Regels kamerverhuur aangescherpt Vrijspraak overvallen voor Souburger WALCHEREN Schone visserij op miskende vissoort almanak Kritisch WOENSDAG 5 september 2012 17 Het liefst een parkje met parkeerplaatsen 18 en 19 De kliko's krijgen stickers 20 en 21 Burgemeester Roep: gemeente Vlissingen loopt achter de feiten aan door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - De regels voor kamer- verhuur in Vlissingen worden aan gescherpt. Anders blijft de gemeen te achter de feiten aanlopen, vol gens burgemeester René Roep. Het, inmiddels gesloten, overlast gevende kamerverhuurpand in de Van der Manderestraat heeft de ogen van de gemeente Vlissingen geopend. De nieuwe huisvestings verordening zoals die nu onlangs is opgesteld en ter inzage ligt, is niet toereikend. Daarom wordt die aangepast. Allereerst wil burgemeester Roep niet dat er nog kleine straten zijn met relatief veel kamerverhuur, zo als in de Van der Manderestraat. Daar staan niet veel woningen, maar er woont wel een gezin tus sen twee kamerverhuurpanden in. „Stel dat elk pand twaalf studen ten huisvest. Dan zit je in je kleine straatje toch tussen 24 personen in. Dat kan overlast geven of in elk geval versterken. Nu is de regel dat er tenminste één gewoon huis tus sen twee kamerverhuurpanden moet staan, maar dat moeten er misschien wel vier zijn." Ook wil de gemeente Vlissingen kijken of een vergunning aan een persoon gekoppeld kan worden, in plaats van aan een pand. Dat biedt volgens de burgemeester meer juri dische mogelijkheden, mocht het misgaan. „Nu de woningmarkt op slot zit, schuiven eigenaren huizen vaker aan elkaar door. Op dat punt loopt de gemeente vaak achter de feiten aan." Dat deed ze ook op het gebied van woningsplitsing. Toen de proble men met kamerverhuur in Vlissin gen een paar jaar geleden aan het licht kwamen en een moratorium voorkwam dat er nog nieuwe ver gunningen werden afgegeven, gin gen pandeigenaren over op een an der middel: ze splitsten woningen op in appartementen. Maar ook dan krijg je dat er te veel mensen in één straat wonen. Daarom treft de gemeente Vlissingen een finan ciële maatregel, door twaalf pro cent WOZ-belasting per apparte ment te rekenen. Zo wordt ook het opsplitsen van woningen ont moedigd. Burgemeester Roep: „Ik heb niets tegen kamerverhuur en het hoort ook wel bij onze stad, maar daar horen wel regels bij. En die worden nu vooraf in plaats van achteraf opgesteld." pagina 19: 'Vlissingen kan best meer kamers hebben' TERNEUZEN - Job Bout van de Tholen 17 heeft er één te pakken, een harder. Voor de kust van Terneuzen viste hij afgelopen week op de - wat hij noemt - 'miskende vissoort', met Ko Pondse (midden) en zijn zoon Sjaak. „Het is een schone visserij, de hardervisserij", vertelt Bout. Je gebruikt bijna geen brandstof en wij beroeren de bodem ook niet. Het gaat erom je net om een school harders te krijgen. En dat lukte bij Terneuzen aardig goed." De Thoolse visser weet als geen ander dat de har der bij veel mensen in een slecht blaadje staat. „'Kan je die eten?', krijg je vaak te ho ren. Nou, de smaak zit ergens tussen zeebaars en zalm in, zeggen kenners. En een harder van meer dan twee kilo brengt al snel zes, zeven euro de kilo op. Dat zegt genoeg, lijkt mij." Bout vist van jongs af aan op harders. Zijn grootvader en vader deden dat ook al in de Zeeuwse stromen. foto Adri van de Wege MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank sprak dinsdag een inwo ner (24) van Oost-Souburg vrij van betrokkenheid bij een overval op de Aldi in zijn woonplaats en een telefoonwinkel (2009) in Vlis singen. Twee mannen uit Almere (30 en 33) zijn wel veroordeeld voor de overval op de Aldi in de cember 2010. Zij kregen celstraffen van 3,5 en 4 jaar. De Souburger werd veroordeeld tot een celstraf van 22 dagen voor heling. De poli tie vond namelijk een aantal schoe nen bij zijn vriendin die tijdens de overval op de telefoonwinkel wa ren gestolen. Tijdens de rechts zaak, twee weken geleden, erken de de Souburger dat hij die gekre gen had van de overvallers en aan haar had gegeven. Tijdens de rechtszaak was zes jaar Tip? redactie@pzc.nl tegen hem geëist. De officier van justitie voerde onder andere aan dat bij de Souburger kilo's munt geld waren gevonden en dat bij de overval op de Aldi 25 kilo aan munten waren gestolen. Tijdens de rechtszaak zei de Sou- burger dat hij wist wie de overval op de telefoonwinkel hadden uitge voerd, maar dat hij de namen van die daders niet durfde te noemen. Emma, de oudste dochter (g) van de Kloetingse verslaggever van deze cou rantheeft haar kritische blik van geen vreemde. In een krant van enke le weken terug stond een mooie foto van de 'London Eye', een beroemd reuzenrad in de Britse hoofdstad, die haar aandacht trok. Geïnteresseerd bekeek ze het plaatje en las ze het bij schrift. 'Jaarlijks maken miljoenen mensen een ritje in het grootste reuzenrad ter wereld', stond er. Ze keek nog eens naar de foto, las de tekst nog eens... Je hoorde de hersens kraken voordat ze haar bedenking hardop uitte. Want het reuzenrad mocht dan het grootste ter wereld zijn, maar: „Daar passen echt geen miljoen mensen ih hoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17