Susteam nog zeker 3 jaar in Renesse SCHOUWEN-DUIVELAND Zeiltochtje voor cliënten van instellingen almanak Tip? redactie@pzc.nl Kritisch WOENSDAG 5 september 2012 17 Altijd laten zien waar je heengaat 18 en 19 Ergernis over ondernemers die niet meebetalen aan veiligheid door Ton van den Nouweland ZiERlKZEE - Hoewel er in Renesse sinds een jaar minder rottigheid wordt uitgehaald, is de inzet van het susteam in het vakantiesei zoen nog zeker drie jaar nodig. B en W van Schouwen-Duiveland hebben er 80.000 euro per jaar voor over. Er is ook ergernis over ondernemers die hieraan niet bij dragen. Het susteam (een groep beveiligers die 's nachts patrouilleert) kostte dit jaar 144.162 euro. De gemeente droeg 78.702 euro bij en de onder nemers (horeca en verblijfsrecrea- tie) legden 65.460 euro op tafel. „De combinatie van susteams, ca meratoezicht en streng beleid heeft vruchten afgeworpen", ver telt burgemeester Gerard Rabe- link. En hoewel het toeristendorp sinds die gecombineerde inzet in 2011 veiliger is geworden, blijven de susteams nog tenminste drie jaar nodig, zo schatten B en W in. Eerder zal de verlangde gedragsver andering van het uitgaanspubliek niet zijn bereikt. B en W trekken daarom voor de komende jaren 80.000 euro uit voor deze teams. Van de ondernemers wordt onge veer 65.000 per jaar verwacht. Dat geld wordt geïnd door de stichting Horeca en de Recron. „Er zijn nog steeds ondernemingen die niets of zeer weinig bijdragen aan het sus team, terwijl hun bedrijven wel de gelijk grote invloed hebben op de openbare orde," staat in een amb telijk advies aan B en W. Rabelink heeft inmiddels een gesprek gehad met de eigenaar van een grote cam ping die niet wil meebetalen. Ver der is bekend dat één discotheek in Renesse de bijdrage weigert. Ra belink: „Het gaat om 500 tot 1500 euro per bedrijf. Recron en stich ting Horeca moeten elk jaar weer zeuren om die centen." Voor dit jaar is het budget overi gens op. Komend weekend betaalt de gemeente de inzet ervan alleen. Na volgende week is het minder druk in Renesse en wordt er geen team meer ingezet. De ondernemers lapten dit jaar on geveer 10.00 euro extra en daar door was het mogelijk in het hoog seizoen drie in plaats van twee sur veillance-auto's op de weg te bren gen. De EHBO-post is veel gebruikt. Bo vendien zijn er veel taxiritten naar de huisartsenpost in Zierikzee ge maakt. Een betere vorm van eerste hulpverlening in de Westhoek is daarom nodig, vinden B en W. VLISSINCEN CAPINCE Verkoper van gestolen PKN en ZLTO houden kleding aangehouden samen hagenpreek GOES Wietrokers springen op campagnebus SP We Smoke, de club van cannabis- consumenten, haakt vandaag aan bij de campagnebus die van 13 tot 15 uur parkeert op de Grote Markt. De bus is van oorsprong een verkie zingsbus van de SP, maar andere partijen springen ook graag in het debat over lokale zaken. Zo ook We Smoke. De stichting wil duidelijk heid over het coffeeshopbeleid en de gewraakte wietpas. Een Vlissinger (38) is maandaga vond in de Walstraat in Vlissingen aangehouden. Even tevoren kwam er een melding binnen dat een man in een café gestolen goederen wilde verkopen. Agenten vatten de man in de kraag en namen zijn tas met vermoedelijk gestolen kleding in beslag. De Vlissinger is overge bracht naar een politiecel in Toren- tijd en wordt verder verhoord. De ZLTO en PKN in Gapinge hou den op zondag een hagenpreek bij de boerderij van de familie Aar- noutse aan de Gapingsedreef 5 in Gapinge. De hagenpreek begint om 14.30 uur. Voorganger is Frans van der Heijde en het thema van de preek 'Zie jie mien, of zie jie mien nie?'. Willy Gideonse en het mu- ziekensemble uit Veere begeleiden de hagenpreek. Emma, de oudste dochter (9) van de Kloetingse verslaggever van deze cou rant, heeft haar kritische blik van geen vreemde. In een krant van enke le weken terug stond een mooie foto van de 'London Eye', een beroemd reuzenrad in de Britse hoofdstad, die haar aandacht trok. Geïnteresseerd bekeek ze het plaatje en las ze het bij schrift. 'jaarlijks maken miljoenen mensen een ritje in het grootste reuzenrad ter wereld', stond er. Ze keek nog eens naar de foto, las de tekst nog eens... Je hoorde de hersens kraken voordat ze haar bedenking hardop uitte. Want het reuzenrad mocht dan het grootste ter wereld zijn, maar: „Daar passen echt geen miljoen mensen in hoor." TSvKS m&ttoAH. SCHARENDIJKE - Zeilend passagiersschip Mari- in totaal 220 cliënten van Zeeuwse en Middelburg en 't Gors in Zierikzee. Met prach- provincies Zeeland en Zuid-Holland en het nus uit Zierikzee meert af in de Middelplaat- Zuid-Hollandse zorginstellingen. Er deden on- tig weer mochten de cliënten zelf het zeil hij- Grevelingenschap. De schippers deden eerder haven in het Grevelingenmeer. Tien van zulke der andere pupillen mee van Arduin uit Mid- sen. Het tochtje is het initiatief van de tien ervaring op met groepen mensen met een schepen maakten gisteren een vaartocht met delburg, de Thomashuizen in Kruiningen en schippers die hiervoor subsidie kregen van de geestelijke beperking. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37