Cobi Jansen wilde niet naar Goes KIPFILET^ S mg 2?8 RUNDERGEHAKT m HAAS'RIBKARBONADE mg 2t8 BUIKSPEKLAPPEN mgM Emotioneel beroep van teler op gemeenteraad RUNDERBIEFSTUK me 2oI zeel; Terneuzen Skimapparatuur aangetroffen Piet Vogelaar bÜ benzinepomp ....als je 'm nodig hebt! 100% controle over je mobiele kosten hollands nieuwe. Patiënt Jansen v: %7s oAiirgU KAl SPEK SALADE VARKENSFILET >/2kg 2Ë KOGELBIEFSTUK xkg 4E [gourmet o'45 dinsdag 4 september 2012 Nu ook in TT Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen door Rob Paardekam sint-maartensdijk - Fruitteler André Alkema uit Sint-Maartens dijk heeft maandag een emotione le brief aan de gemeenteraad van Tholen gestuurd. Hij zegt het ge pest, gedreig en machtsvertoon van de gemeente beu te zijn. Het begon allemaal in 2009 toen de gemeente Alkema toestemming gaf om het kanon bij wijze van proef te gaan gebruiken. Na ver loop van tijd besloten B en W ech ter dat het afgelopen moest zijn, omdat het apparaat te veel lawaai zou produceren. Om te voorkomen dat de teler het kanon nog zou gebruiken, legde het college een dwangsom op. Al kema zette het apparaat daarna toch nog een paar keer aan. Naar eigen zeggen dacht hij dat het toen nog mocht. Het gevolg is dat hij een boete van 75.000 euro aan de gemeente moet betalen. Dat is hem op 3 juli te kennen gegeven. Hij betaalde niet en daarom viel er ruim twee weken geleden een aan maning in de bus. De komst van een deurwaarder dreigt. Alkema, die het absoluut niet eens is met de dwangsom en naar de Raad van State is gestapt, vraagt de raadsleden of ze begrijpen wat het met zijn gezin doet als er een acceptgiro van 75.000 euro op de mat valt „Kunt u inschatten hoe veel angst, woede en machteloos heid z'n brief veroorzaakt?" In zijn brief zegt Alkema het ge pest, gedreig en machtsvertoon van de gemeente beu te zijn. Het frustreert hem bovendien nog al tijd in hoge mate dat telers in ande re gemeenten, zoals Borsele, hun anti-hagelkanon wél mogen ge bruiken, terwijl het hem verboden wordt „Mijn bedrijf mag kapot ha gelen, terwijl er hemelsbreed 20 ki lometer verderop wel mag worden doorgeknald." De teler wijst er nogmaals op dat er wetgeving komt die het voor ge meenten gemakkelijker maakt om hagelkanonnen toe te staan. Hij hoopt dat de gemeente daar ge bruik van wil maken. „Laten we er met z'n allen voor zorgen dat een hardwerkend ondernemersgezin niet ten onder gaat." Het college wilde niet reageren. Wij zijn hollandsnieuwe en onze oer-Hollandse nuchterheid en praktische benadering geven jou 100% controle en volledige transparantie over je mobiele kosten. Onze manier van werken: Wij bieden superlage tarieven voor bellen, sms'en en internetten vanuit één bundel: Is je bundeltegoed bijna op, dan ontvang je van ons een waarschuwings-sms; Opwaarderen van je bundeltegoed doe je makkelijk via iDEAL of sms en je blijft hetzelfde lage tarief betalen; Je bundeltegoed is 3 maanden houdbaar; Wil je een toestel bij je abonnement bestellen, dan betaal je deze in 2 jaar af. Zo houd je zelf makkelijk de controle over al je mobiele uitgaven. Je maakt met hollandsnieuwe gebruik van het betrouwbare Vodafone netwerk, dus je hebt overal bereik hollandsnieuwe.nl/krant zierikzee - Zondagmiddag is door een klant van een benzinepomp aan de Boerenweg in Zierikzee ski mapparatuur aangetroffen op een van de pompen. De apparatuur is van de pomp afgehaald door agen ten van Politie Zeeland. Het is niet bekend hoe lang de apparatuur al op de pomp zat. Mensen die on langs getankt hebben bij deze ben zinepomp, worden verzocht de ko mende tijd alert te zijn op vreem de transacties en hun bankafschrif ten goed in de gaten te houden. De politie adviseert bij twijfel con tact op te nemen met de eigen bank. De benzinepomp is nu weer vrij van skimapparatuur. F - - r i 4.,. K i „Zo'n ridicule toestand. Mijn man en ik zijn geboren Zeeuwen, maar we zijn 37 jaar weg geweest Dan kom je na al die omzwervingen uiteindelijk terug naar Vlis singen; omdat je hier alles zo lekker bij de hand hebt en dan is er nauwelijks een ziekenhuis meer." >52SS5SaBS0SSSS5S5SS! Cobi Jansen brak haar botten op steenworp afstand van het zie kenhuis in Vlissingen, maar zou door de ambulance naar het zie kenhuis in Goes worden ge bracht, als ze niet zo hevig had tegengesputterd. door Wendy Wagenmakers Het duurt nog wel even voordat Cobi Jansen (69) uit Vlis singen weer gips- en pleisterloos door het leven kan. Haar rechterpols is ge broken, haar linkerelleboog ge scheurd, haar knie gekneusd, haar gezicht is gehavend en dan is er ook nog iets met haar pezen. „Ik was op de fiets onderweg naar Ter Reede en stak vanuit Paauwen- burg over naar de Koudekerkse- weg, toen ik werd geschept door een andere fietser. Zijn fiets greep mijn fietstassen en reed hard door. Zo hard, dat ik een enorme smak maakte, recht op mijn gezicht. Al snel stonden er alllerlei mensen om me heen, die mij hielpen. Te gen die fietser zeiden ze dat hij aan de verkeerde kant reed. Maar ja, het was al gebeurd." Hoe ze ook haar best deed, me vrouw Jansen kon niet overeind komen. „Helder was ik wel hoor. Ik kon precies vertellen wat mijn geboortedatum was. Overal zat bloed, ik voelde dat ik van alles had gebroken. Maar het enige wat me op dat moment bezighield, was mijn man. Die kan ik 's nachts niet alleen laten. Dus ik wil de pertinent niet naar Goes. Dat riep ik meteen al: breng me alsje blieft niet naar Goes. Toen raakte ik alsnog in een shock." De chauffeurs van de ambulance, die inmiddels was gearriveerd, had den inderdaad de opdracht me vrouw Jansen naar Goes te bren gen. Immers, ze had gecompliceer de zorg nodig. Ze weigerde mee te gaan. „De chauffeurs begrepen me, maar waren officieel gedwon gen me dan achter te laten. Dat hebben ze niet gedaan. Ze hebben me op een brancard gelegd en als nog naar de eerste hulp in Vlissin gen gebracht." Cobi Jansen is er goed geholpen en een paar uur later zat ze weer gewoon thuis, bij haar man. Pre cies wat ze wilde, maar de hele gang van zaken voelde voor haar nog steeds heel onlogisch. „Moet je je toch eens voorstellen hoe het hier geregeld is. Zo'n ridicule toe stand. Mijn man en ik zijn gebo ren Zeeuwen, maar we zijn 37 jaar weg geweest vanwege zijn werk bij de luchtmacht. Dan kom je na al die omzwervingen uiteindelijk te rug naar Vlissingen; voor de zee en omdat je hier alles zo lekker bij de hand hebt en dan is er nauwe lijks een ziekenhuis meer." Mevrouw Jansen slikt Ibuprofen 800 'als snoepjes', zo veel pijn heeft ze. En voorlopig gaat ze inva lide door het leven. Maar ze maakt zich vooral druk om het zieken- huisbeleid. „De chauffeurs van de ambulance zeiden dat wanneer ze een spijkerbroek zouden aantrek ken, mij dan wel naar Vlissingen konden brengen. Met de ambulan ce moet je naar Goes. Terwijl ik zulke goede ervaringen heb in Vlis singen. Ik kom er al jaren, met mijn man. Ze noemen het gebouw gedateerd. Nou, moet je eens in Gent gaan kijken, hoe gedateerd het ziekenhuis daar is. Maar ze ma ken je er wél beter." Eerste hulp of spoedeisende hulp? De spoedeisende hulp zit in Goes, in Vlissingen zit alleen eerste hulp. Voor complexere medische proble men moet je dus naar Goes. Ambu lances rijden ook altijd daarheen. Op de eerste hulp in Vlissingen zijn wel artsen aanwezig, maar niet el ke specialist is oproepbaar. Er wordt planbare zorg verricht. Die situatie verandert niet als het ziekenhuis in Vlissingen verhuist naar de Mortiere. Het AdRZ is wel bezig in Vlissingen de samenwerking met huisartsen te versterken, zodat er een nog ste vigere huisartsenpost ontstaat. Om te worden geholpen in Goes of Vlissingen, is geen verwijsbrief van de huisarts nodig. Wel wordt die altijd graag eerst geraadpleegd, om een eventuele gang naar het ziekenhuis te voorkomen. BESTEL VIA INTERNET MET MOGELIJKHEID T( MET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING; MAROS.NL KtflM RKVANAF GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING C 1.50 bij afname van 3kg pervers vleessoort exd. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50