zeeland 119 Storten, slopen en bouwen 'Vlissingen kan best wat meer kamers hebben' Veere wil 'illegaal' leslokaal behouden Vrouwenpolder viert voor de vijfde keer jaarlijkse mosselfeesten Wat te doen met de bouwput? tilroe optiek woensdag 5 september 2012 MIDDELBURG - In een brief aan de gemeenteraad geeft het college van burgemeester en wethouders aan wat er met Heijmans Bouw Zeeland, de eigenaar van de bouw put, is afgesproken. De gemeente Middelburg krijgt de tijdelijk afgewerkte put in bruik leen tot de aannemer er wil gaan bouwen: BOUWPUT „Het kiezen voor een tijdelijke afwer king van de bouwput en omgeving zodanig dat een stabiele, acceptabele en leefbare situatie ontstaat. HBZ zal de put tot aan de beton- sloof vullen met zand. Over de verde re aanpassing wordt nog overleg ge voerd. De gemeente krijgt de tijdelijk afgewerkte put van HBZ in bruik leen. De hekken kunnen dan weg en de randen worden gefatsoeneerd. In overleg met de buurt zal bepaald worden hoe de put tijdelijk ingericht kan worden. Parkeren in de put zal vanwege het resterende hoogtever schil niet op een betaalbare wijze mo gelijk zijn. Wel zal bezien worden of in de aangrenzende omgeving (zeker na openstelling van de Zuidsingel) op maaiveld een aantal extra par keerplaatsen gemaakt kunnen wor den. Op het moment dat de tijd wel rijp is voor woningbouw kan de ontwik keling van het woningbouwplan op de bouwput worden opgepakt. Vijf panden aan de Koningsstraat worden gesloopt. foto's Ruben Oreel. KONINGSSTRAAT - Opknappen c.q. herbouwen van de bij de gemeente in bezit zijnde wo ningen rondom de bouwput. - De vijf woningen Koningsstraat 10 t/m 18 herbouwen in de sociale sfeer door aan Woongoed te leveren. Hier mee wordt het verkooprisico uitgeslo ten en zekerheid verkregen dat deze woningen op korte termijn gebouwd kunnen worden - Koningsstraat 4 en 6 tegen een rela tief lage prijs in de markt zetten als kluswoning en als dit niet op korte termijn tot verkoop leidt, de wonin gen zelf opknappen, dan wel de BV Monumentenbeheer vragen hiervoor opdrachtgever te worden." door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Leerlingen van groep acht OBS De Sprong in Kou- dekerke zitten dit jaar in een nood- lokaal op het schoolplein. Pro bleem is nu dat er nog geen ver gunning is verleend voor de plaat sing van het lokaal. Het college van B en W wil echter niet ingrijpen en het lokaal sluiten omdat het inziet dat de school het hard nodig heeft, gezien de groei van het aantal leerlingen. Die ging van 128 leerlingen op 1 oktober 2011 naar 136 met ingang van het nieuwe schooljaar. De Stichting Archipel Scholen heeft op 28 juni dit jaar een aan vraag ingediend voor de plaatsing van het tijdelijke leslokaal. Dat zal er maximaal vijfjaar blijven staan. Het college wil nu een tijdelijke omgevingsvergunnig verlenen die, als er geen bezwaren worden inge diend, direct in werking treedt na de inzagetermijn van zes weken. Het lokaal voldoet aan alle wettelij- door Wendy Wagenmakers Door het moratorium is de kamerverhuur in Vlissingen de laatste ja ren niet toegenomen, maar eerder afgenomen. Dat beeld kan echter omslaan, nu de ge meente van het instrument af wil. De vraag naar kamers in Vlissin gen is groot, altijd al. Niet gek ook; de stad herbergt een groeiende ho ge school en een haven met arbei ders uit heel Europa. Bovendien zijn zo'n beetje alle mogelijke op- vangvormen voor 'sociaal zwakke ren' geconcentreerd in Vlissingen. Tel daarbij op de economische cri sis, met soms huisverkopen en -uit zettingen tot gevolg, en het plaatje is compleet. Honderdvijfentwintig kamerver huurpanden telt de stad. De pan den zijn verdeeld over heel Vlissin gen, maar het zwaartepunt ligt in de Scheldestraat en omgeving. Voor die buurt komen dan ook de meeste vergunningaanvragen bin nen. Sinds het moratorium, dat in 2008 is ingesteld, moet de gemeen te Vlissingen echter iedereen 'nee' verkopen. Door dat instrument mogen geen nieuwe vergunningen worden afgegeven. Maar de stad kan best meer kamer- verhuur hebben, betoogt burge meester René Roep. „Zolang het maar fatsoenlijk gebeurt. Dat kan alleen als wij van tevoren strakke richtlijnen hebben vastgesteld, zo dat we niet langer achter de feiten aanlopen en we van het morato rium afkunnen. Dat maakt de wo ningmarkt in Vlissingen ook weer wat losser." Voor zover de gemeente weet, wordt de regel dat slechts tien pro cent van een postcode kamerver- huur mag zijn, nergens geschon den. Illegale kamerverhuur vindt ook pauwelijks plaats, aldus Roep. „Daar controleren we elke twee weken op. Naar aanleiding van tips of eigen waarnemingen bellen we dan 's avonds aan of's och tends in alle vroegte, als de bewo ners aanwezig zijn. Maar we.tref- fèn het nauwelijks aan." Soms wel, en dan worden er maat regelen getroffen. De gemeente heeft de afgelopen jaren, onder meer vanwege illegale kamerver huur, van vijf panden de vergun ning ingetrokken: in de Bouwen Ewoutstraat, Clijverstraat, Vrouw estraat, Boulevard de Ruyter en on langs in de Van der Manderestraat. Over die panden stapelden de klachten zich op. En toch, zegt de burgemeester, valt het met klach ten over kamerverhuur reuze mee. „Een stuk of vijf, zes krijgen we er structureel binnen per jaar. Over burenruzies voer ik veel meer over leg. Maar, als het een kamerver- huurpand betreft, zie je ook dat de buurt zich mobiliseert Kamer huurders die schreeuwen zorgen voor meer irritatie dan een vader en zoon die ruziemaken in een ge wone gezinswoning." Maak er een parkeerterrein van, of een parkje. Een aantal bestem mingen voor de straks met zand volgestorte Middelburgse bouw put aan de Zuidsingel Lange Noordstraat liggen voor de hand. De redactie van de PZC is be nieuwd of lezers originele idee ën hebben voor de invulling van deze 'bouwlocatie'. Inzen dingen zijn welkom op het emailadres: walcheren@pzc.nl. t^ws^ssesssseeteeesiz&asA VROUWENPOLDER - Vrouwenpolder maakt zich op voor de vijfde editie van de jaarlijkse mosselfeesten. Zaterdag om half tien wordt de grootste vlag van Nederland in top gehezen, waarna om tien uur de braderie begint Vanaf 12.00 uur worden de mosse len gekookt. Er zijn porties te koop voor 3,50 euro en bij zeven horecagelegenheden kunnen be zoekers een mosselmaaltijd krij gen voor 12,50 euro. De mosselfees ten worden omlijst met een muzi kaal programma. Tussen 15.00 en 18.00 uur treden Marco Roodhui zen, Hans lagers, Talitha en Will de Brouwer op. Het avondpro gramma begint om 21.00 uur en duurt tot 0.30 uur. Dan zingen op nieuw Will de Brouwer, Martijn, Roy en het duo Kees 8c Ruud. ke eisen geeft de gemeente aan. Volgens wethouder René Mole naar bleef lang onduidelijk of het lokaal de enige oplossing was: „De procedure voor de vergunning is daardoor later ingezet dan ge pland." Hoewel er ook ruimte be schikbaar was in de voormalige Im- manuelkerk, koos de Sprong toch voor het noodlokaal omdat de school de klassen bij elkaar wilde houden. Het college besloot in juli al 15.000 euro bij te dragen aan de aanschaf van het noodlokaal. WALSTRAAT VUSSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl brillen contactlenzen VOLG ONS VIA TWITTER EN FACEBOOK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19