winnen, nadat hij vorig jaar als der de is geëindigd. Zijn voorbereiding is volgens hem beter, doordat hij dit jaar meer duurtrainingen heeft gedaan. Vorig jaar moest de Wal- chenaar in de laatste kilometers van elk onderdeel afhaken. Hij ver wacht nu mee te kunnen met de besten. Zijn ouders staan honderd meter voor de finish al klaar om hem de Zeeuwse vlag te geven als hij als winnaar over de streep komt. Vasseur won onlangs nog de Schotsmantriatlon in Kamperland. Eerder dit jaar was hij in zijn woon plaats ook de sterkste in de Zee land Triatlon. In oktober gaat de Vlissinger van start in de Kustmara- thon. zaal. Over zijn jeugdige ervaringen is hij, zoals over alles, erg flegma tiek. De sportgek in hart en nieren spreekt in termen als: „Je wordt eens een keer aan een rek gehan gen. Of je springt eens op een toe stel." Het sportieve leven van Sinke bleef niet beperkt tot turnen. Atle tiek werd zijn grote passie. Trai nen doet de oud-leraar in het voortgezet onderwijs nog volop. Thuis liggen overal trainingsattri buten die daarop wijzen. Compres- siesokken en bezwete wielershirts wachten op een wasbeurt. Trai ningsschema's liggen her en der verspreid in de werkkamer waar Sinke onder meer krantenartike len uitwerkt, één van zijn andere passies. Sinke, in de regio ook bekend als tijdwaarnemer bij atletiekevene- menten, praat gemakkelijk. En dan uiteraard over zijn sportieve erva ringen. Vijftien keer voltooide hij de triatlon in Almere, die ook geldt als NK. Eén keer won hij bij de 65-plussers. Als coach was doch ter Natalie telkens een grote steun en toeverlaat. Zij speelt een belang rijke rol in het leven van Sinke. „Natalie is de reden dat ik in 1991 voor het eerst meedeed in Almere. Ze zat toen in haar laatste jaar op de havo. Bij de vraag wat zij als examencadeau zou willen, ant woordde ze dat haar vader maar eens mee zou moeten doen met de triatlon. Waar elke vader deze wens als gekkenwerk zou beschou wen, besloot ik om me in te schrij ven." Daarmee is een jaarlijks terugke rende traditie begonnen. Zelfs kan ker kon deze traditie niet breken. door Herman Heuvink GOES - Het Open Zeeuws kam pioenschap gaat zaterdag op het Finlandcircuit in Westdorpe van start De inschrijving begint om half negen. Daarna zijn de trainin gen en de wedstrijden. Alle Zeeuwse toppers, onder wie de kampioenen van vorig jaar in de MX 1 en MX 2, Roy Gijsel uit Heikant en Mark Boot uit Burgh-Haamstede, hebben toege zegd zoveel mogelijk aan de wed strijden mee te doen. Dit jaar staan er vijf wedstrijden op de ka lender waarbij elke klasse telkens twee manches rijdt. Mochten alle manches doorgang vinden, dan kunnen de twee slechtste reeksen worden geschrapt Het is voor het eerst sinds 2009 dat het Finlandcircuit in Westdor pe weer aan de cyclus deel gaat ne men. De Zeeuws-Vlamingen heb ben enkele jaren verstek moeten la ten gaan omdat er geen vergun ning voorhanden was. Negen klassen tellen mee voor de titeL Sommigen categorieën moe ten worden samengevoegd. Dit is afhankelijk van het aantal deelne mers per wedstrijd. De negen klas sen zijn: 50 cc, 65 en 85a: (waarbij zowel de kleine als grote wielen aan de start komen), MX 2 twee- en viertakten en tenslotte MX 1 en veteranen. Zaterdag is de openingswedstrijd in Westdorpe. De zaterdagen daar op wordt er gecrosst op achtereen volgens het Sloehavencircuit (Vlis- singen-Oost, MSV De Uitlaat), het Scheldecircuit (Rilland-Bath, MC Rilland), aan de Oude Polderweg (Wemeldinge, MC De Sproeier) en op het RES-circuit (Lageweg Axel, RES Axel). Het enthousiasme, fanatisme en spelplezier spat er vanaf bij de G-voetballers van Terneuzense Boys. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58