Ais je toch voor een heel weeshuis kookt 221 zeeland Al 66 burendagplannen Eaffa vertelt ook met kleur brieven woensdag 5 september 2012 „Mijn vrouw zei tegen me, waarom kook je toch voor een heel weeshuis? Daarom is Thuisafgehaald wel wat voor me." Thuiskok Erwin Kloosterman uit Middelburg Zou het niet gemakkelijk zijn om voor weinig geld een maal tijd een paar deuren verder op te kunnen halen. Of, als je toch gewend bent voor een weeshuis te koken, voor een kleine ver goeding een portie te delen. Dat kan met thuisafgehaald.nl door René Schrier Als je zelf geen kook- wonder bent of ge woonweg een keer tje geen tijd of zin hebt om iets lekkers te maken, dan kun je kijken wat er bij jou in de buurt aangeboden wordt. Zo staat het op de website van Thuisafgehaald en dat is ook het principe. Mensen kunnen zich via die websi te aanmelden als kok of juist als af haler, als klant dus. Een snelle blik op diezelfde site leert dat in Zee land vooral veel afhalers te vinden zijn en nog maar weinig koks. In Middelburg heeft zich wel een kok aangemeld. Erwin Klooster man. „Ja mij vrouw zegt altijd dat ik voor een heel weeshuis kook. Dus toen ik van dit initiatief hoor de, heb ik me maar eens aange meld. Anders belandt het toch maar in de diepvries. Het komt een beetje door mijn Indonesische achtergrond; bij ons in de familie is het heel gewoon om voor veel mensen te koken." Erwin kookt ze ker niet alleen Indonesische ge rechten. Hij omschrijft zijn kook kunst als het maken van wereldge rechten. Omdat Erwin in de off shore werkt is hij twee weken weg en twee weken thuis. In die laatste periode heeft hij dus alle tijd om zich lekker aan zijn hobby koken te wijden. En dan maakt het niet uit als je wat meer kookt en het met anderen deelt. Wie wat heeft gekookt en het met anderen wil delen zet het op de website. De prijzen die gevraagd worden zijn behoorlijk laag. Meest al is het de kostprijs. Erwin had juist de avond tevoren zijn eerste klant. Hij had Griekse moussaka met tzadziki gemaakt. Een mevrouw uit Arnemuiden. Ook voor haar was het de eerste keer dat ze wat afhaalde. Die we derzijdse bekentenis brak voor bei den het ijs. Het lijkt Erwin en zijn vrouw Gina wel wat voor studen ten of voor ouderen. Hoewel die misschien niet zo makkelijk de computer aanzetten. Ook voor Liz Ribbens uit Zierik- zee is het initiatief nieuw. Ze had het op televisie gezien. Liz heeft al wel wat op de website gezet, Portu gese schelpdieren, maar er heeft nog niemand gereageerd. In Zierik- zee zitten twee afhalers en Liz als enige kok. Haar hobby is koken. Ze kookt Portugees (uit dat land komt haar man), Frans en Zweeds (omdat ze daar een poosje heeft ge woond). „Ik kook verschrikkelijk graag. Maar als je met z'n tweeën bent heb je al snel eten over. En een ge recht als spaghettisaus of stoof vlees kook je nu eenmaal niet voor z'n tweeën. Daarom vond ik Thuis afgehaald wel wat." Bij Liz is het de bedoeling dat afha lers zich van te voren via de websi te van Thuisafgehaald melden. Ze heeft ook een eigen kookblog (www.refogado.blog.com) zodat mensen los van de website van Thuisafgehaald kunnen zien wat haar op culinair gebied bezig houdt. Het is een ideale servic evoor men sen die bijvoorbeeld als paar alle- MIDDELBURG - Bij de drukbezochte signeersessie van Carlos Ruiz Zafón in de Drukkery in Middelburg, nam de Catalaanse bestsellerauteur alle tijd om vragen van aanhangers te beantwoorden. Hij signeerde veel exemplaren van zijn onlangs verschenen boek: De gevangene van de hemel (El prisione- ro del cielo). foto Jelmer Oskam, Drukkerij MIDDELBURG - Hulst spant in Zee land de kroon met goede plannen voor de eigen buurt. Maar liefst veertien Burendagplannen kwa men er uit die gemeente binnen bij het Oranje Fonds en Douwe Eg berts, die dit jaar voor de zevende keer Burendag organiseren. Op zaterdag 22 september wordt die dag gehouden, met als thema: Koppen bij elkaar. De top 3 van Zeeuwse plannen waarvoor buren van het Oranje Fonds een finan ciële bijdrage ontvingen tot nu toe: 1. grote spellendag met de hele buurt; 2. samen tuinieren en de buurt opfleuren; 3. een dag vol creatieve activiteiten. In totaal wer den al 4459 goede plannen be dacht. Nooit eerder waren er zo veel inzendingen. Misschien wel omdat Douwe Egberts en het Oranje Fonds Burendag feestpak- ketten geven aan buren die hun ac tiviteit aanmelden op www.buren- dag.nl. Op is op, dus haast is gebo den, want vanuit Zeeland zijn al 66 burendagplannen aangemeld. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Verkrachting Indien Kees van der Staaij van de SGP gelijk zou hebben, dan zou den mijn kippen nagenoeg geen ei eren meer leggen. Piet Roskam Kelderweg 1, Meliskerke Gloeilampenverbod Een dezer dagen is weer een gloei lampenverbod ingegaan. Waarom mogen wij in ieder geval in de stookperiode geen gebruik meer maken van deze kleine kacheltjes? De geleverde warmte gaat toch af van de cv-warmte? Als voordeel hebben wij dan in de donkere pe riode van het jaar in elk geval het mooie, gezellige licht. Wim de Boo Ganzenest 17, Goes Verkiezingen 2 Een groot compliment voor PZC, Omroep Zeeland, Zeeuwse Biblio theek en Scoop. Hun samenwer king heeft er toe geleid dat een be hoorlijk aantal lijsttrekkers van po litieke partijen in Middelburg is ge weest. Ik ben bij alle uitzendingen (op twee na) aanwezig geweest en heb er erg van genoten. Juist ook omdat ik het vaak zeer verrassend vond hoe lijsttrekkers zich gedragen als ze ruim de tijd krijgen om in te gaan op vragen en dus niet 'de snelste, de leukste, de slimste' hoeven te zijn. Eveneens een compliment aan de verslaggevers voor hun scherpe ma nier van vragen stellen. Erg leuk was het ook te zien welk publiek er op de lijsttrekkers afkwam. Dat gaf grote verschillen in sfeer tij dens de interviews. Samenwerking leidt tot mooie dingen en is voor herhaling vatbaar! Karin Klopmeijer Hof ter Veste 12, Middelburg Centrum Arnemuiden Waarschuwing! Door de herstruc turering van het centrum in Arne muiden is een bijzonder aantal ge vaarlijke verkeerssituaties ontstaan, met name ter hoogte van het kruis punt Supermarkt is het bijna wach ten op ongevallen. Dit los je niet op door er wat 'Amsterdammer tjes' neer te zetten. Voor lokale volwassen inwoners zal dit hopelijk allemaal wel mee vallen, ik houd mijn hart vast voor de kwetsbare kinderen! Hoe luidt het gezegde ook al weerbezint eer ge begint'! J. Marijnissen Muidenweg 1m, Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48