'We hebben geen minuut stilgelegen' 181 zeeland 'Bedrijventerrein in Oostburg moet veiliger' almanak Meevaller Meeste torens al afgebroken China Inside dinsdag 4 september 2012 ÜÏ5KS5SS2ÏKKZ Bedrijf in Hoek ten onrechte failliet verklaard door Harmen van der Werf HOEK - Ten onrechte failliet ver klaard worden. Het zal je maar ge beuren, zeker in deze barre econo mische tijden. Het overkwam in stallatiebedrijf Dierx in Hoek. Dimitri Dierx doet het verhaal uit de doeken, omdat twee weken ge leden in deze krant werd gemeld dat een installatiebedrijf uit Hoek failliet was verklaard, maar 'er weer bovenop was gekrabbeld'. „Jammer dat er stond dat het om een installatiebedrijf uit Hoek ging. Er is één installatiebedrijf in Hoek. En dat is het onze." De formulering 'erbovenop gekrab beld' is volgens Dimitri ook niet juist. „We zijn er niet bovenop ge krabbeld. Het faillissement is twee weken na de uitspraak alweer ver nietigd, omdat de aanvraag ge woon niet klopte." Een niet-handelsrelatie vroeg het faillissement aan. Dierx zou een af dracht niet betaald hebben. „We hadden die wel betaald. Toen we via een contactpersoon - dat ging wel over acht schijven - een soort aanmaning kregen, hebben we ook niet gereageerd. Er stond iets als: 'U kunt deze brief als niet ge schreven beschouwen, als u be taald heeft'. Nou, dat hadden we gedaan." De aanvraag voor het faillissement kwam toch bij de rechtbank in Bre- door Martijn de Koning OOSTBURG - De toegankelijkheid van bedrijventerrein Stampers- hoek bij Oostburg is gevaarlijk en onvoldoende. Dat vindt Mare Rijk, fractievolger van Nieuw Gemeente belang. Rijk wijst erop dat er maar één vol waardige in- en uitrit is. „Er is nog wel een ingang en een uitgang, maar die zijn zo smal, dat je daar met een vrachtauto nauwelijks ge bruik van kan maken." Daarnaast is de enige toegangsweg sinds het verleggen van de doorgaande weg Het geklaag onder automobilisten is niet van de lucht in Middelburg. Een digitale flitspaal controleert bij de poort van de stad 24 uur per dag, ze ven dagen per week de snelheid. Wie harder dan de toegestane 50 kilome terper uur rijdt, gaat op de bon. Er schijnen Middelburgers te zijn die na de zoveelste bekeuring de post niet meer van de mat durven te rapen uit Van de 138 luchtwachttorens die in de jaren vijftig in Nederland zijn gebouwd, staan er niet veel meer overeind. Ze waren niet van al te goede kwaliteit Dat was ook niet de bedoeling: het idee was meteen al dat de torens er maar tijdelijk zouden staan. Ze werden zo gebouwd, dat het beton daarna bruikbaar was voor de constructie van andere gebouwen en bruggen. da terecht. Dimitri was niet bij de behandeling. „We hadden toch be taald!" De rechtbank kende de aan vraag toe en opeens stond er een curator bij het installatiebedrijf voor de deur. Dimitri en zijn ouders - die mede-eigenaren zijn - schrokken zich een hoedje en on dernamen direct actie. Ze gingen in verzet en het faillissement werd vernietigd. „We hebben geen mi nuut stilgelegen." Het ten onrechte uitgesproken fail lissement heeft het installatiebe drijf aardig wat geld gekost. „Het kromme is bijvoorbeeld dat wij tweederde van de curatorkosten moesten betalen en de aanvrager van het faillissement maar éénder de." Dierx heeft onnodige kosten moeten maken. „En het heeft veel tijd gekost. Zoiets zingt snel rond. Ik heb wel vijftig keer het hele ver haal moeten uitleggen. En na dat bericht in de krant weer." De bouw staat als geen andere sec tor onder druk door de economi sche tegenwind, onderkent Dimit ri. Hij verwijt dat met name de banken. „Zij hebben het vuurtje opgestookt toen het goed ging en nu kan er bijna niks meer." Zelf zegt hij niet al te veel van de crisis te merken. „We zitten niet in nieuwbouw, maar vooral in de par ticuliere markt. En die loopt nog altijd redelijk goed. We hebben ons werk." langs het bedrijventerrein ook nog eens onoverzichtelijk, meent Rijk. Verkeer richting het terrein slaat immers eerst af en moet vervol gens de oude weg oversteken. Daar rijden wel nog fietsers. „Het is allemaal erg onduidelijk", vindt Rijk. „Er gebeuren regelmatig onge lukken." De ondernemers trokken eerder al aan de bel bij het college. Die liet een onderzoek uitvoeren, maar weigert daar volgens Rijk een vervolg aan te geven. Hij vraagt B en W om concrete stap pen. Het college geeft binnenkort antwoord. Tip? redactie@pzc.nl Een impressie van hoe de 'bijentoren' eruit kan zien. Bovenin is plaats voor de imker: hij kan daar spullen opslaan, bloemen kweken voor de bijen en er kan wetenschappelijk onderzoek worden gedaan. Halverwege de toren bevin den zich 'trechters', die de bijen beschermen en waarachter de bijenkasten kunnen worden opgesteld. angst voor weer een brief uit Leeuwarden. De gemeente wordt er van verdacht de kas op deze slinkse wijze te spekken. Maar dat is niet waar De boetes vloeien regelrecht in de staatskas. Minister De jager kon daardoor een onverwachte meevaller melden. Het tekort op zijn begroting was een paar tienden van een pro cent afgenomen. Op 4 dvd's maakt u kennis met het land, de mensen en de tegenstelling gezien van bin nenuit. De succesvolle Emmy Award winnende documentairemaker Jonathan Lewis kreeg van de Chinese overheid ongebruikelijk veel vrijheid om overal in het land, met inbegrip van Tibet, mensen te interviewen uit alle lagen van de bevolking. China Inside opent de deur naar de Chinezen en laat zien hoe het leven werkelijk is in dit fascinerende land - bijzonder en onver wacht. Adviesprijs 20,05 Lezersprijs 14,95* pzc.nl/webwinkel categorie/dvd's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54