HSV'er Jeffrey Bruma in de herkansing sport 127 Optrekken aan Van der Vaart woensdag 5 september 2012 BRUSSEL Axel Witsel duurste Belgische voetballer Axel Witsel evenaart door zijn transfer van het Portugese Benfica naar Zenit Sint-Petersburg Eden Hazard als de duurste voetballer uit de Belgische geschiedenis. Maandag werd bekend dat de kam pioen van Rusland veertig miljoen euro heeft betaald voor de Rode Duivel. In mei betaalde Chelsea het zelfde bedrag aan Lille voor Ha zard. Tot die tijd was Marouane Fellaini de Belgische voetballer waar het meest voor betaald was. Hij ging in 2008 voor twintig miljoen euro van Standard Luik naar het Engelse Everton. VALKENBURG Cadel Evans niet op WK wielrennen Wielrenner Cadel Evans stapt op 23 september niet op de fiets voor de WK op de weg in Valkenburg. De Australische winnaar van de Ron de van Frankrijk in 2011 is onvol doende hersteld van een kniebles sure. Evans stapte vorige maand vanwe ge zijn blessure af bij de USA Pro Challenge. „Uiteraard ben ik teleur gesteld, maar er is niets dat ik kan doen", reageerde Evans. „Ik wilde graag nog andere wedstrijden rij den, maar mag volgend wielersei- zoen ook niet in het gedrang bren gen". NEERIJNEN Teutenberg wint, maar Vos leidster Wielrenster Ina-Yoko Teutenberg heeft de eerste etappe van de Hol land Ladies Tour gewonnen. De Duitse was in Neerijnen de snelste van een compact peloton en liet in de sprint Marianne Vos (tweede) en GiorgaBronzini(derde) kans loos. Vos, die op het WK meedoet aan de wegrit en de tijdrit, is on danks haar tweede plaats wel de leidster in de etappekoers voor vrouwen, die tot en met zondag duurt. Ze dankt haar leidende posi tie aan gewonnen bonificaties tij dens de eerste etappe. Vandaag wacht de rensters een ploegentijdrit over 34 kilometer. door Barry van der Hooft OISTERWIJK - Hij leek twee jaar ge- leden voorbestemd om een vaste waarde in het Nederlands elftal te worden. Jeffrey Bruma debuteerde j op zijn achttiende in Oranje, speel de nog drie interlands, maar raak te vervolgens uit beeld. Zelfs voor Jong Oranje werd de centrale ver dediger niet meer geselecteerd. „Dat heeft me wel een beetje ver baasd", bekent hij. „Omdat ik bij HSV helemaal niet zo slecht speel de en stappen heb gemaakt." Om zijn woorden kracht bij te zetten somt hij wat cijfers op. „In mijn eerste jaar in de Bundesliga had ik 22 basisplaatsen en maakte ik twee doelpunten. Dat is toch niet slecht voor een jonge speler? Maar ik hoorde niets meer uit Zeist." Zijn verhaal is bekend. Jeffrey Bru ma trok op zijn vijftiende als één van de eerste Nederlandse talen ten naar Engeland. Hij verruilde de jeugdopleiding van Feyenoord voor die van Chelsea, waar hij lang zaam werd gebracht. Ja, hij debu teerde op zijn achttiende in de hoofdmacht, maar een serieuze concurrent van John Terry of Ri- cardo Carvalho werd hij niet. De Londense topclub besloot hem begin 2011 een half jaar te verhu ren aan Leicester City. Frank Arne- sen legde hem vervolgens voor twee jaar vast bij HSV, opnieuw als huurling. „In Hamburg heb ik een lastig eerste jaar gehad", zegt Bruma. .„De resultaten waren niet goed en dan wordt iedere speler vaak over één kam geschoren. HSV speelt slecht, dus dan zal die Bruma ook wel slecht spelen. Spor tief gezien was het seizoen ook een dieptepunt, maar ik heb me wel ontwikkeld." Heeft hij nooit spijt gehad van zijn vroege overstap naar Chelsea? „Nee", klinkt het stellig. „Mensen zullen zeggen dat ik beter bij Feye noord had kunnen blijven. Maar voor mij is het een geweldige stap geweest. Ik ben daar echt een bete re voetballer geworden. Nu ik bij HSV zit is er ook wekelijks contact met de mensen van Chelsea. Ze krijgen beelden van mijn wedstrij den en ook veel feedback van de club over hoe het met me gaat." Zijn overeenkomst bij Chelsea loopt tot medio 2014 en Bruma weet niet of hij ooit echt door zal breken in Londen. Vorig jaar dacht de verdediger een vaste waarde te zijn bij Oranje, maar het liep an ders. Bondscoach Bert van Mar wijk koos voor andere namen en Bruma liep daardoor het EK mis. „Dat deed best pijn", zegt Bruma. „Tijdens mijn vakantie heb ik als supporter naar het EK "gekeken. Daarna ben ik bij HSV keihard gaan trainen. Ik wil me bewijzen, laten zien dat ik er nog ben." In die opzet is hij geslaagd. De her kansing die Cor Pot hem heeft ge- Sinds afgelopen vrijdag is Jeffrey Bruma bij HSV ploeggenoot van Rafael van der Vaart, die voor een transferbedrag van dertien miljoen euro Tottenham Hotspur voor zijn oude liefde inruilde. Bruma heeft hoge verwachtingen van zijn nieu we ploeggenoot „Ik hoop dat de re sultaten beter worden met Rafael erbij." Van der Vaart is in Hamburg een grote meneer, heeft Bruma al gezien. „Ik vind het geweldig dat hij er bij is gekomen. Aan zo'n spe ler moet ik me kunnen optrekken." boden, kwam als geroepen. Hij de buteerde drie jaar geleden al, als jongen van zeventien. Een eind- toemooi speelde hij daarna niet met Jong Oranje, omdat de talen ten in de play-offs werden uitge schakeld door Oekraïne. Twee jaar later zijn diezelfde play-offs bijna bereikt. Een punt volstaat vrijdag in Tilburg tegen het al uitgeschakel de Oostenrijk. „Ik ben echt heel blij dat ik terug ben", zegt Bruma. „Het grote Oranje blijft mijn doel, maar als dat er niet in zit speel ik net zo graag voor Jong Oranje. We moeten dat EK halen. Ook daar kun je als speler beter van wor den." Hij wil vrijdag in Tilburg zijn nieu we visitekaartje afgeven, maar zal niet geforceerd proberen zich te be wijzen. „Iedereen weet nu wel wat ik kan. Wat anderen over me roe pen of schrijven maakt me niets uit. Ik blijf dicht bij mezelf en laat me niet gek maken." Cees Rijvers (linksboven), Jan Zwartkruis (linksmidden) en Louis van Gaal kregen bij Oranje te maken met een generatiewissel. foto's ANP 'Je moet het geluk hebben dat nieuwe spelers in een roes terechtkomen waarin ze boven zichzelf uitstijgen' Jan Zwartkruis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27