l ADRZ 'je kunt niet zonder protocollen' 21 €167= Bedrijf uit Hoek ten onrecEMe failliet verklaard Na de Nazomerfair is de rust wedergekeerd QombiComfort Infoavond over dorpsplan voor Oveiande Altijd én voordelig bereikbaar met de HTC Desire C. C. dl GjS £H hollands mei we. dinsdag 4 september 2012 „Het gaat allemaal om het mijden van risico's. Een patiënt kan die niet in schatten, vandaar dat die niet kan onderhandelen over de plaats van opna me. Dat hadden de verpleegkundigen van de ambulance moeten weten." Hoe zit het nou ook alweer met die spoedeisende hulp? Worden in Vlissin- gen echt alleen nog maar pleisters geplakt? Eén ding is zeker: me vrouw Jansen heeft geluk gehad. Ambulances horen immers altijd naar Goes te rijden, en daar is geen discussie over mogelijk. Natuurlijk begrijpen ze bij het Ad miraal de Ruyterziekenhuis dat ie mand uit Vlissingen liever naar het ziekenhuis in Vlissingen gaat. „In Zeeland vindt men Goes nog altijd heel ver weg klinken", weet OVEZANDE - Inwoners van Ovezan- de hebben ideeën aangedragen om hun dorp duurzamer te ma ken. Dat hebben ze gedaan in het kader van het Borselse project 'Duurzaam Diekendamme'. Een groot aantal dorpen in de ge meente Borsele hoopt de hoofd prijs van vijftigduizend euro in de wacht te slepen. Ovezande wil dit geldbedrag ge bruiken om een onderdeel van het dorpsplan te financieren. Een werkgroep heeft de ideeën voor dit dorpsplan wat uitgewerkt en wil de inwoners hierover infor meren op een voorlichtingsavond. Deze avond is op vrijdag 14 sep tember in het dorpshuis Het Tref punt en begint om 19.00 uur. Spe cialisten geven een toelichting en bewoners wordt gevraagd de sug gesties in werkgroepen verder uit te werken. woordvoerder Dick Bosscher. „Ter wijl de afstanden toch echt bin nen de norm vallen." Maar het is niet daarom dat patiën ten naar Goes worden gebracht. De spoedeisende hulp is er op alle medische verrassingen voorbereid. „Want soms lijkt het wel of ie mand alleen een pols gebroken heeft, maar er kan inwendig veel meer aan de hand zijn. Om dat risi co te mijden, zijn er strakke proto collen opgesteld. In de zorg kun je niet zonder." Op de eerste hulp in Vlissingen is een gipskamer en er zijn artsen, maar die zijn er alleen voor minder complexe zaken. Bos scher: „Als iemand thuis iets breekt, kan die best naar Vlissin gen. Maar zodra er een ambulance is opgeroepen, rijdt die pertinent naar Goes. Daar is een acute opna meafdeling, met alle instrumenten binnen handbereik." Het gaat om het mijden van risi co's. „Een patiënt kan die niet be oordelen en dus niet onderhande len over de plaats van opname. Dat hadden de verpleegkundigen van de ambulance moeten weten." Inclusief een Sim Only 275 abonnement en extra 500 MB internet'bundel Geen aansluit kosten t.w.v. €10,- Inclusief 500 MB internet- bundel Voor maar per maand Een HTC Desire C en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel HTC Desire C Bestel nu: hollandsnieuwe.nl/krant door Harmen van der Werf HOEK - Ten onrechte failliet ver klaard worden. Het zal je maar ge beuren, zeker in deze barre econo mische tijden. Het overkwam in stallatiebedrijf Dierx in Hoek. Dimitri Dierx doet het verhaal uit de doeken, omdat twee weken ge leden in deze krant werd gemeld dat een installatiebedrijf uit Hoek failliet was verklaard, maar 'er weer bovenop was gekrabbeld'. „Jammer dat er stond dat het om een installatiebedrijf uit Hoek ging. Er is één installatiebedrijf in Hoek. En dat is het onze." De formulering 'erbovenop gekrab beld' is volgens Dimitri ook niet juist. „We zijn er niet bovenop ge krabbeld. Het faillissement is twee weken na de uitspraak alweer ver nietigd, omdat de aanvraag ge woon niet klopte." Een niet-handelsrelatie vroeg het faillissement aan. Dierx zou een af dracht niet betaald hebben. „We hadden die wel betaald. Toen we via een contactpersoon - dat ging wel over acht schijven - een soort aanmaning kregen, hebben we ook niet gereageerd. Er stond iets als: 'U kunt deze brief als niet ge schreven beschouwen, als u be taald heeft'. Nou, dat hadden we gedaan." De aanvraag voor het faillissement kwam toch bij de rechtbank in Bre da terecht. Dimitri was niet bij de behandeling. „We hadden toch be taald!" De rechtbank kende de aan vraag toe en opeens stond er een curator bij het installatiebedrijf voor de deur. Dimitri en zijn ouders - die mede-eigenaren zijn - schrokken zich een hoedje. Ze gin gen in verzet en het faillissement werd vernietigd. Het ten onrechte uitgesproken fail lissement heeft het installatiebe drijf aardig wat geld gekost. „Het kromme is bijvoorbeeld dat wij tweederde van de curatorkosten moesten betalen en de aanvrager van het faillissement maar éénder de." Mevrouw Jansen viel vlakbij het ziekenhuis in Vlissingen, maar zou naar Goes worden gebracht. Dat is de afspraak. foto Lex de Meester door Lilian Dominicus De maandag na de vijfde editie van de Nazomer- fair ligt de Stations- buurt er weer rustig bij. Het was een geslaagde dag, zo concluderen ze van de organisatie, een groepje bewoners uit het buurtschap boven Rilland. „Dit is het eerste jaar dat het eruit ziet zoals wij het voor ogen had den", verzuchtten Nico Verschoor en René Veugelers zaterdag al. Het was perfect nazomerweer, een ac cordeonist speelde overal op het terrein achter motorspecialist De Knalpot, de soep van oma. vond gretig aftrek alsmede de broodjes met ter plekke gerookte paling en er was van alles te koop: huisge- maakte jams, Zeeuws beddengoed, Chinese woonaccessoires, vuurkor- fen, bijzondere planten en nog heel veel" meer. Alsof er niets gebeurd is, geniet Jo Blok-Lambregtse op het bankje voor haar huis aan de Haltestraat van het zonnetje. De was hangt aan de lijn, een ouderwetse met van die betonnen palen, te drogen. Haar man Laurus punt in de schuur, de sperziebonen. Net geoogst uit de moestuin. Laurus woont al zijn hele leven in hetzelf de huis. Honderd jaar oud is het, Laurus' opa bouwde het maar woonde er nooit. Met loeizware luiken en een mooie tegelvloer in de gang. „Voordat het huis klaar DE KRANT IN RILLAND was,overleed hij." Ze hielden er melkkoeien en leverden aan het dorp. In de nog altijd eenvoudige keuken staat het varkensvlees al op voor vanavond. „Ik heb er een uitje bij gedaan, zie je?", laat Jo zien. Een deur opent naar een kel der waar de voorraden zijn opge slagen. „Die zie je niet zo vaak meer in woningen tegenwoordig", merkt Laurus op. Daar, in de kel der, stond in die onheilspellende nacht van januari op februari 1953 de soep van moeders klaar. Ze had den er niet veel aan, want voor ze erg in hadden, kwam het water door de houten planken naar bo ven. Niet lang daarna reikte het Scheldewater tot aan de bovendor pel van de voordeur. In die vroege re tijd kende iedereen elkaar op Rilland, weten ze nog heel goed. „Dat is nu wel heel anders", vin den ze allebei. Verslaggeefster Lilian Dominicus is na de zomermaanden terug met haar 'kantoor' in Rilland-Bath. Doel is om een evenwichtig beeld te krij gen van het dorp. Tips? Bel 0650668394 of mail l.dominicus@pzc.nl beer inhakker comfort mobiliteitshulpmiddelen Jufferswegje 12, Kapelle - 0113 34 10 49 www.combicomfort.nl - info@combicomfort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51