352,50 zeeland3 Duikrisico's zijn in beeld Leo de Kraker, Goese Lyceum commentaar Dure excursies Groter deel Westerschelde beschermd Banjaardstrand is weer het schoonste strand Laat alle jaren tellen! zijn ouders van havo-2-leerlingen aan het Goese Lyceum minimaal kwijt (ouder bijdrage, ouderraad en excursies). „Die excursies zijn niet alleen leuk, maar hebben ook een doel. Ze zijn leerzaam en verstevigen de band tussen leerling en leer kracht. Groepsvormingsprocessen en een goede sfeer in de school zijn ook belangrijk. Dat komt de leerresultaten ten goede." Vrijwillige ouderbijdrage Scholen gebruiken de vrijwillige ouderbijdrage voor activiteiten waar voor de school geen geld ontvangt van het ministerie van Onderwijs. Het gaat bijvoorbeeld om aanvullend lesmateriaal, excur sies en culturele activiteiten. Scholen mogen de ouderbijdrage niet gebruiken voor zaken waar voor ze geld krijgen van het minis terie, zoals bekostiging leerkrach ten of onderhoud van het gebouw. Een school mag een kind niet wei geren deel te nemen aan de gewo ne lessen als zijn of haar ouders de ouderbijdrage niet willen of kun- i nen betalen. Als ouders de bijdrage niet of ge- deeltelijk betalen, kan de school besluiten het kind niet te laten deelnemen aan activiteiten waar voor de ouders niet betalen'. De school moet dan vervangende les sen zorgen tijdens die activiteiten. I De ouderbijdrage wordt vastge steld in overleg met de medezeg genschapsraad (MR) van-de school: de ouders uit de MR moe ten instemmen met het bedrag, en ook met de bestemming van het geld. Scholen zijn verplicht om een kwijtscheldings- of kortingsrege ling te hebben voor ouders die de bijdrage niet kunnen betalen. Bron: ministerie van Onderwijs woensdag 5 september 2012 Het aantal ouders dat weigert om de vrij willige ouderbijdra ge te betalen, neemt toe. Dat leert een onderzoek van deze krant. Ongetwijfeld heeft dat te maken met de eco nomische malaise. Maar gebrek aan transparantie speelt ook een rol. Een ouder verzucht: „Waar het geld heen gaat? Ik zou het niet weten." Er is werk aan de winkel voor schoolbestu ren. Kennelijk moet (nog) beter uitgelegd worden waar het geld voor nodig is. Mocht dat niet helpen en valt een groeiend aan tal ouders niet tot betaling te verleiden, dan doet de school er goed aan de excursies te her overwegen. Een rector geeft aan dat een excursie goed is voor de relatie tussen docent en leer ling. Het is ongewenst dat een deel van de leerlingen niet in de gelegenheid wordt gesteld om aan die relatie te werken. Een alternatief voor het schrap pen van die activiteit is er ook: doe een beroep op solidariteit van ouders die het wel kunnen betalen. Een interessant onder werp voor de medezeggen schapsraad. DEN HAAG - Een nog groter deel van de Westerschelde wordt be schermd natuurgebied. Staatssecre taris Henk Bleker (Natuur) heeft besloten het beschermde deel uit te breiden met het oostelijk gedeel te van de Rammekensschor. De WD in de Tweede Kamer heeft opheldering gevraagd. Kamerlid Helma Lodders stelt vast dat het gebied de bestemming zee- haven- en industrieterrein heeft en dat natuurwaarden grotendeels zijn verdwenen door de aanleg van een zanddepot Ze wil van Ble ker weten of zijn besluit gevolgen heeft voor de mogelijke aanleg van de Westerschelde Container Ter minal (WCT). De Kamer heeft de regering gevraagd te zorgen dat die aanleg geen vertraging oploopt. Dreigt dat toch, dan wil de WD dat Bleker maatregelen neemt. KAMPERLAND - Het Banjaardstrand is dinsdag door Nederland Schoon verkozen tot schoonste strand van Nederland. Vorig jaar sleepte de ge meente Sluis de titel nog in de wacht. Het Banjaardstrand was toen derde; in 2009 won het Noord-Bevelandse strand ook. De ANWB heeft het strand twee keer - anoniem en onverwacht - bezocht. MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland vervult een steeds grotere rol bij de preventie van inciden ten. In die rol worden ook gemeen ten en provincie geadviseerd over voorlichting en maatregelen om duikongelukken te voorkomen, al dus Gedeputeerde Staten. Het WD-Statenlid Jack Werkman had het dagelijks provinciebestuur opheldering gevraagd over de in formatievoorziening omtrent risi co's voor duikers. Dit naar aanlei ding van recente incidenten. In een aantal gevallen bleken duikers achteraf ongedeerd aan wal te zijn geklommen en rukten hulpdien sten onnodig uit. Volgens GS wordt al het mogelijke gedaan duikers te wijzen op de pracht maar ook de risico's van een afdaling naar het Zeeuwse on derwaterlandschap. De moeilijk heidsgraad van de meeste duik- plaatsen zijn geclassificeerd en zo wel de Nederlandse als Vlaamse duikbonden zijn bekend met de specifieke veiligheidrichtlijnen. Alle jaren tellen is het thema van de Appeltjes van Oranje 2013. Het Oranje Fonds zoekt succesvolle bestaande initiatieven die op een bijzondere manier generaties met elkaar verbinden. Heeft of kent u zo'n initiatief? Meld het dan uiter lijk 28 september 2012 aan voor de voorrondes van de Appeltjes van Oranje 2013! Jaarlijks reikt Prinses Maxima, beschermvrouwe van het Oranje Fonds, de Appeltjes van Oranje uit. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 15.000 en een bronzen beeldje. Kijk vooT meer informatie en de aanmeldprocedure op www.oranjefonds.nl/appeltjes Oranje Fonds Brengt ons bij elkaar. Bibliotheek/ Excursies/ Totaal Totaal Ouderbijdrage Huur kluis Schoolpas Mediatheek activiteiten Ouderraad Materiaal 2012/13 2009/10 €55,00 €12,50 - - €270,00 €15,00 - €352,50 €312,50 School (klas havo 2) 1 Pontes Goese Lyceum (Goes) 2 SSG Nehaiennia (Middelburg) i 3 Zwin College (Oostburg) 4 Scheldemond College (Vlissingen) 5 Ostrea Lyceum (Goes) 6 Reynaert College (Hulst) 7 Zeldenrust Steelant College (Terneuzen) 8 Pontes Pieter Zeeman (Zierikzee) 9 Chr. Schoiengem. Walcheren (Middelburg) 1SSG De Rede (Terneuzen) n Calvijn College (Goes, Krabbendijke, Middelburg, Tholen) Bijzonderheden 1 150 euro voor kunst, cultuur, technasium. Excursie kan ook 275 of 420 euro zijn. 2 150 euro voor dans, kunst en cultuur, technasium. 3 22 euro pakketkorting, bedrag excursie staat nog niet vast. 4 150 euro voor dans, kunst en cultuur, technasium. 5j 15 euro pakketkorting. 6 19 euro pakketkorting, i 7 7,50 euro extra bij science en kunsteducatie. 8 11 euro voor schoolfoto. 10 5 euro pakketkorting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3