Geld voor toponderzoek Straf te laag 61 binnenland Steun voor verkopers van woning Vaker crisisopnamen door eigen bijdrage Een gedragsspreekuur van snaar liefst anderhalf uur voor je hond hij Martin Gaus Hondeschooi in Goes. Nu voor maar 29! Volg ons op @twitter en /facebook Maandag legde de rechter de dader de maximale straf voor jeugdigen op: een jaar jeugddetentie plus jeugd-tbs. dinsdag 4 september 2012 Si>SSiÖ5S5®5KK^!®BS®^ffiS!S5^KKö5iS5S58!K5S!B5S^J5Si^ffi;■ Toeslag als bedrijven ook bijdrage leveren LEIDEN - Als bedrijven investeren in toponderzoek, doet het kabinet daar vanaf oktober nog eens 25 procent bovenop. Om ook kleine bedrijven te stimuleren, wordt de toeslag over de eerste 20.000 euro zelfs 40 procent. Minister Maxime Verhagen (Eco nomische Zaken) heeft dat maan dag bekendgemaakt bij de opening van het academisch jaar in Leiden. Het kabinet trekt 90 miljoen euro extra uit om toponderzoek op de ze manier te stimuleren. Het kabinet nam al eerder initiatie ven om te bereiken dat Nederland in 2020 tot de top 5 van kenniseco nomieën in de wereld behoort. In april werden innovatiecontracten ondertekend waarin bedrijfsleven, kennisinstellingen en overheid af spraken gezamenlijk te investeren in innovatie. Ondernemers en wetenschappers gaan samenwerken in zogeheten topconsortia voor kennis en inno vatie. De overheid legt daar dan geld bij. Eind dit jaar wordt duidelijk welke onderzoeksprojecten van start gaan, liet Verhagen maandag aan de Tweede Kamer weten. Er lopen onder meer aanvragen voor projec ten over cyber security en voor sa menwerking bij het onderzoek naar ernstige ziekten zoals Alzhei mer en borstkanker. Om het voor bedrijven makkelij ker te maken hun onderzoekspro jecten te financieren, heeft het ka binet onder meer investeringsfond sen opgericht. Voor starters in en kele topsectoren komt dit jaar 32 miljoen euro aan risicokapitaal be schikbaar via het Innovatiefonds MKB+. Het geld is vooral bedoeld voor nieuwe media, entertain ment en medische bedrijven. Naast het kabinet draagt ook het Europees Investeringsfonds aan het innovatiefonds MKB+ bij. In zijn toespraak bij de opening van het academisch jaar pleitte Verhagen voor een herwaardering van de overlegeconomie. We moe ten de polder opnieuw uitvinden, zei hij. Als grote opgave voor de toekomst ziet hij de opbouw van de kenniseconomie. „Want bin nen één generatie dreigen wij in Nederland in alle sectoren handen te kort te komen." Geld voor wetenschappelijk onder zoek moet breed worden ingezet. Het moet zowel ten goede komen aan het stimuleren van weten schappelijke doorbraken en inno vaties als aan toegepast onderzoek dat ondernemingen helpt te inno veren. Werkgeversorganisaties en univer siteiten en andere kennisinstellin gen zijn het daar over eens gewor den, zo blijkt uit een manifest dat ze gisteren presenteerden. „De strijdbijl is begraven", zei voorzit ter Bernard Wientjes van werkge versorganisatie VNO-NCW. DEN HAAG - Huizenkopers die al snel weer van hun huis af willen, kunnen de woning tijdelijk tegen gunstigere voorwaarden aanbie den. Als de woning binnen 36 maan den wordt doorverkocht, hoeft de koper alleen over de meerwaarde overdrachtsbelasting te betalen. Die termijn was zes maanden. Staatssecretaris Frans Weekers (Fi nanciën) wil met de maatregel de vastgelopen huizenmarkt een duw in de rug geven. De maatregel staat in de belastingplannen voor volgend jaar, maar geldt met terug werkende kracht al vanaf 1 septem ber dit jaar. De langere termijn geldt tot 2015. De maatregel is bedoeld voor wo ningen en bedrijfspanden. Voor stellen die vlak na aankoop van een woning uit elkaar gaan, bete kent dit bijvoorbeeld dat zij nu Dinsdag 4 september Zelfs de best opgevoede hond kan ':i soms ineens gedrag gaan vertonen waar je van denkt, dat heb ik hem 1 niet geleerd. Soms gaat dit gedrag door een juiste aanpak over, maar soms herhaalt het gedrag zich steeds meer. Een geruststelling: !|i de oplossing ligt soms heel dicht binnen handbereik met de juiste i; hulp en begeleiding. VAN'. €75,00 KORTING 61% meer tijd krijgen om tegen gunsti gere voorwaarden de woning weer door te verkopen. Ook mensen die een nieuwbouwwoning willen ko pen, maar bang zijn om hun huidi ge huis niet kwijt te raken, kun nen met de maatregel geholpen worden. Projectontwikkelaars kun nen deze groep makkelijker de ga rantie bieden dat zij de oude wo ning zullen kopen als het niet lukt om deze tijdig verkocht te krijgen. ARNHEM - De 15-jarige jongen die de Arnhemse Joyce 'Winsie' Hau in januari doodde, heeft een jaar celstraf en jeugd-tbs gekregen, de maximale straf voor een jeugdige. Dat betekent dat de jongen tot acht jaar uit de samenleving ver wijderd kan worden. De rechtbank in Arnhem veroor deelde hem maandag voor de moord op het 15-jarige meisje en voor poging tot doodslag op haar vader. De kinderrechter heeft hem daarnaast drie jaar jeugd-tbs opge legd; daarvan is een jaar voorwaar delijk. De veroordeelde, die ten tijde van de moord 14 was, heeft de moord gepleegd in opdracht van Polly, Winsie's voormalige hartsvrien din, en diens vriendje Wesley. Pol ly wilde Winsie volgens de rechter uit de weg laten ruimen omdat het meisje over haar zou hebben geroddeld, onder meer op Face book. Vandaar dat de zaak in de volksmond de Facebookmoord is gaan heten. De veroordeelde jongen zegt zelf dat hij door Polly en Wesley onder druk is gezet en dat hij niet anders kon dan de opdracht uitvoeren. De rechtbank meent echter dat er wel degelijk mogelijkheden waren voor de dader om van de steekpar tij af te zien. Voor Winsie's vader Chum Nam Hau kwam de uitspraak niet als een verrassing, maar toch is hij te leurgesteld. „Ik ben mijn dochter kwijt en hij krijgt één jaar cel. Dat verschil is wel heel groot." Hij zei te hopen dat de politiek gaat nadenken over de mogelijk heid om in uitzonderlijke gevallen minderjarigen langere straffen op te leggen. De dader reisde op 14 januari van uit Capelle aan den IJssel naar het ouderlijk huis van Winsie in Arn hem. Hij belde aan en vroeg aan het broertje van Winsie of hij haar kon spreken. De jongen zou, voor hij haar in hals en gezicht stak, hebben gezegd: „Sorry, ik moet dit doen." Toen Winsie's vader te hulp snel de, stak hij ook hem met zijn mes, in het gezicht en handen, vlak bij de polsen. De jongen had vantevo- ©SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND RIJSWIJK - De eigen bijdrage in de geestelijke gezondheidszorg leidt tot meer crisisopnamen. Dat stelt GGZ Nederland na een onderzoek onder de eigen instellin gen. Driekwart van de leden zegt dat er patiënten zijn die stoppen met hun behandeling vanwege de bezuinigingsmaatregel van een ei gen bijdrage van tweehonderd eu ro. Zo'n 6 procent van de patiën ten die behandeling nodig heeft, zou hiermee om financiële reden zijn gestopt. Het stoppen van die behandeling leidt echter tot meer crisisopna men, aldus GGZ Nederland. In een kwart van de ondervraagde GGZ-instellingen zijn de crisisop namen toegenomen, in totaal met 11 procent. „Die toename is een erg zorgwekkende ontwikkeling", vindt directeur Paul van Rooij. „We moeten juist investeren in de mentale weerbaarheid. Dat heeft veel maatschappelijke meerwaar de. En mensen die ziek zijn moe ten gewoon behandeld worden." De toename leidt niet tot capaci teitsproblemen. „Voor crisisop vang is altijd plek." „Elke patiënt heeft er baat bij om zo vroeg mogelijk behandeld te worden. Gebeurt dit niet en is uit eindelijk een crisisopname nodig, dan zal de kans op succes alleen maar kleiner worden", aldus Van Rooij. „Vergeet ook de uitval op het werk en school niet. De maat schappelijke kosten hiervan zijn gi gantisch." Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport is bezig met een onderzoek naar de effecten van de eigen bij drage. Omdat die uitkomsten eind deze maand worden verwacht, wil het ministerie nog niet niet reage ren op GGZ Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6