Akkoord over verplaatsing Spar Toch geen hondenpoepzakjes BEVELANDEN/THOLEN Schone visserij op miskende vissoort almanak Kritisch WOENSDAG 5 september 2012 17 De kliko's krijgen stickers 18 en 19 Gemeente legt nieuw fiets-voetpad aan van de Westhavendijk langs de Valkreek in Colijnsplaat door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - De gemeente Noord-Beveland en de onderne mers van de Spar-supermarkt in Colijnsplaat hebben overeenstem ming bereikt over de verplaatsing van de supermarkt naar de Have- laarstraat. De gemeente verzorgt de aanleg van het parkeerterrein en voor de aanleg van een nieuw fiets-voet pad dat van de Westhavendijk bij de jachthaven, langs de Valkreek, achterlangs de Westhavenstraat naar de supermarkt loopt Het pad moet de woonstraten tussen ha ven en Havelaarstraat ontlasten van verkeer en geeft vakantiepark in aanbouw Ganuenta een rechstreekse route naar de winkel. De gemeente moet voor de aanleg 2200 vierkante meter grond ver werven. De kosten zijn in totaal bij benadering 125.000 euro. Dat geld komt, bij goedvinden van de raad, uit het budget ad zes ton voor de verbetering van de leef baarheid van de kernen dat de ge meenteraad dit jaar heeft uitgetrok ken. Als eigenaar Kallewaard en uitba ter Leo Sturm van de huidige su permarkt aan de Kruisstraat de fi nanciering rond krijgen, kan de su permarkt in 2014 openen, denkt Kallewaard. Voor er gebouwd kan worden moeten de huidige opstallen, de voormalige auto- en landbouw voertuigengarage van Bas van Gilst worden gesloopt en gesa neerd. Van Gilst heeft inmiddels een nieuw bedrijf aan de Oostzee dijk gebouwd. Kallewaard koopt het schone perceel aan de Have laarstraat. De huidige winkel aan de Kruisstraat, een smalle straat middenin het dorp, heeft geen uit breidingsmogelijkheden en onvol doende parkeergelegenheid. Op de nieuwe plaats bij de entree van Co lijnsplaat wordt ook de bevoorra ding minder belastend voor de om wonenden. Wethouder Adrie van der Maas is opgetogen dat na lang onderhande len de eerste stap is gezet in de uit voering van het verbeteringsplan Rondom Colijnsplaat en het Win kelverbeterplan dat de gemeente en ondernemers op het eiland uit voeren. Hij hoopt dat de nieuwe winkel de belangstelling voor de nieuwbouwwijk Valkreek in Co lijnsplaat aanwakkert. Voor die wijk is een nieuw bebouwingsplan in de maak. De toekomstige winkel zal een laag gebouw hebben. TERNEUZEN - Job Bout van de Tholen 17 heeft er één te pakken, een harder. Voor de kust van Temeuzen viste hij afgelopen week op de - wat hij noemt - 'miskende vissoort', met Ko Pondse (midden) en zijn zoon Sjaak. „Het is een schone visserij, de hardervisserij", vertelt Bout. „Je gebruikt bijna geen brandstof en wij beroeren de bodem ook niet. Het gaat erom je net om een school harders te krijgen. En dat lukte bij Temeuzen aardig goed." De Thoolse visser weet als geen ander dat de har der bij veel mensen in een slecht blaadje staat. „'Kan je die eten?', krijg je vaak te ho ren. Nou, de smaak zit ergens tussen zeebaars door Luc Oggel KRUININGEN - Hondenbezitters in de gemeente Reimerswaal krijgen toch geen gratis hondenpoepzak jes. In plaats daarvan komt er een korting op de hondenbelasting per 1 januari. Dat hebben burgemees ter en wethouders besloten. Op het dit jaar vastgestelde Hon- denbeleid kwam veel kritiek, want hondenbezitters vinden dat de ge meente gratis zakjes beschikbaar moet stellen als ze verplicht wor den gesteld de uitwerpselen van hun viervoeter op te ruimen. „We betalen niet voor niets hondenbe lasting", liet Adri Kortlever uit Hansweert in mei namens 'veront waardigde hondenbezitters' we ten. Vanwege het risico op zwerfaf val, problemen bij handhaving, extra administratieve handelingen, logistieke problemen en de kosten ziet de gemeente gratis zakjes toch niet zitten. In plaats daarvan krij gen hondenbezitters korting op de aanslag hondenbelasting. Die wordt gebaseerd op de gemiddelde prijs van zakjes bij winkels. meer dan twee kilo brengt al snel zes, zeven euro de kilo op. Dat zegt genoeg, lijkt mij." Bout vist van jongs af aan op harders. Zijn grootvader en vader deden dat ook al in de foto Adri van de Wege Tip? redactie@pzc.nl Emma, de oudste dochter (9) van de Kloetingse verslaggever van deze cou rant, heeft haar kritische blik van geen vreemde. In een krant van enke le weken terug stond een mooie foto van de 'London Eye', een beroemd reuzenrad in de Britse hoofdstad, die haar aandacht trok. Geïnteresseerd bekeek ze het plaatje en las ze het bij schrift. jaarlijks maken miljoenen mensen een ritje in het grootste reuzenrad ter wereld', stond er. Ze keek nog eens naar de foto, las de tekst nog eens... )e hoorde de hersens kraken voordat ze haar bedenking hardop uitte. Want het reuzenrad mocht dan het grootste ter wereld zijn, maar: „Daar passen echt geen miljoen mensen in hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43