zeeland 121 Storten, slopen en bouwen Vrijspraak voor overvallen Nieuwe website laat Yerseke van binnen zien Dmx Vijfde Mosselfeest Vrouwenpolder Wat te doen met de bouwput? woensdag 5 september 2012 MIDDELBURG - In een brief aan de gemeenteraad geeft het college van burgemeester en wethouders aan wat er met Heijmans Bouw Zeeland, de eigenaar van de bouw put, is afgesproken. De gemeente Middelburg krijgt de tijdelijk afgewerkte put in bruik leen tot de aannemer er wil gaan bouwen: BOUWPUT „Het kiezen voor een tijdelijke afwer king van de bouwput, en omgeving zodanig dat een stabiele, acceptabele en lèejbare situatie ontstaat. HBZ zal de put tot aan de beton- sloof vullen met zand. Over de verde re aanpassing wordt nog overleg ge voerd. De gemeente krijgt de tijdelijk afgewerkte put van HBZ in bruik leen. De hekken kunnen dan weg en de randen worden gefatsoeneerd. In overleg met de buurt zal bepaald worden hoe de put tijdelijk ingericht kan worden. Parkeren in de put zal vanwege het resterende hoogtever schil niet op een betaalbare wijze mo gelijk zijn. Wel zal bezien worden of in de aangrenzende omgeving (zeker na openstelling van de Zuidsingel) op maaiveld een aantal extra par keerplaatsen gemaakt kunnen wor den. Op het moment dat de tijd wel rijp is voor woningbouw kan de ontwik keling van het woningbouwplan op de bouwput worden opgepakt. Vijf panden aan de Koningsstraat worden gesloopt. foto's Ruben Oreel KONINGSSTRAAT - Opknappen c.q. herbouwen van de bij de gemeente in bezit zijnde wo ningen rondom de bouwput. - De vijf woningen Koningsstraat 10 t/m 18 herbouwen in de sociale sfeer door aan Woongoed te leveren. Hier mee wordt het verkooprisico uitgeslo ten en zekerheid verkregen dat deze woningen op korte termijn gebouwd kunnen worden - Koningsstraat 4 en 6 tegen een rela tief lage prijs in de markt zetten als kluswoning en als dit niet op korte termijn tot verkoop leidt, de wonin gen zelf opknappen, dan wel de BV Monumentenbeheer vragen hiervoor opdrachtgever te worden." door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft dinsdag een 24-ja- rige inwoner van Oost-Souburg vrijgesproken van betrokkenheid bij een overval op de Aldi in zijn woonplaats en een telefoonwinkel (2009) in Vlissingen. Twee mannen uit Almere (30 en 33 jaar) zijn wel veroordeeld voor de overval op de Aldi in december 2010. Zij kregen celstraffen van 3,5 en 4 jaar. De Souburger werd ver oordeeld tot een celstraf van 22 da gen voor heling. De politie vond namelijk een aantal paren schoe nen in het huis van zijn vriendin die tijdens de overval op de tele foonwinkel waren gestolen. Tijdens de rechtszaak, twee weken geleden, erkende Souburger dat hij de schoenen gekregen had van de overvallers en aan zijn vriendin had gegeven. Tijdens de rechtszaak werd zes jaar tegen de Souburger geëist. De officier van justitie voerde onder meer aan dat bij de Souburger een grote hoeveelheid muntgeld munt geld was gevonden terwijl bij de overval op de Aldi 25 kilo aan munten waren gestolen. Tijdens de rechtszaak erkende de Souburger dat hij wist wie de over val op de telefoonwinkel hadden uitgevoerd maar dat hij de namen van die daders niet durfde te noe- door Lilian Dominicus Zes maanden werk heeft Margriet van Wieringen er in gestoken en vandaag is het zover: haar geesteskind, de website www.kyk-yerseke.nl, gaat de lucht in. Het is nog niet hele maal af, maar zo werkt dat nu een maal met initiatieven als deze. Ei genlijk is het nooit gedaan. „De si te wordt voortdurend aangevuld met nieuwe informatie", vertelt ze, in café De Sportvisser in Yerse ke. Kyk Yerseke is ontstaan omdat Van Wieringen graag de kunste naars van Yerseke en bijzondere wetenswaardigheden over kunst, cultuur en creativiteit onder de aandacht wilde brengen. Al praten de en netwerkende zag ze het en thousiasme onder ondernemers ook groeien en zo dijden haar idee ën steeds wijder uit. Het resultaat is een ontmoetings plek op het internet, waar je moei teloos een middagje kunt door brengen. Om daarna meteen een dagje naar Yerseke te plannen, na tuurlijk. „Yerseke heeft veel te bie den, maar voor buitenstaanders is het wel eens moeilijk om te weten waar je moet zijn. Daarvoor is nu deze site", zegt Van Wieringen. Maar ook voor mensen die Yerse ke van dichtbij kennen, is de site interessant. Niet iedereen zal we ten dat er een mutsenmaker op het dorp is, gespecialiseerd in het 'maken van mutsen, wassen, res taureren, repareren, strijken, stij ven, plooien en vouwen'. Of dat het oorspronkelijke mosselmannet je sinds kort te bewonderen is in het Oosterscheldemuseum. Niet in Ysebelle foto Leon van der Flier de havens, zoals velen denken. En dat bruidjes ermee op de foto mo gen, mits ze een afspraak hebben. Dichter/columniste Nell Nijssen bezoekt lokale bedrijven, waarna ze op de website haar ervaringen deelt. 'Pareltjes' uit Yerseke wor den die op de website genoemd. Ze schreef al onder meer over stichting Vrienden van de Mossel, proeverij De Oesterij, de expositie van Wytske Zwetsloot in de biblio theek, chocolaterie Ticho, de sport- visserij, de markt op vrijdag en die renwinkel Van der Poel. Ter gele genheid van de oprichting van Kyk Yerseke maakte ze een gedicht over het dorp, dat natuurlijk op de website terug te vinden is. Daar naast houdt ze een kookblog bij, met recepten en tips. „Daarin óók aandacht voor streekproducten", zegt Van Wieringen. Maak er een parkeerterrein van, of een parkje. Een aantal bestem mingen voor de straks met zand volgestorte Middelburgse bouw put aan de Zuidsingel Lange Noordstraat liggen voor de hand. De redactie van de PZC is be nieuwd of lezers originele idee ën hebben voor de invulling van deze 'bouwlocatie'. Inzen dingen zijn welkom op het emailadres: walcheren@pzc.nl. VROUWENPOLDER - Vrouwenpolder maakt zich op voor de vijfde editie van de jaarlijkse mosselfeesten. Zaterdag om 9.30 uur begint de braderie.Vanaf 12 uur worden de mosselen gekookt. Er zijn porties te koop voor 3,50 euro en bij de horeca is een mosselmaaltijd voor 12,50 euro te koop. De feesten wor den omlijst met muziek. Tussen 15 en 18 uur treden Marco Roodhui zen, Hans Jagers, Talitha en Will de Brouwer op. Het avondpro gramma begint om 21 uur. Dan zingen ook, Martijn, Roy en het duo Kees 8c Ruud. ^msessssmsssssmssmmssBa Dagravit Hele assortiment. Bijvoorbeeld Multivitamines met mineralen voor kinderen, 60 gummies.* Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Korting wordt als 50% aan de kassa verrekend, alle combinaties mogelijk. DE ALLERGOEDKOOPSTE VAN NEDERLAND! Deze; aanbieding is geldig van dinsdag 4 september t/m maandag 10 september 2012 Kijk ook op Dirx.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47