Dino klaart elke klus 2ol zeeland Krot of Kans nu in Axel Oud-Terneuzenaar in RTL-serie Oh Oh Europa Martijn Guiljam plots niet in trekkerfinale Nu ook in Terneuzen Piet Vogelaar Tweede B &B in het pittoreske Ossenisse hollands nieuwe. Herdenking in IJzendijke ruim maand eerder 100% controle over je mobiele kosten dinsdag 4 september 2012 ....ais je 'm nodig hebt! Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen OSSENISSE - De 'Snis' telt sinds de ze zomer een tweede Bed 8c Break fast. Na Salatiga aan de Lageweg 9, kunnen vakantiegangers nu ook te recht in Boerderij Ondersteboven aan de Westdijk 1. Anny Audenae- rt is daar samen met haar partner Arnold Mannaert in de schuur van de uit 1652 daterende boerde rij een BScB begonnen. Met twee slaapkamers, sanitaire voorzienin gen en een boerderijterras. Bij wij ze van proef in stilte „Kleinschalig met uitzicht op een weidse omge ving en prachtige luchten", zo schetst Anny de sfeer. De Snisse B8cB's helpen elkaar aan gasten. AXEL - Vanaf gisteren hebben me dewerkers van het project Krot of Kans hun intrek genomen aan de Margrietstraat 49 in Axel. Met ex perts op het gebied van duurzaam heid willen ze onderzoeken hoe je oudere bestaande huizen een twee de kans kunt geven. Hetzij door ge bruik van materialen als vlas, kurk en hout, dan wel door zonneener- gie toe te passen. Verder wordt be- 'xmaB&asasasse: door Raymond de Frel TERNEUZEN - Oud-Terneuzenaar Martijn Roost (35) is één van de deelnemers aan de dagelijkse reali- tyserie Oh Oh Europa op televisie zender RTL5. Het programma, dat sinds vorige week elke werkdag om 20.00 uur op de buis is, is de Nederlandse versie van het Britse Coachtrip. Ze ven markante duo's reizen in een bus langs de mooiste plekken in Europa. Elke week mogen de kop- Wij zijn hollandsnieuwe en onze oer-Hollandse nuchterheid en praktische benadering geven jou 100% controle en volledige transparantie over je mobiele kosten. Onze manier van werken: Wij bieden superlage tarieven voor bellen, sms'en en internetten vanuit één bundel; Is je bundeltegoed bijna op. dan ontvang je van ons een waarschuwings-sms; Opwaarderen van je bundeltegoed doe je makkelijk via iDEAL of sms en je blijft hetzelfde lage tarief betalen; Je bundeltegoed is 3 maanden houdbaar; Wil je een toestel bij je abonnement bestellen, dan betaal je deze in 2 jaar af. Zo houd je zelf makkelijk de controle over al je mobiele uitgaven. Je maakt met hollandsnieuwe gebruik van het betrouwbare Vodafone netwerk, dus je hebt overal bereik. hollandsnieuwe.nl/krant De PZC brengt in de serie Vrijbuiters portretten van mensen die kiezen voor een leven in de buitenlucht. Vandaag: de klusjesman. keken of sloop annex nieuwbouw wellicht beter is dan renovatie. Stu denten van de Hogeschool Zee land ontwikkelen een plan voor duurzaam renoveren. Inwoners van Axel kunnen meedoen aan een enquete over aanpassingen en renovaties aan huizen. Verder ver diepen de onderzoekers zich tot half november in de kansen voor scheiding van bouwafval. pels bekend maken welk ander duo zij het minst leuk vinden. Het duo dat op vrijdag de meeste stem men heeft, moet naar huis. De winnaars van het spel verdienen 25.000 euro. Acteur en model Roost, die met zijn vriend in het Gooi woont, geeft op de website van het programma aan dat hij dat geld wil gebruiken om zijn droom- huwelijk te bekostigen. Hij doet aan het programma mee met zijn beste vriend (en topstylist) Mika. www.rtl.nl/reality/ohoheuropa Een stofwolk stuift op, wanneer een deel van de gevel van het voorma lige Holland House in stort onder het geweld van de sloperskraan. Dino Groene- woud en zijn collega Tomasz hou den omstanders op veilige afstand, voor het geval brokstukken terecht zouden komen buiten de omhei ning die het terrein afschermt van de straat. De sloop van de kop van de Noordstraat in Terneuzen is bijna achter de rug. Dino Groenewoud (32) uit Terneu zen is geen echte sloper, zegt hij zelf. Meer een klusjesman. Hij pakt alles aan. Nu slopen, dan weer bouwen of opknappen van huizen. Elk karwei is welkom. Di no is een beer van een kerel, gebo ren in Suriname, steeds een gulle lach op zijn gezicht, terwijl hij met toeschouwers in gesprek is. Altijd te vinden voor een lolletje. „Dat is het leuke van het werken buiten. ]e bent vrij, kunt jezelf zijn. Maar je moet wel blijven uitkijken na tuurlijk." Hij draagt een geel fluoriserend vestje, zijn collega een oranje. Op zijn hoofd een witte helm, met oorbeschermers. Nauwlettend houdt hij de verrichtingen van kraanmachinist Gelein Kaijser (62) in de gaten. Zonodig wordt het ver keer stilgelegd. Dan weer maant hij auto's en fietsers tot doorrij den. Een deel van de muur is verbrij zeld. Dino en Tomasz klauteren over de puinhoop en sorteren planken om in de grijper van de kraan te deponeren, die ze in de container met houtafval stort. Een volgende lading is kleiner restaf val: isolatiemateriaal, gipsplaten, handenvol. Bukken en oprapen, soms onder brokken steen weg trekken. In een hoek liggen kope ren buizen, aluminium, lood en zink. Dino: „Je komt soms de sme rigste dingen tegen, allemaal troep. Echt onhygiënisch." Waarom voor dit leven gekozen „Ik ontdekte dat werken in de praktijk leuker is dan schetsen ma ken. Achter een bureau zitten is niets voor mij. Ik moet frutselen met mijn handen." Dino volgde een middelbaar tech nische opleiding in zijn geboorte land Suriname en studeerde ver volgens architectuur. Twee jaar. Tij dens een stage adviseerde een ar chitect hem ervaring in de praktijk op te doen. Hij leerde steeds meer; kennis die hij ook thuis voor zijn verbouwingen kon gebruiken. Acht jaar geleden leerde hij zijn vrouw uit Axel ken nen en hij verhuisde naar Zeeland. De eerste baan was inpak- werk. Bij Dow was hij een jaar in dienst. Voor Fassaert Beton in de Axelse Sassing maakte hij twee jaar als timmerman bekistingen. Maar eigenlijk wilde hij voor zich zelf beginnen. Wrijving met zijn voorman gaf de doorslag. Als zelfstandige ging hij voor makelaars huizen opknappen in Antwerpen, in 2008 en 2009. Maar de woningmarkt stortte in. Er werd gedacht aan kinderen, maar een gezin heeft een vaste ba sis met voldoende financiële zeker heid nodig. Dus trad Dino in loon dienst, via een arbeidsbureau. Vooral opknappen van woningen. Ook aan de verbouwing van het gemeentehuis in Terneuzen heeft hij meegeholpen. „Van fundering tot oplevering." Ooit spijt gehad van je beslissing. „Nee, nooit. Ik geniet van dit le ven en blijf het leuk vinden." Toen sloeg het noodlot toe, zo'n anderhalf jaar geleden. Zijn doch- !2SSa®5SSS2üS«2®SK door Raymond de Frel PHILIPPINE - Martijn Guiljam uit Philippine kan er met zijn boeren verstand niet bij. Hij had zijn tas al bijna gepakt om woensdag met 'zijn' John Deere 7710 in Bidding huizen te strijden om de landelij ke titel X-tractor 2012. Een vakjury stak er een stokje voor. Guiljam (19) kreeg in de categorie 'tractoren tot twintig jaar' veruit de meeste stemmen tijdens de in ternetverkiezing. Guiljam kon zijn lol niet op; hij mocht daardoor op de Landbouwbeurs in Biddinghui zen strijden met de winnaar van de categorie 'trekkers ouder dan twintig jaar' voor de landelijke ti tel. „Maar nu blijkt dat een vakju ry ook nog wat te vertellen had. Zij vonden dat in beide categorie ën de nummers twee van de pu- blieksstemming het beste waren. Ongelooflijk. Ik keek vrijdag op www.trekkerweb.nl of er alweer op mij kon worden gestemd. Toen zag ik een andere naam! Van een vakjury was mij niets bekend", ver telt Martijn. Hij probeert er maar een grapje van te maken. „Als het zo gaat, hoeven we ook niet voor de Twee de Kamer te stemmen, hè. Stel je voor: wij brengen een stem uit, maar de Koningin beslist anders..." tertje van nu vier jaar bleek te lij den aan het Rett syndroom. Een vrijwel onbekende ziekte die in Nederland bij ongeveer 200 meis jes is vastgesteld. Bij jongens komt het nauwelijks voor. Na verloop van tijd wordt het moeilijker de ledematen aan te stu ren en bijvoorbeeld ook de ogen. En door het verlies van woorden schat is zijn dochtertje minder in IJZENDIJKE - Bij het monument aan de Isabellaweg in IJzendijke wor den dit jaar voor de zestiende keer de (vooral Britse en Canadese) slachtoffers herdacht van de ont ploffing op boerderij De Dobbelae- re op 20 oktober 1944. De plechtigheid wordt gehouden op zaterdag 8 september om 10.30 uur. Het Royal Canadian Legion, zone Europe heeft de herdenking vervroegd omdat er geen oud-strij ders meer afreizen naar ons land. Vaderlandslievende en gelijkaardi ge verenigingen zijn van harte wel kom. Info: sergeant Daniël Van Land schoot, tel. 0032 (0)9/ 379 98 31.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56