Kapellenaar (20) gedupeerd na hondsbrutale autodiefstal H] Dahliatuin Ineke en Frans Sturm is weer open Pijnkliniek voor leren omgaan met pijnklachten Verbouwing begint ludiek Goese Postkantoor dinsdag 4 september 2012 STEENDIJK makelaar taxateur og Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Juliana en Bernard sieren een wand van het Goese Postkantoor, dat vol nos talgische verwijzingen zit naar de glorietijd van het brief- en postwisselver- keer en dat tegelijk de bezoeker een ongegeneerde blik gunt op het ver weerde binnenste van het pand: halfgepleisterde muren, onttakeld lijkende plafonds. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - Na drie jaar is de Dahliatuin van Ineke en Frans Sturm aan de Van Citterstraat in Heinkenszand op 8 en 9 septem ber weer open voor het publiek. Na de organisatie van het Neder lands kampioenschap Dahliakwe- ken werd Frans ziek. „We wilden in eerste instantie stoppen met on ze tuin maar heel veel dahlia- en andere tuinliefhebbers boden hun hulp aan", zegt Ineke. „Het was echt fantastisch hoeveel mensen ons wilden helpen en ons nog steeds helpen. Door onze tuin open te stellen hopen we iets te rug te doen voor het KWF. We heffen geen entree maar we hoopen dat onze bezoekers een vrijwillige bijdrage willen geven." In de tuin zijn ongeveer vijftien honderd dahlia's te bewonderen. Veel soorten zijn nergens anders te zien. De open tuindagen zijn van 10.00 tot 16.00 uur. GOES - Een groep behandelaars is in Goes en Zierikzee is een behan delprogramma begonnen voor mensen met langdurige chroni sche pijnklachten aan het bewe gingsapparaat. Het programma heet Activos en draait erom dat mensen met maandenlange pijn klachten met hun pijn leren om gaan en daar goed bij blijven bewe gen om overbelasting in andere li chaamsdelen te voorkomen. Betrokkenen zijn Anja Wijde- mans, verpleegkundige voor chro nische pijnpatiënten, Marco Tol- hoek, fysiotherapeut en manueel therapeut vanuit Fysiotherapie Centrum 'de Tol' in Goes en Hoek en Janine Davidse, oefentherapeut Mensendieck en werkzaam in de MensActief praktijk Goes en Zie rikzee. Op verwijzing an de huis arts kunnen mensen zich aanmel den bij Activos. door Luc Oggel KAPEILE - Perplex stond hij, Tim van der Ent (20) uit Kapelle. En ei genlijk nog steeds. Zondagmiddag werd in Goes-Noord zijn getune- de, goudkleurige Peugeot 106 (ken teken (PN-HS-76) onder zijn ogen gestolen, terwijl, hij even op een plattegrond keek. „Ik ging een spat- bordje ophalen bij een vriendin, maar wist niet precies in welke straat ik moest zijn. Ik stond drie meter bij mijn auto vandaan, de motor draaide nog", vertelt de Ka pellenaar. „Vanuit mijn ooghoek zag ik iemand naar mijn auto kij ken, maar dat gebeurt wel vaker. Daarna hoor ik ineens mijn por tier en scheurt die man met pie pende banden weg. Nou, dan sta jë wel even te shaken." De dader was volgens Tim iemand met een ingevallen, verlopen gezicht, don ker haar en tussen de dertig en veertig haar. „Misschien een drugs verslaafde die zijn kans greep." On danks het opvallende uiterlijk van de auto is het voertuig tot op he den niet teruggevonden. Ver kan de dader er echter niet mee zijn ge komen, aangezien er niet veel ben zine meer inzat en er een startco de moet worden ingevoerd. „Hij zal waarschijnlijk ergens in een ga ragebox in de omgeving staan, dat is extra frustrerend", zegt de gedu peerde Kapellenaar. De Peugeot was sinds een halfjaar in zijn bezit en tevens zijn eerste auto. Van der Ent heeft er heel wat zuurverdien de centen ingestoken, onder meer in geluidsapparatuur. „Ik was er re delijk aan gehecht. En ik krijg niks van de verzekering." Tuurlijk zijn er mensen die zeggen dat hij de motor had moeten uitzetten. „Maar ik stond er vlakbij, je ver wacht het gewoon niet." Het zal hem nooit meer overkomen. „In mijn volgende auto zet ik een track-and-trace systeem. Want ja, mijn vertouwen in de medemens heeft wel een deuk opgelopen." GOES - De grootscheepse verbouwing van de verpleegafdelingen van verzor gingstehuis Ter Weel in Goes is begonnen. Om dat op een ludieke manier luister bij te zetten, hebben de bouwvakkers die de klus gaan klaren maan dag een modeshow gelopen voor de bewoners. In hun werkoutfit en met gereedschap in de hand liepen ze door het restaurant van het verpleeghuis in Goes-Zuid, aangemoedigd door personeel en bewoners. „De mensen zul len best wat last ondervinden door de verbouwing, dus laten we het werk een beetje met een knipoog beginnen", zegt directeur Coby Traas van Ter Weel. Het gebouw in Goes-Zuid wordt aangepast aan de huidige kijk op zorg. foto Helma Telleman/Ter Weel NVM Het Goese Postkantoor is de komende vier maanden wekelijks het podium voor de opnamen van muziek- show Zeeland Toppers van de zender CTV. Gistera vond was de eerste opname; met onder meer Jeans, Ryan Ricks, Corry Konings, Ria Valk, Saskia Serge. HANSWEERT OVEZANDE Opening van brede school en wozoco De nieuwe brede school en het woonzorgcomplex in Ovezande worden vrijdag officieel geopend. Een dag later is het open dag van 10.00 tot 14.00 uur. Alle gebruikers van de gebouwen presenteren zich. Gebruikers van de brede school zijn basisschool De Zandplaat, Ki- beo met een kinderdagverblijf, peu- tergroep en buitenschoolse opvang en de bibliotheek. In het wozoco zitten onder meer een huisartsen praktijk en fysiotherapie. EINDEWEGE Mogelijk boete voor eigenaar schapen De eigenaar van de zondag aange troffen drie dode schapen aan de Schoondijksedijk bij Driewegen kan mogelijk een boete tegemoet zien. „Als de man geen deugdelijke verklaring heeft waarom hij de schapen zo lang dood in de wei heeft laten liggen, krijgt hij een pro ces verbaal", aldus een woordvoer der van de Nieuwe Voedsel- en Wa renautoriteit. De dode schapen zijn zondagochtend door voorbijgan gers gehield. KAPELLE Bram Beekman speelt op orgel in Kapelle De Zeeuwse organist Bram Beek man geeft vrijdag 7 september een concert in de hervormde kerk in Kapelle. Beekman is docent aan het conservatorium in Tilburg en orga nist van de Oostkerk in Middel burg. In Kapelle speelt hij op het Batz-orgel een afwisselend en toe gankelijk programma. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 6 euro. Kinderen t/m 14 jaar mogen gratis naar binnen. www.hervormdekerk-kapelle.nl HEINKENSZAND Stelleplas derde beste Zeeuwse zwembad Zwembad Stelleplas in Heinkens zand is derde geworden bij de ver kiezing 'beste openluchtbad van Zeeland 2012'. Zwembad Elder- schans in Aardenburg won de in- ternetcompetitie glansrijk met 350. Tot eind augustus kon worden ge stemd. 't Sasse Bad in Sas van Gent stond lang aan kop, maar het Aar- denburgse zwembad maakte een eindspurt en behaalde 350 stem men. 't Sasse Bad eindigde als twee de met 196 stemmen. Scheldegalm maakt rondgang door dorp Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert houdt woensdag een zo meravondrondgang door het dorp. Om 19.30 uur vertrekken harmonie en drumband vanaf de Muziektuin. Bij slecht weer gaat de rondgang niet door, maar volgens de vereni ging zijn de vooruitzichten goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49