Verbeteringen in openbaar vervoer ZEEUWS-VLAANDEREN Schoolkinderen gaan gevecht aan met overgewicht Aardenburg beste Zeeuwse zwembad s DINSDAG 4 September 2012 17 Luchtwachttorens als basis voor bijen 18 en 19 Rechtstreekse buslijnen Hulst-Terneuzen-Goes, minder krappe overstaptijd veerdienst-trein door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Gebruikers van het openbaar vervoer in Zeeuws- Vlaanderen wachten met ingang van de nieuwe dienstregeling zon dag 9 december diverse verbeterin gen. Deze zijn mogelijk door sa menwerking tussen de bedrijven Connexxion en Veolia én dankzij de veranderende treintijden op de Zeeuwse spoorlijn. Op de Zeeuwse spoorlijn rijden de treinen vanaf 9 december om het half uur. In- en uitgaande treinen gaan elkaar daardoor kruisen in Middelburg en Goes. Dat maakt het mogelijk de aansluitingen op bussen naar onder meer Zeeuws- Vlaanderen te verbeteren. Dat geldt ook voor de veerdienst Vlis- singen-Breskens. De provincie heeft: Connexxion - dat in Midden- en Noord-Zeeland de busdiensten onderhoudt - en het alleen in Zeeuws-Vlaanderen actieve Veolia opdracht gegeven sa men een nieuwe dienstregeling te maken. Dat kan, omdat beide be drijven sinds vorig jaar zusterorga nisaties zijn na de fusie van de Franse moederconcerns Transdev en Veolia Transport. Bussen van Veolia kunnen boven de Westerschelde gaan rijden en die van Connexxion in Zeeuws- Vlaanderen. Veel langere, directe buslijnen kunnen daarom worden gemaakt. Op de rol staan busdien sten tussen Hulst, Axel, Terneuzen en Goes; tussen Hulst, Klooster- zande, Terneuzen en Middelburg; en één ochtendrit Sas van Gent, Hoek, busstation Terneuzen en Goes. Het grote voordeel van deze rechtstreekse lijnen is dat bussen op het busstation Terneuzen niet meer op elkaar hoeven te wachten en passagiers niet meer over hoe ven te stappen. Met name voor leerlingen van het ROC levert dit voordelen op. De wijzigingen moe ten nog officieel worden goedge keurd. Het dagelijks provinciebe stuur doet dit volgens de planning 13 november. De dienstregeling voor de fast fer ry Vlissingen-Breskens verandert ook 9 december. De overstaptijd van boot op trein en andersom was met zes a zeven minuten krap bemeten. Dat wordt dertien a veer tien minuten. Tien minuten zou ideaal zijn, maar dat is gezien de tijden waarop de treinen in Vlissin- gen aankomen en weer uit Vlissin- gen moeten vertrekken, niet haal baar gebleken. De treinreis Vlissin- gen-Roosendaal wordt overigens negen minuten langer dan nu met de intercity. Dat komt doordat alle treinen tussen Vlissingen, Roosen daal en Amsterdam twee keer per uur op alle (ook kleine) stations gaan stoppen. BIERVLIET Dierenstichting met handen in het haar Stichting Zorgeloos Dierenleven in Biervliet zit met de handen in het haar. De auto, waarmee verwaar loosde en ondervoede dieren wor den opgehaald, is vorige week vol ledig afgekeurd. Het voertuig is in middels gesloopt. De vrijwilligers hebben nu geen mogelijkheid meer om zieke dieren te vervoe ren. Ze hopen daarom op steun. www.zorgeloosdierenlevert.nl TERNEUZEN Bedrijf later opgestart door schade na inbraak Een bedrijf aan de Mr F. J. Haar- manweg in Terneuzen is maandag later opgestart, omdat er bij een in braak schade was veroorzaakt. De inbraak is tussen zaterdag 6.00 uur en maandag 9.30 uur gepleegd. Het doelwit was de machinekamer. Of er spullen zijn gestolen, is niet be kend. In de machinekamer waren wel enkele dingen vernield waar door later moest worden opgestart. SAS VAN GENT Inbrekers met laptop, pc en wii aan de haal Een woning aan de Stationsstraat in Sas van Gent is tussen vrijdag middag half vier en zondagmiddag vier uur het doelwit geweest van inbrekers. Ze hadden het gemunt op computerapparatuur. Ze hebben een laptop meegenomen, evenals een personal computer en een wii- spelcomputer. Hoe de daders de woning zijn binnengekomen, is niet duidelijk. AARDENBURG - Zwembad Elder- schans in Aardenburg heeft de ver kiezing 'beste openluchtbad van Zeeland 2012' via internet glansrijk gewonnen. Tot eind augustus kon worden gestemd, 't Sasse Bad in Sas van Gent stond lang aan kop, maar het Aardenburgse zwembad maakte een eindspurt en behaalde 350 stemmen, 't Sasse Bad eindig de als tweede met 196 stemmen en Stelleplas in Heinkenszand als derde met 166 stemmen. Manager Ingeborg Modde van het Aarden burgse zwembad spreekt van 'een leuke afsluiting van het seizoen'. Zij heeft actie gevoerd om gasten tot stemmen te bewegen. Met suc ces. Het weer in augustus zorgde in Aardenburg ook nog voor een geslaagd seizoen met 14.900 bezoe kers. Vorig jaar zomer waren dat er 6000. Ingeborg: „Toen was het ook vaak héél slecht weer." 3' ft*«ar- «;ws-. ËNÉl kaars grenzen kennen en samenwerken. Ook op basisschool voor speciaal onderwijs De Brug in Hulst biedt Hulst in Beweging extra hulp. foto Peter Nicolai HULST - De kinderen van basisschool Inghelo- scholengroep Leertij. Die twee organisaties het nieuwe schooljaar begeleidt 'Hulst in Be- senberghe in Sint-Jansteen zijn druk bezig willen de schoolkinderen meer laten bewe- weging' op alle Leertijscholen in Hulst kleuter met gymmen. Ze worden geholpen door gen. Kinderen bewegen steeds minder en heb- gym. Ook geeft de club weerbaarheidstrai- 'Hulst in Beweging' van Stichting Welzijn en ben daardoor meer kans op overgewicht. In ning. Daar leren kinderen van groep 7 en 8 el-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53