Nostalgie en antipasti in Postkantoor 18 Amsterdammer (46) van cocaïnesmokkel verdacht ©.0 Jerry van Zuijlen China Inside dinsdag 4 september 2012 Voor het concept van zijn nieuwe horecaonderneming deed Van Zuijlen een beroep op de Coesenaren. Ruim honderd ideeën leverde dat op. „Als je daar drie van ho noreert, heb je meteen ook 97 vijanden", grapt hij. door Claudia Sondervan Uitvergrote oude an sichten, de oldstyle fauteuils en de midi- sets, de provoce rende collectie sche merlampen boven de lounge; te kijken valt er genoeg in het Goese Postkantoor. Achter de luifel met de jutepostzakprint worden crosti- ni, panini, pasta's en antipasti ge serveerd en ook nog postzegels ver kocht. Van de zaak, uiteraard. „Geldige zegels. We gebruiken ze ook. Er lopen nog steeds mensen hier binnen die hier een postkan toor verwachten. Laatst nog, een vrouw van in de veertig", verbaast lerry van Zuijlen zich. De eigenaar van de horecaketen Amadore, heeft opvallend blanke wangen voor iemand die inmiddels op acht plaatsen in Zeeland terrassen bezit. Het klaarstomen van het Goese Postkantoor tot café-restau rant heeft zijn tol geëist. „Ik geloof dat ik hier wóón." Voor het concept van zijn nieuwe horecaonderneming deed Van Zuijlen een beroep op de Goesena- ren. Ruim honderd ideeën leverde dat op. „Als je daar drie van hono reert heb je meteen ook 97 vijan den", grapt hij. Diverse elementen zijn overgenomen: de verwijzin gen naar het oude postkantoor, nostalgische hints naar verleden sferen en de Italiaanse menukaart. „Voor het eerst heb ik alles uit han den gegeven", bekent Van Zuijlen. Daarmee doelt hij op de vormge ving van zijn jongste onderne ming. Die was in handen van Heineken-intereurarchitect Ferry Tabeling. Tabeling ontwierp diver se bars en restaurants in de regio's Rotterdam en Den Haag en iets als de zaken die Van Zuijlen daar zag, wilde hij in Goes. „De horeca is aan het veranderen, het uitgaansge- drag verandert", denkt hij. „Er zijn twee manieren waarop mensen buiten de deur eten: ze gaan 'uit eten' of ze gaan 'iets eten'. In een tijd waarin mensen minder te be steden hebben, komen ze liever wat vaker dan dat ze duur gaan eten." Italiaans is gekend en populair, maar op aandringen van Van Zuij- len's echtgenote Yvonne wordt de keuken gevoerd door zes Italiaanse koks. Nadeel is dat de koks zich niet verstaanbaar kunnen maken. Yvonne tolkt druk tussen de briga des 'voor' in de zaak en 'achter' in de keuken. Voordeel is dat pasta en pizza naar Italiaanse normen zijn klaargemaakt. Van Zuijlen: „Ik had een pizzapletter gekocht: die slaat in een klap een bol deeg tot ronde bodem. Dat was dus een no-no. Die kwam de keuken niet in. Deze mannen slingeren de bo dems zelf." Links en rechts geeft Van Zuijlen personeel korte aanwijzingen. Kop je met het oortje rechts serveren, viltje onder een bierglas, let op dat blad bestelde drankjes dat verloren dreigt te raken. „Een groot deel van het personeel is nieuw. Ik wil dat mensen passie voor hun vak uitdragen. Ze moeten ambassa deurs van Amadore zijn. Dat wil len we losmaken met trainingen. We laten vier mensen de Bols-cocktailtraining doen voor de cocktailbar die er nog komt." Het Goese Postkantoor is de ko mende vier maanden wekelijks het podium voor de opnamen van muziekshow Zeeland Toppers van de zender CTV. Aan de achterzij de bij de Gasthuisstraat, komt een terras met loungebanken. door Emile Calon VLISSINGEN - Het Openbaar Minis terie vermoedt dat een Amster damse ondernemer (46) betrok ken was bij het transport in 2003 van ruim 4000 kilo cocaïne van Ve nezuela naar Vlissingen. Die drugs werden medio augustus door de douane aangetroffen in de Panamese zeesleper Otton. Het ging om exact 4050 kilo aan hard drugs. Het was destijds de grootste cocaïnevondst ooit voor de Neder landse douane. Na tips van onder andere de Ame rikaanse Drug Enforcement Agen cy (DEA) werden de drugs, met een straatwaarde van 200 miljoen euro, na heel lang zoeken gevon den. De bemanningsleden werden in hoger beroep veroordeeld tot straf fen van vijf en zes jaar. De Amsterdammer zou een scheepswerf in Antwerpen ter be schikking hebben gesteld voor de sleepboot en geregeld hebben dat het schip een legitieme reden had om Antwerpen aan te doen. Ook zou hij zich op andere manieren hebben beziggehouden met de co caïnesmokkel. De zakenman moet op 27 septem ber voor de Amsterdamse recht bank verschijnen. pzc.nl/webwinkel T>GT/^1 categorie dvcTs J>L Op 4 dvd's maakt u kennis met het land, de mensen en de tegenstelling gezien van bin nenuit. De succesvolle Emmy Award winnende documentairemaker Jonathan Lewis kreeg van de Chinese overheid ongebruikelijk veel vrijheid om overal in het land, met inbegrip van Tibet, mensen te interviewen uit alle lagen van de bevolking. China Inside opent de deur naar de Chinezen en laat zien hoe het leven werkelijk is in dit fascinerende land - bijzonder en onver wacht. Adviesprijs 29,95 Lezersprijs 14,95* WórlSjfla ói besteld, nüMSW io huIsJ j ^WEBWINKEL]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48