zeeland 119 Vijftien Veel vraagtekens over beleid paardenbakken in buitengebied 'Dat je wordt besodemieterd, is niet uit te sluiten' tilroe optiek woensdag 5 september 2012 Het plakken van stickers op de afvalcontainers is een middel om een eerlijker systeem te krijgen." Jan Zandee, wethouder gemeente Borsele Zo'n tien tot vijftien procent van het aantal afvalcontainers is illegaal. Dat zijn afvalbakken waar geen afvalstoffenheffing voor wordt betaald. Ze zijn gestolen of 'per ongeluk' meegenomen bij een verhuizing. In Goes wordt al jarenlang met gestickerde kliko's gewerkt om misbruik tegen te gaan. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - De gemeente Goes werkt al jarenlang met gestickerde kliko's, destijds inderdaad ingevoerd om misbruik te voorkomen. „We denken illegale bakken er op die manier uit te halen, al kun je niet helemaal uitsluiten dat je wordt besodemieterd", zegt op zichter groen en reiniging Toon Smits. Hij heeft het meegemaakt dat er acht bakken op één adres waren. „De hele achtertuin stond vol." De adresstickers op de kli ko's, voorzien van een S van 'stan daard', worden gecontroleerd, ver zekert Smits. „Als er geen sticker op zit, wordt de bak niet geleegd. Sommige mensen maken hun bak met een hogedrukreiniger schoon en dan gebeurt het wel eens dat de sticker eraf gaat. Dan blijft hij dus staan. Het is wel lastig, want als we een bak niet legen maar ie mand heeft een legitieme reden voor het ontbreken van de sticker, moeten we weer terug met de vuil niswagen." Het gebeurt dat een bak kwijt is of wordt gestolen. „Maar mensen krij gen pas een nieuwe als er bij de po litie aangifte is gedaan en ze dat kunnen laten zien." Daar komt dan een V van 'vervanging' op te staan en ook dat wordt gecontro leerd. „Soms zien we stickers met zowel een S als een V op één adres. Dan trekken we aan de bel." Overigens komt fraude met bak ken volgens Smits vooral in de bin- 'Mensen krijgen pas een nieuwe bak als er bij de politie aangifte is gedaan van diefstal' nenstad voor. „In de dorpen is de sociale controle toch groter." Als particulier mag je een extra bak aanvragen als je bijvoorbeeld met één grijze kliko niet toekomt Daar moet wel voor worden be taald. „En het wordt geregis treerd", zegt Smits. Wat niet mag, is je groene bak inruilen tegen een extra grijze. Hoewel burgers er vaak anders over denken, is diftar (waarbij de afvalstoffenheffing af hangt van de hoeveelheid afval die per huishouden wordt aangebo den) nog de eerlijkste manier van afval inzamelen, zegt Smits. BORSSELE Bevelands Kerstkoor begint met oefenen Het Bevelands Kerstkoor, een gele genheidsformatie die elke Kerst een grote volkskerstzang houdt, be gint vandaag weer met de repeti ties. Iedereen die wil meezingen in het koor is welkom. De repetities zijn elke woensdag van 19.30 tot 21.30 uur in dorpshuis Vijverzicht in Borsele onder deskundige lei ding. Wie extra informatie wil, kan bellen met Jeanne van Hekken: 0113 - 548520. GOES Cannabisconsumenten op campagnetour De Stichting We Smoke, de club van cannabisconsumenten, haakt vandaag aan op de campagnebus die van 13.00 tot 15.00 uur parkeert op de Grote Markt. De bus is van oorsprong een verkie zingsbus van de SP, maar andere partijen springen ook graag in het debat over lokale zaken. Zo ook We Smoke. De stichting wil van par tijen duidelijkheid vragen over het coffeeshopbeleid en de gewraakte wietpas. YERSEKE Vraagbaak opvoeden en opgroeien CJG Het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) houdt vanaf donderdag elke week een loket open voor vragen over opvoeding en opgroeien in Yerseke. Ouders, verzorgers, jongeren en professionals kunnen op donder dag van 8.30 tot 10.00 uur terecht bij het inloop CJG-loket aan het Moerplein. Het loket geeft of zoekt antwoord op alle vragen. Behalve advies en ondersteuning kan het CJG-loket ook hulp regelen. BAARLAND Schotse delegatie herdenkt Cameronian Een Schotse delegatie bezoekt don derdag Zeeland. De delegatie be staat uit familieleden van de Came- ronians die een belangrijke rol heb ben gespeeld bij de bevrijding van Zuid-Beveland en Oost-Walcheren in oktober/november 1944. Tussen 12.00 en 12.45 uur is een herden king bij het landingsmonument op de Zeedijk in Baarland en 's mid dags wordt het bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp bezocht. ixsssssisaxsscsm wsssesesseeeacua door Lilian Dominicus KRUININGEN - Paardenhouden als hobby in het buitengebied: aan welke regels moet dat eigenlijk ge bonden zijn? De gemeenteraad van Reimerswaal kwam er dins dagavond, tijdens een discussie over het ontwerp bestemmings plan' buitengebied, nog niet uit. Verscheidene insprekers sneden het heikele onderwerp aan, onder wie Mascha Boone van Rijvereni- ging Zuid-Beveland. „De gemeen te is van plan het verhuren van stallen of weidegang aan derden als bedrijfsmatig te zien. Dat geldt voor circa 90 procent van alle eige naren. Dan kan niemand in Rei merswaal straks meer weide of stalruimte verhuren, zelfs niet meer aan familieleden. Een in structeur aan huis is niet meer toe gestaan, want die is bedrijfsmatig bezig in een hobbymatige bak. Dat terwijl iedere fokker of ruiter een bak nodig heeft!", pleitte zij. Volgens wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) zijn de regels voor de paardenbakken in het ontwerp bestemmingsplan opgenomen, omdat er tot nu toe niets over was geregeld in Reimers waal. „We zijn alle bakken gaan in ventariseren en hebben daar be leid op losgelaten. Alle bestaande bakken willen we legaliseren. Het hobbymatig houden moet kunnen tot maximaal vijf paarden." „Maar wat nu als er vier pony's en een paard staan? Hoe zit het met ezels?", vroeg CU-ffactievoorzitter Sjaco van Damme. Het aantal paar den zou niet maatgevend moeten zijn, vond WD-fractievoorzitter Izak Vogelaar. „Sommigen hebben slechts vijf paarden nodig om veel geld binnen te halen. Anderen heb ben er vijftig en verdienen niets." Dat De Knalpot in Rilland niet zou kunnen uitbreiden omdat het in het buitengebied ligt, viel slecht in de raad. Sinke beloofde een ge sprek met de eigenaar. WALSTRAAT VUSSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl brillen contactlenzen VOLG ONS VIA TWITTER EN FACEBOOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45