sport 129 Geen verrassingen in team Davis Cup Enkelblessure John Schot blij'kt mee te vallen woensdag 5 september 201.2 MIDDELBURG Van der Marei niet in Kustmarathon Jan van der Marei ziet af van deel name aan de tiende editie van de Zeeuwse Kustmarathon. De atleet uit Aarlanderveen had toegezegd te zullen starten, maar heeft door blessures en een verhuizing onvol doende kunnen trainen. Van der Marei won de Kustmarathon in 2005, 2006 en 2007. De Kustmara thon wordt op 6 oktober gehou den. ALPHEN AAN DEN RIJN Lesley Kerkhove in de tweede ronde Ook Lesley Kerkhove heeft de tweede ronde van een internatio naal toenooi in Alphen aan den Rijn bereikt De Zierikzeese tennis ster won dinsdag in haar partij te gen Quirine Lemoine de eerste set (6-4), waarna haar tegenstandster bij een 3-1-achterstand in de twee de set moest opgeven. Eerder plaatste Angelique van der Meet zich al voor de tweede ronde via een eenvoudige zege op de Rus sische qualifier Arina Rodionova. Het werd na 52 minuten 6-2 6-2. KWADENDAMME Zeeuwse biljarters gaan goed van start De driebanders van 's Lands Welva ren wonnen in de derde divisie overtuigend van Böhnke/Maxx Clean door zeges van Luc Peeters, Ronald van Geyt, Onur Can en Syl via Eckel. Debutant Korenbeurs /Scheldeoord speelde gelijk tegen Café De Uitspanning. Jan Westdorp en Alfred van den Dries zorgden voor de Bevelandse punten. MIDDELBURG Stadhouderscup voor seniorenvoetballers Voetbalvereniging Zeelandia Mid delburg begint op 21 september weer met de Stadhouderscup Mid delburg, een voetbaltoernooi voor 35- en 45-plussers. Vanaf 19.00 uur wordt op sportpark Veerse Poort gespeeld met zeventallen op een half veld. Andere speeldata zijn 26 oktober en 16 november. 'Natalie is de reden dat ik in 1991 voor het eerst meedeed aan de triatlon van Almere.' Sjaak Sinke Sjaak Sinke maakt op Walcheren de nodige kilometers op zijn koersfiets als voorbereiding op de triatlon van Almere. Die wedstrijd geldt als Nederlands kampioenschap. foto Lex de Meester Sinke zal dit keer naar verwach ting zelfs nog sneller lopen dan voor zijn ziekte. In de trainingen gaat het voorspoediger dan voor heen. Dit benadrukt nog maar eens het doorzettingsvermogen van deze sportgek. Hij staat alom als zodanig bekend. Zo ging er zelfs in de tijd dat hij gymleraar was het verhaal de ronde dat hij bij het boodschappen doen de ge woonte zou hebben gehad om op de heenweg stenen in zijn bood schappentas te doen. Omdat het zonde zou zijn om op weg naar de supermarkt geen training af te kunnen werken. Zelf ontkent Sin ke dit, met een lach op zijn gezicht en een blik in zijn ogen die meer verraadt dan hij zou willen. door Marco Knippen ALPHEN AAN DEN RIJN - De actuele resultatenreeksen lopen parallel aan de huidige klasseringen op de mondiale ranglijst en dus hoefde Daviscupcaptain Jan Siemerink niet lang na te denken over de na men in zijn selectie voor het be langrijke treffen met Zwitserland eind volgende week, het tennis duel waarin Oranje een terugkeer in de Wereldgroep kan afdwingen. Met de tophondérdspelers Robin Haase (48ste) en Igor Sijsling (78ste), dubbelspecialist Jean-Julien Rojer en de opkrabbe lende Thiemo de Bakker wees hij het kwartet aan dat ook de hoog ste posities inneemt. Het zijn bo vendien tevens de vier spelers die de laatste maanden in de beste vorm steken. Siemerink heeft het geloof dat hij met deze lichting promotie naar het hoogste niveau zou moeten kunnen afdwingen, al is het de vraag of het in deze jaargang van het landentoernooi zal zijn. Want enkele uren nadat de bondscoach gistermorgen zijn viertal bekend maakte, bracht de Zwitserse bond naar buiten dat bij de opponent toptwintigspeler Stanislas Wawrin- ka én Roger Federer zijn opgeroe pen. Voor de tennisliefhebbers biedt die laatste mededeling een heug lijk houvast, Siemerink daarente gen zou de deelname van de num mer één van de wereld als een on heilsboodschap beschouwen. Ove rigens mag hij nog hoop putten uit het voorbehoud dat is inge bouwd. Federer beslist pas begin volgende week of hij daadwerke lijk meereist. „Natuurlijk begrijp ik dat de buitenwacht het prachtig vindt als Federer meedoet", stelt Siemerink. „Het is immers een ge not om hem in actie te zien. Al leen, van mij mag hij wegblijven. Zonder hem is de kans op de eind zege groter. En dat is wat ik wil, winnen." Saillant detail: als een van de weinige (oud-)profs heeft hijzelf een positieve score tegen Fe derer. Grappend: „Misschien moet ik de selectie wijzigen en zelf nog snel even in training gaan." Siemerink klampt zich echter lie ver vast aan de gekozen onder grond en speellocatie. Als gastheer opteerde het Nederlands team voor spelen in de buitenlucht op gravel, de ondergrond waarop Sijs ling en De Bakker deze week tij dens het challengertoernooi in Al phen aan den Rijn acteren. Dit in tegenstelling tot Federer en Wa- wrinka, die tot de slotweek van de US Open doordrongen en zodoen de op een later tijdstip het hard court voor het gemalen rode bak steen inruilen. Die overgang zou het gebruikelijke niveauverschil met de 'tegenstander van wereld formaat' kunnen opheffen. „Te meer omdat wij uitstekend op gra vel uit de voeten kunnen", spreekt Siemerink zichzelf moed in. Op het terrein van de Westergasfa briek in Amsterdam verrijst mo menteel een tijdelijke arena, met een capaciteit van zesduizend toe schouwers. Van een uitverkocht huis in de driedaagse was nog geen sprake, maar met de mogelij ke komst van Federer lijkt een run op de resterende kaarten gegaran deerd. De statistieken pakken trou wens in het nadeel van Oranje uit. In de zeven eerdere ontmoetingen werd vier keer verloren, al werd de laatste confrontatie in 2005 met 3-2 gewonnen. Alleen: Federer liet destijds verstek. In 2003 was hij in Arnhem wel van de partij. De uit slag: een nederlaag van 2-3, onder meer door een dubbele triomf tocht van Federer. Siemerink: „Het enige wat we kunnen doen, is ons leegknokken en hopen dat die vechtlust zich uitbetaalt." KLOETINCE - De enkelblessure van Kloetinge-voetballer John Schot is minder ernstig dan werd gevreesd. Nader onderzoek in het zieken huis wees dinsdagmiddag uit dat er 'slechts' sprake is van een lichte verrekking. „Ik mag het weer rustig gaan op bouwen", zei Schot dinsdag na het bezoek aan de dokter in het Lie- vensberg-ziekenhuis in Bergen op Zoom. „Ik kan weer normaal lo pen en ga donderdag naar de trai ning bij Kloetinge. Ik hoop binnen een maand volledig fit te zijn." Schot raakte vorige week in de be kerwedstrijd tegen Halsteren na een tackle geblesseerd. De kwet suur aan de rechterenkel leek ern stig. Er werd zelfs gevreesd voor een scheurtje in de banden. Dins dag werd het gewricht opnieuw onderzocht en bleek de schade mee te vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49