Klanten Omer kunnen overstappen Opnieuw asbest op kop Noordstraat Vo,vo in Cent houdt soed stand ZEEUWS-VLAANDEREN Schone visserij op miskende vissoort WOENSDAG 5 september 2012 17 Monumentendag dit jaar in groen jasje 18 en 19 Drie praktijken in de omgeving nemen cliënten van verdwenen tandarts over door Martijn de Koning OOSTBURG - Patiënten van de ver dwenen tandarts Mustafa Omer uit Oostburg kunnen terecht bij minstens drie tandartspraktijken in de directe omgeving. Dat meldt zorgverzekaar CZ na een belrond- je langs tandartsen in de regio. CZ verwacht dat daarmee alle klanten van Omer elders ondergebracht kunnen worden. Omer haalde vorig week zondag middag zijn hele praktijk aan de Nieuwstraat leeg en vertrok met onbekende bestemming. Zijn colle ga-tandarts en twee assistenten stonden maandag verbijsterd in een leeg gebouw. De complete administratie, inclu sief patiëntgegevens, is ook weg. De assistentes kunnen hun klan ten dus niet bereiken om bijvoor beeld afspraken af te zeggen. Klanten van Omer die afgelopen week op zoek gingen naar een an dere tandarts, kregen bij verschil lende praktijken te horen dat die vol zitten. CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland, heeft minstens zeshon derd klanten die bij Omer hun ge bit lieten controleren en onderhou den, vertelde woordvoerster Els Potma gisteren. „En dat zijn dan nog alleen degenen die sinds vorig jaar bij ons declaraties hebben in gediend, dus mogelijk gaat het om nog meer mensen." De verzekeraar vond het haar ver antwoordelijkheid zo snel moge lijk een oplossing te zoeken voor de eigen klanten. Volgens Potma zijn drie tandartspraktijken bereid en in staat nieuwe cliënten aan te nemen. Het gaat om tandarts tand artsenpraktijk Sluis, waar zes tand artsen werken, tandartsenpraktijk Buysse in Oostburg, met drie tand artsen, en tandarts Apers in Aar denburg. Zij hebben bij elkaar nog plaats voor vele honderden nieuwe cliën ten. Potma benadrukt dat mensen die desondanks problemen hebben bij het vinden van een nieuwe tand arts, altijd contact met CZ kunnen opnemen. Die helpt dan zoeken naar een oplossing. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Medewerkers van sloopbedrijf Sagro zijn gisteren op de kop van de Noordstraat in Ter- neuzen opnieuw op materiaal ge stuit dat asbest lijkt te bevatten. Tijdens het verwijderen van vloe ren kwamen zij midden op het sloopterrein in de grond een - niet op de bouwtekeningen terug te vinden, afvoerpijp tegen van een huis naar het rioolstelsel. „Het sloopwerk is ter plaatse meteen stilgelegd. Woensdag analyseren specialisten de situatie, waarna een plan van aanpak wordt ge maakt. Op andere plaatsen kan worden doorgewerkt, dus is er geen sprake van vertraging", aldus woordvoerder Daniël Rouw van de gemeente Terneuzen. Vorige week werd in een afvoer aan Schoolweg 13 ook al materiaal aan getroffen, waar bij nader onder zoek asbest in bleek te zitten. Dat spul wordt binnenkort verwijderd. Tijdens de vergadering van de commissie Omgeving buigen de le den zich vanavond over de invul ling van de Kop van de Noord straat. De vergadering in het stad huis begint om 19.30 uur. GENT - Volvo Cars in Gent merkt dat de vraag naar auto's de laatste tijd is gedaald, maar houdt in vergelijking van de Volvo-vestiging in het Zweedse Göteborg goed stand. In Zweden is de productie terug gebracht met tien procent en zijn twee- a driehonderd tijdelijke medewerkers de laan uit gestuurd. Volvo Gent (zo'n 5000 werkne mers) heeft deze maand een aantal ploegendiensten geschrapt, wat tot een iets lagere productie leidt. In Gent worden populaire modellen als de nieuwe V40 en XC60 geproduceerd. Dat scheelt. In België geldt bovendien een rege ling voor tijdelijke werkloosheid waardoor personeel kan worden vastgehouden. In 2009 bestond ook in Nederland zo'n regeling om bedrijven door de crisis te hel pen. TERNEUZEN - Job Bout van de Tholen 17 heeft er één te pakken, een harder. Voor de kust van Terneuzen viste hij afgelopen week op de - wat hij noemt - 'miskende vissoort', met Ko Pondse (midden) en zijn zoon Sjaak. „Het is Thoolse visser weet als geen ander dat de har der bij veel mensen in een slecht blaadje staat. „'Kun je die eten?', krijg je vaak te ho ren. Nou, de smaak zit ergens tussen zeebaars en zalm in, zeggen kenners. En een harder van meer dan twee kilo brengt al snel zes, zeven euro de kilo op. Dat zegt genoeg, lijkt mij." Bout vist van jongs af aan op harders. Zijn grootvader en vader deden dat ook al in de Zeeuwse stromen. foto Adri van de Wege een schone visserij, de hardervisserij", vertelt Bout. „Je gebruikt bijna geen brandstof en wij beroeren de bodem ook niet. Het gaat erom je net om een school harders te krijgen. En dat lukte bij Terneuzen aardig goed." De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51