Gemeente wil 75 mille van Alkema Simone Veiihof in finale De eerste boekenhut staat voorlopig bij De Moolhoek BEVELANDEN/THOLEN almanak Meevaller DINSDAG 4 september 2012 Fruitteler uit Sint-Maartensdijk zegt boete voor gebruik anti-hagelkanon niet te zullen betalen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen heb ben besloten de dwangsom van 75.000 euro. die ze hebben opge legd aan fruitteler André Alkema, daadwerkelijk in te vorderen. De ondernemer piekert er niet over om het geld naar de gemeente over te maken. „Ik laat me nog lie ver geboeid afvoeren." De fruitteler uit Sint-Maartensdijk krijgt de boete omdat hij volgens de gemeente zijn anti-hagelkanon heeft gebruikt toen dat niet meer mocht. Omdat de zaak nog onder de rechter was, nam het college lange tijd geen besluit over het daadwerkelijk invorderen van de boete. In juni deed de rechter ech ter een gunstige uitspraak voor de gemeente. Die zou in haar recht hebben gestaan toen ze de dwang som oplegde. Hoewel Alkema de ze uitspraak aan zal vechten bij de Raad van State nam het college nu toch een besluit over het invorde ren van de dwangsom. Op 3 juli kreeg Alkema een zogehe ten invorderingsbeschikking van de gemeente. In die brief schreven burgemeester en wethouders dat ze hebben besloten tot invorde ring over te gaan. Of Alkema bin nen zes weken 75.000 euro wilde overmaken. Een ambtenaar zorgde diezelfde dag echter voor verwarring door ook nog een mail naar de advocaat van Alkema te sturen. Daarin schrijft ze dat het college nog geen besluit heeft genomen over het in vorderen van de dwangsom, maar deze mogelijkheid enkel open wil houden voor de toekomst. „Toen begreep ik er helemaal niets meer van", zegt Alkema. Hij besloot het bedrag niet te betalen en maakte bovendien bezwaar tegen het in vorderen van de dwangsom. Op 15 augustus werd duidelijk dat de gemeente toch echt 75.000 euro van hem wil hebben. Die dag viel er namelijk een aanmaning op de deurmat. Als Alkema niet binnen tien dagen 75.015 euro zou betalen (er kwam 15 euro aan aanmanings- kosten bij) dreigde de gemeente hem daartoe te dwingen. De teler heeft nog steeds niet betaald. Hij zegt het geld niet eens te hebben. Alkema wacht nu op wat komen gaat. „Als ze een deurwaarder stu ren, kan hij maar beter hand boeien meenemen, want ik laat me nog liever geboeid afvoeren dan dat ik ga betalen." De gemeente laat het bij een korte reactie. „Het besluit tot invorde ring is nog niet onherroepelijk", al dus een woordvoerster. „Alkema heeft bezwaar gemaakt tegen de in vorderingsbeschikking. Ook is ver zocht om uitstel van betaling. Hier zal het college binnenkort een be sluit over nemen." pagina 20: emotioneel beroep van te ler op gemeenteraad Antipasti of postzegels van de zaak? 18 en 19 door Luc Oggel GOES - Simone Veiihof in de Goe- se Polder heeft de fmale bereikt van de landelijke verkiezing De Leukste Straat van Nederland. De bewoners kregen maandag te horen dat ze bij de laatste twaalf straten zitten die in de race zijn voor de titel. De bewoners moeten allerlei opdrachten zo goed moge lijk uitvoeren om een ronde ver der te komen. Er hadden zich in totaal 338 straten kandidaat ge steld, 36 gingen er door naar de halve finale die afgelopen zaterdag plaatsvond en nu zijn er dus twaalf finalisten over. „Het was even spannend, want tijdens een tussenstand stonden we zatérdag 14e", zegt bewoonster Lilian Goud zwaard. De fmale is aanstaande za terdag, waarbij de laatste, vrijdag te ontvangen opdracht moet wor den uitgevoerd. De hoofdprijs is onder meer een buurtbarbecue, een optreden van Ben Saunders en 1500 euro van Jantje Beton voor een speeltoestel. www.deleukstestraatvan nederland.nl Het geklaag onder automobilisten is niet van de lucht in Middelburg. Een digitale flitspaal controleert bij de poort van de stad 24 uur per dag, ze ven dagen per week de-snelheid. Wie harder dan de toegestane 50 kilome ter per uur rijdt, gaat op de bon. Er schijnen Middelburgers te zijn die na de zoveelste bekeuring de post niet meer van de mat durven te rapen uit Tip? redactie@pzc.nl angst voor weer een brief uit Leeuwarden. De gemeente wordt er van verdacht de kas op deze slinkse wijze te spekken. Maar dat is niet waar. De boetes vloeien regelrecht in de staatskas. Minister De Jager kon daardoor een onverwachte meevaller melden. Het tekort op zijn begroting was een paar tienden van een pro cent afgenomen. dagende en verrassende materialen. Bij open bare basisschool De Moolhoek in Kapelle gaat dat een half jaar duren, dan verhuist de Boe kenhut naar een andere school in de Ooster- schelderegio. De Boekenhut is er gekomen door sponsorgeld dat de Rotary heeft opge haald met de vierde editie van Het Groot Zeeuws Dictee. foto Willem Mieras KAPELLE - Ongestoord lezen of zonder betut teling ontdekken wat je allemaal met boeken kunt. In een Boekenhut lijkt leren veel meer op spelen, dan in een lokaal. Ook al staat hij op school, de eerste leeshut in Zeeland heeft veel meer weg van een speelhuisje dan van een bibliotheek. Toch is het dat laatste, want de Bibliotheek Oosterschelde zorgt voor uit-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47