zeeland j 19 Schouwse politiek Bekeuringen debatteert live op radio Naar links en rechts kijken en dan pas afslaan Goed sturen, op tijd remmen en binnen de lijnen, Net zo druk op het parcours als soms op straat V voor roken sn cafés Goeree tilroe optiek woensdag 5 september 2012 ZIERIKZEE Groene Pluim voor fabriek Tons Mosterd Groen Links Schouwen-Duiveland mag graag de aandacht vestigen op personen die een bijzonder bijdra ge leveren aan de duurzame econo mie. Daarom krijgt Ton Schröer van sauzenfabriek Tons Mosterd in Zierikzee zaterdag de Groene Pluim uitgereikt. Schröer maakt al 25 jaar sauzen van natuurlijke in grediënten. Fabriek en twee be drijfsauto's draaien op stroom uit 320 zonnepanelen op het dak. DREISCHOR Lunchconcert in de Adriaanskerk Het Haags strijkersensemble Acor- des verzorgt zaterdag 15 september van 12.15 tot 13.15 uur een lunchcon cert in de Adriaanskerk in Dreischor. Het vijftien leden tellen de strijkersensemble is in 2002 op gericht in Den Haag en staat onder leiding van organist/dirigent Ton van Eek. De toegang is gratis. Een vrijwilliger bijdrage ten bate van de 'Actie toiletgroep Adriaanskerk' is welkom. ZIERIKZEE Thomaskerk geeft Gastenboek uit De geloofsgemeenschap van de Thomaskerk in Zierikzee heeft een krant gemaakt rond het thema gast vrijheid. Dit thema is rode draad van het nieuwe kerkseizoen dat zondag 16 september begint In de krant wor den onder anderen koninklijk ka merheer Jack Asselbergs, restau ranthoudster Tess van de Velde en Philomene op 't Hof van Vluchte lingenwerk geïnterviewd. De gemeenteleden van de Thomas kerk gaan ook bij elkaar eten. VROUWENPOLDER Eerste lustrum van de mosselfeesten Vrouwenpolder maakt zich op voor de vijfde editie van de mossel feesten. Zaterdag om half tien wordt de grootste vlag van Neder land in top gehesen, waarna om tien uur de braderie begint. Vanaf 12.00 uur worden de mossels ge kookt. Om 15.00 begint het muziek programma dat tot 0.30 uur door gaat. Onder anderen Marco Rood huizen, Hans Jagers, Talitha en Will de Brouwer treden op. ZIERIKZEE Schandpaal bij het Gravensteen Bij de voormalige gevangenis het Gravensteen - anno nu het onder komen van de Zierikzeese Wereld winkel - wordt zaterdag tijdens Open Monumentendag een schand paal opgesteld. Een beul is kandida ten voor de schandpaal graag van dienst. De medewerkers van de We reldwinkel gaan zaterdag gehuld in historische kledij. De gevangenis is zaterdag gratis te bezichtigen. Nor maal kan dat alleen op afspraak. BAARLAND Schotse delegatie herdenkt Cameronian Een Schotse delegatie bezoekt mor gen Zeeland. De delegatie bestaat uit familieleden van de Camero- nians die een belangrijke rol heb ben gespeeld bij de bevrijding van Zuid-Beveland en Oost-Walcheren in oktober en november 1944. Tus sen 12.00 en 12.45 uur is een her denking bij het landingsmonu ment op de Zeedijk in Baarland en 's middags wordt het bevrijdings museum in Nieuwdorp bezocht. ZIERIKZEE Getuigen gezocht van veroorzaken oliespoor Maandag 3 september is op de rou te Fonteine, Sint Domusstraat rich ting Oude Haven en Havenplein in Zierikzee een ongeveer één kilome ter lang oliespoor ontdekt De ge meente Schouwen-Duiveland is op zoek naar de veroorzaker of naar ie mand die meer informatie kan ver strekken. Op maandagmorgen vroeg is de melding binnengeko men. De firma Ecolos heeft de hyd- roliek-olie nog diezelfde middag op geruimd. Wie meer weet kan bel len met 0111-452000. BORSSELE Bevelands Kerstkoor begint met oefenen Het Bevelands Kerstkoor, een gele genheidsformatie die elke kerst een grote volkszangbijeenkomst houdt, begint vandaag weer met de repetities. Iedereen die wil mee zingen in het koor is welkom. De repetities zijn elke woensdag van 19.30 tot 21.30 uur in dorpshuis Vij- verzicht in Borssele en staan onder deskundige leiding. Wie extra in formatie wil, kan bellen met Jean ne van Hekken: 0113 - 548520. 'We zien verschil tussen kinderen uit de grote stad en op het platteland. Kinderen in de stad zijn gewend aan veel verkeer. Op het platteland is dat anders.' Oennis Droog, instructeur Verkeersplein Er komt heel wat kijken bij een goede bocht naar links. Het be gint bij stoppen voor de haaientan- den op de weg. Vervolgens heel goed naar links en rechts kijken en dan pas de weg oversteken en een grote bocht maken. Het was een van de verkeerssituaties die giste ren geoefend geoefend werden op het Shell-WN Verkeersplein in Oosterland. Er werd gehamerd op goed kijken, maar vooral ook goed richting aangeven en duidelijk la ten zien wat je gaat doen en goed op de verkeersborden letten. Ook het omgaan miet verkeerslichten werd op meerdere punten van het parcours geoefend. Tijdens het vrij rijden was het op het parcours - net als soms op straat - behoorlijk druk en was het goed opletten geblazen om ner gens bovenop te botsen. Om het de kinderen nog wat lastiger te ma ken, werd tijdens het vrij rijden de bebording op het parcours veran derd. Wie net als het rondje ervoor door de tunnel fietste en het daar plots geplaatste éénrichtingsver- keersbord negeerde werd onverbid delijk op de bon geslingerd. Aan het einde van de rit was er echter voor iedereen een kleurrijk 'ver keerspleinrijbewijs'. Compleet met tips voor kinderen én ouders. Ander onderdeel van het ver keersplein was een behendig heidstest. Naast het door gele op- blaaswanden omrande verkeer splein was met gele en blauwe dop pen een parcours uitgezet. Het was de bedoeling dat de kinderen zo be hendig stuurden, op tijd remden en hun evenwicht bewaarden dat ze zonder te vallen het hele par cours tussen de blauwe en gele doppen bleven. Dat bleek in de praktijk nog niet zo simpel als het op het eerste gezicht leek. Sommi ge kinderen belandden dan ook in de denkbeeldige sloot naast het par cours waar de behendigheidsproef gehouden werd. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Alle negen politieke partijen uit de Schouwen-Duive- landse gemeenteraad zijn zaterdag middag present bij het live uit te zenden verkiezingsdebat van Ra dio Schouwen-Duiveland. Jos Beije van Alert!, Daniel Joppe van CDA, Wim Dorst van de CU, Machiel Weezepoel van D66, Ger- wi Temmink van GroenLinks, Robbert Lievense van LSD, Petri d'Anjou van de PvdA, Florus van der Paauw van de SGP en Dick Meulblok van de WD gaan met el kaar in gesprek. De discussie gaat zowel over landelijke als lokale the ma's. Het verkiezingsdebat is geor ganiseerd door Sjoerd de Jong en Petra van der Zande, de presentato ren van het programma Zaterdag Zakelijk. De live-uitzending vindt zaterdag plaats tussen 12.00 -14.00 uur in hotel-restaurant 't Poortuus in Zierikzee. Publiek is welkom om deze uitzending bij te wonen. Zaterdag Zakelijk is het business- programma van Radio Schou wen-Duiveland, dat maandelijks li ve wordt uitgezonden vanuit café De Biet. Het programma biedt on dernemers een podium waar ze zich kunnen profileren. Presentato ren en gasten gaan ook in op de ac tualiteit. OUDDORP - Bij een horecacontrole afgelopen zaterdag op Goe- ree-Overflakkee zijn twee proces sen-verbaal en twee waarschuwin gen uitgedeeld. De controles wer den uitgevoerd door de sociale re cherche, de Voedsel- en Warenau toriteit, de gemeente en de politie. TWee cafés waar werd gerookt, kre gen een proces-verbaal. Een snack bar waar geen leidinggevende aan wezig was, kreeg een waarschu wing. Dat kreeg ook een gelegen- heid waar het matig gesteld was met de hygiëne. Er zijn nog onder zoeken bezig naar zwart werk. In totaal werden acht horecazaken in verschillende dorpen bezocht. walstraat vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl brillen contactlenzen volg ons via twitter en facebook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39