'Het liefst een parkje met parkeerplaatsen' i8l zeeland 'Boete fruitteler is buiten proportie' Sail de Ruyter zoekt sponsoren om het evenement te voltooien a woensdag 5 september 2012 Omdat er nog geen enkel voor uitzicht is op bebouwing van de put aan de Zuidsingel-Korte Noordstraat, hebben gemeente en eigenaar HBZ afgesproken de put met zand te vullen en de omgeving - tien jaar na sloop van de kazerne - op te knappen. door Theo Giele MIDDELBURG - Francien van Iwaar- den is de ramen aan het lappen van Slagerij Blankenburgh. Vanach ter de toonbank heeft de slager al tien jaar uitzicht op de meest be sproken bouwlocatie van Middel burg: 'de Bouwput'. De afgelopen weken had de buurt veel last van muggen die welig tier den in de meter regenwater die in de bouwput staat. De muggenlijk- jes stapelden buiten op tegen de kozijnen. Met pompen werd het water in beweging gebracht om de broedplaats te verstoren En nu komt er zand in de put Francien ziet de bui al hangen. „Dat wordt straks zand vegen." Dat is niet de bedoeling. In overleg met de buurt wil de gemeente zoe ken naar een bestemming voor wat straks de grootste en duurste zandbak van Zeeland, zo niet van Nederland is. Slager Rinus Blankenburgh hoopt op 'een leuk parkje met wat par keergelegenheid er omheen'. Want toen tien jaar geleden hekken om de bouwplaats verschenen, verdwe nen heel wat parkeerplaatsen. Blan kenburgh hoopt dat de straat wordt verbreed zodat het verkeer weer de ruimte krijgt. Zijn buurman, fietsenmaker Rens Petiet, begrijpt niet zo goed waar om de put, met zijn meter dikke betonnen bodem, niet als eenlaags- parkeergarage wordt gebruikt „En leg er dan stevige bodemplaten op zodat je er later nog op kan bou wen. Straks moet al dat zand er weer uit Wat gaat dat weer niet kosten?" Wethouder Albert de Vries wil in overleg met de omwonenden bepa len hoe de bouwput gebruikt gaat De verwachting is dat de bouwput aan de Zuidsingel nog dit jaar met zand wordt gevuld. worden. Maar eerst moet hij terug naar de eigenaar van de bouwput, Heijmans Bouw Zeeland, om te praten over hoeveel zand in de put wordt gestort. Afvullen tot de be tonnen rand (één tot anderhalve meter onder maaiveld) was afge sproken, maar vanuit de gemeente raad klonk de wens om de put tot aan de rand vol te gooien. Dat zou de fietsenmaker ook het liefst zien, maar hij is allang blij dat de omge ving wordt opgeknapt. De Vries verwacht dat de eerste vrachtwa gens nog dit jaar hun lading zand in de put gaan lossen. De nieuw bouw aan de Koningsstraat kan in het voorjaar van 2013 beginnen. Door de nieuwe ontwikkeling komt ook de Belangenvereniging van A tot Z weer tot leven. Woord voerder Lisette Clarijs wil een le denvergadering bijeenroepen en wacht op een uitnodiging van de gemeente om over de invulling van de bouwput te praten. Ook wat haar betreft, worden de stra ten rond de put gefatsoeneerd en krijgt de buurt zijn parkeerplaat sen terug. Aan die wens is in het plan van de gemeente al deels vol daan, maar Clarijs zou graag zon dertig parkeerplaatsen terugzien. Francien van Iwaarden lapt de ramen bij Slagerij Blankenburgh. Dossier bouwput Zuidsingel begint in 2001 25 juni 2001: de gemeenteraad be sluit een theater met parkeergara ge te bouwen op de plaats van de Berghuijskazeme aan de Zuidsin gel: totale kosten 67,2 miljoen gul den (30,5 miljoen euro); 9 2002: sloop Berghuijskazeme; december 2003: eerste omwonen den klagen over schade; 9 3 maart 2005: bouwput wordt in allerijl volgepompt met water als naastgelegen panden beginnen te verzakken; 9 5 september 2005: raad ziet af van bouw theater aan Zuidsingel, ge maakte kosten - 6,8 miljoen - wor den in één keer afgeboekt; 9 5 december 2006: Walcherse Bouw Unie - later Heijmans Bouw Zeeland - krijgt de bouwput in han den met de verplichting de put te stabiliseren en er woningen te bou wen; kosten ruim 3 miljoen; 9 29 januari 2009: WBU presenteert zijn bouwplannen voor 58 apparte menten en 20 woningen; 9 maart 2011: werkzaamheden aan put worden voorgezet; 9 augustus'2011: bouwput wordt leeggepompt; 9 september 2011: plan appartemen tengebouw wordt afgeblazen, voor stel is om er in drie fases 36 wonin gen te bouwen; 9 september 2012: ook plan B blijkt voorlopig niet haalbaar. Bouwput zal worden volgestort met zand in afwachting van betere tijden. door Nadia Berkelder SINT-MAARTENSDIJK - De boete die fruitteler André Alkema aan de ge meente Tholen moet betalen is buiten proportie en een ramp voor het bedrijf van Alkema. Dat vindt landbouworganisatie ZL- TO. Alkema moet 75.000 euro beta len aan de gemeente. Dat is een optelsom van vijf dwangsommen van 15.000 euro. Hij krijgt de boe te omdat hij zijn anti-hagelkanon heeft gebruikt terwijl dat volgens de gemeente niet mocht. ZLTO wijst erop dat in Zeeland geen al ternatieven zijn voor fruittelers om hagelschade te voorkomen. „Hagelnetten zijn in Zeeland lastig in te passen in het landschap en daarvoor staat er bovendien te veel wind. Telers kunnen zich ver zekeren tegen hagelschade, maar dat is heel erg duur", zegt Maarten Leseman van de ZLTO. „Het is zuur dat de betreffende fruitteler op deze manier zijn vak niet kan uitoefenen. Dat neemt overigens niet weg dat hij zich aan de regels moet houden." De ge meenteraad van Tholen heeft maandagavond achter gesloten deuren vergaderd over de kwestie. Het dagelijks gemeentebestuur heeft uitleg gegeven. „Ik kan niet met deze gang van zaken leven", zegt Han van 't Hof van Algemeen Belang Tholen. „Op deze manier ga je niet met burgers om. Als over heid hoor je, met een batterij juris ten achter de hand, iemand niet de tang op de neus te zetten." door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Onder het motto 'Michiel deed het ook niet alleen' heeft Stichting Sail de Ruyter Zee land het initiatief De Club van 100 geïntroduceerd. Met dit initiatief wil de stichting ten minste honderd partners of be drijven vinden die bereid zijn dui zend euro bij te dragen aan de ko mende editie van Sail de Ruyter, in 2013. De begroting van dat evenement is immers -ondanks toezeggingen van de gemeente Vlissingen, de provincie Zeeland en enkele grote bedrijven- nog niet helemaal ge- 3 dekt. Dat het doorgaat, staat vast, 1 maar de omvang van het evene ment zal mede afhangen van het bedrag dat uiteindelijk beschikbaar is. De eerste sponsoren hebben zich inmiddels gemeld bij het bestuur van Stichting Sail de Ruyter. www.sailderuyter.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18