2oI zeeland Gemeente wil 75 mille van Alkema IPZ verhuist naar Haringvlietplein en pakt post erbij Asbestpotje gemeente Veere is snel uitgeput Terneuzen Aardenburg beste Zeeuwse Postsorteercentrum Piet Vogelaar zwembad ....als je 'm nodig hebt! 100% controle over je mobiele kosten hollands nieuwe. Oud-inwoner Terneuzen in 'Oh Oh Europa' dinsdag 4 september 2012 Nu ook in TT Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen AARDENBURG - Zwembad Elder- schans in Aardenburg heeft de ver kiezing 'beste openluchtbad van Zeeland 2012' via internet glansrijk gewonnen. Tot eind augustus kon worden gestemd, 't Sasse Bad in Sas van Gent stond lang aan kop, maar het Aardenburgse zwembad maakte een eindspurt en behaalde 350 stemmen, 't Sasse Bad eindig de als tweede met 196 stemmen en Stelleplas in Heinkenszand als derde met 166 stemmen. Manager Ingeborg Modde van het Aardenburgse zwembad spreekt van 'een leuke afsluiting van het door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen heb ben besloten de dwangsom van 75.000 euro, die ze hebben opge legd aan fruitteler André Alkema, daadwerkelijk in te vorderen. De ondernemer piekert er niet over om het geld naar de gemeente over te maken. „Ik laat me nog lie ver geboeid afvoeren." De fruitteler uit Sint-Maartensdijk krijgt de boete omdat hij volgens de gemeente zijn anti-hagelkanon heeft gebruikt toen dat niet meer mocht. Omdat de zaak nog onder de rechter was, nam het college lange tijd geen besluit over het daadwerkelijk invorderen van de boete. In juni deed de rechter ech ter een gunstige uitspraak voor de gemeente. Die zou in haar recht hebben gestaan toen ze de dwang som oplegde. Hoewel Alkema de ze uitspraak aan zal vechten bij de Raad van State nam het college-nu toch een besluit over het invorde ren van de dwangsom. Op 3 juli kreeg Alkema een zogeheten invor- Wij zijn hollandsnieuwe en onze oer-Hoilandse nuchterheid en praktische benadering geven jou 100% controle en volledige transparantie over je mobiele kosten. Onze manier van werken: Wij bieden superlage tarieven voor bellen, sms'en en internetten vanuit één bundel; Is je bundeltegoed bijna op. dan ontvang je van ons een waarschuwings-sms; Opwaarderen van je bundeltegoed doe je makkelijk via IDEAL of sms en je blijft hetzelfde lage tarief betalen; Je bundeltegoed is 3 maanden houdbaar. Wil je een toestel bij je abonnement bestellen, dan betaal je deze in 2 jaar af. Zo houd je zelf makkelijk de controle over al je mobiele uitgaven. Je maakt met hollandsnieuwe gebruik van het betrouwbare Vodafone netwerk, dus je hebt overal bereik. hollandsnieuwe.nl/krant Medio volgend jaar sluit het postsorteercentrum van Postnl aan het Haringvlietplein in Zierikzee. Het bedrijf is met een grote reorganisatie bezig. In Zierikzee verliezen 24 postbodes in vaste dienst hun baan. Zij worden vervangen door 45 part-timers die per poststuk worden betaald. Kievit Auto's is de nieuwe eigenaar van het sorteercentrum. IPZ gaat het huren. Installatiebedrijf IPZ in Zierikzee verhuist eind volgend jaar naar het huidige postsorteercentrum van Post.nl aan het Haringvliet plein. IPZ begint daar een winkel waarin ook het Business Point van Post.nl wordt gevestigd. deringsbeschikking van de ge meente. Of Alkema binnen zes we ken 75.000 euro wilde overmaken. Een ambtenaar zorgde diezelfde dag echter voor verwarring door ook nog een mail naar de advocaat van Alkema te sturen. Daarin schrijft ze dat het college nog geen besluit heeft genomen over het in vorderen van de dwangsom, maar deze mogelijkheid enkel open wil houden voor de toekomst. Alkema besloot het bedrag niet te betalen en maakte bovendien bezwaar te gen het invorderen van de dwang som. Op 15 augustus werd duide lijk dat de gemeente toch echt 75.000 euro van hem wil hebben. Als Alkema niet binnen tien dagen 75.015 euro zou betalen (er kwam 15 euro aan aanmaningskosten bij) dreigde de gemeente hem daartoe te dwingen. De teler zegt het geld niet eens te hebben. Alkema wacht nu op wat komen gaat. „Als ze een deurwaarder stu ren, kan hij maar beter hand boeien meenemen, want ik laat me nog liever geboeid afvoeren dan dat ik ga betalen." door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Je krijgt veel bedrij ven over de vloer en je weet maar nooit wat daar van komt. Boven dien handhaven we zo de bestaan de functie van het gebouw aan het Haringvlietplein", motiveert IPZ-directeur Werner Kafoe zijn besluit om het Business Point van Post.nl te integreren in zijn bedrijf. Van de gemeente Schouwen-Dui- veland kreeg Kafoe enkele jaren ge- Wemer Kafoe: „Naar de Straalweg wilde ik niet en naar het Business Park mocht ik niet" leden te horen dat zijn bedrijf weg moest van het Groenweegje op be drijventerrein Zuidhoek. De ge meente gaat er een grote parkeer plaats aanleggen, die hoort bij de nieuwe entree van Zierikzee. Ka foe: „Naar de Straalweg wilde ik niet en naar het Business Park mocht ik niet. Andere alternatie ven had de gemeente niet." Toen Kafoe later bij Renaultgarage Kievit zat te praten over nieuwe bestelauto's was het plan snel voor elkaar: Kievit kocht het postsor teercentrum en IPZ zou het gaan huren. Van Post.nl kreeg Kafoe ver volgens het verzoek het Business Point over te nemen. Voor de vergoeding die Post.nl hiervoor biedt, doet Kafoe het niet. „Dat is niet veel. Bovendien hebben we nog genoeg installatie- werk. Wel iets minder als vorig jaar omdat er bijna geen nieuw bouw meer is. „Aan het Haringvlietplein krijgen we er 150 vierkante meter bij. Dat komt goed uit want we wilden ons toch al meer op particuliere verkoop gaan richten. In de win kel hebben straks we zonnepane len en installatiemateriaal. Doe- het-zelvers krijgen bij ons een goed advies en desnoods leveren we er de handjes er ook nog bij." In de tweede helft van volgend jaar sluit Post.nl het sorteercen trum in Zierikzee. Kafoe: „Ik hoop dat we er rond juni in kunnen. Dat kan ik de bouwvak gebruiken om te verbouwen en te verhui zen." Vooruitlopend op de verhui zing neemt IPZ vanaf dinsdag 23 oktober alvast de functie van het Business Point over. Postbushou- door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het asbestpotje van de gemeente Veere, per 1 juni dit jaar opengesteld, is al leeg. Via deze tij delijke stimuleringsregeling kan in totaal zo'n 7500 vierkante meter aan asbestdaken verwijderd wor den. Veere spreekt van een succes, dat voor herhaling vatbaar is. De gemeenteraad besloot in mei dit jaar de tijdelijke stimulerings subsidie 'Asbest van het dak' in het leven te roepen. Hoewel de Veerse politiek aanvankelijk wat aarzelingen had over het nut er van, blijkt het nu een succes. Bin nen acht weken was het potje van dertigduizend euro leeg. De ge meente heeft inmiddels negentien aanvragen goedgekeurd. De regeling is alleen bestemd voor sanering van asbestdaken. Zowel particulieren als bedrijven konden ders kunnen vanaf die dag terecht aan het Groenweegje 13e. IPZ neemt vanaf die dag ook postpak- er gebruik maken. De daken moe ten een minimaal oppervlak van 32 vierkante meter hebben en het asbest moet verwijderd worden door een erkend bedrijf. De subsi die bedraagt zes euro per vierkan te meter, met een maximum van tweeduizend euro per aanvraag. Wethouder Jaap Melse: „De rege ling is een Veers succes. Asbest is landelijk een hot item. Met deze stimuleringsregeling sluiten wij naadloos aan bij het landelijke stre ven om van asbest af te komen. Staatssecretaris Joop Atsma is daar hard mee bezig. Hij wil af van de 130 miljoen vier kante meter asbest die er landelijk nog zou zijn. Wij hebben hier met deze subsidie bewezen dat men sen inderdaad aan de slag gaan met asbestdaken. Zelfs als ze meer kwijt zijn dan die tweeduizend eu ro subsidie." TERNEUZEN - Oud-Terneuzenaar Martijn Roost (35) is één van de deelnemers aan de dagelijkse reali- tyserie Oh Oh Europa op televisie zender RTL5. Het programma is elke werkdag om 20.00 uur op de buis. Zeven markante duo's reizen in een bus langs de mooiste plekken in Euro pa. Elke week mogen de koppels bekend maken welk ander duo zij het minst leuk vinden. Het duo dat op vrijdag de meeste stemmen heeft, moet naar huis. De win naars van het spel verdienen 25.000 euro. Acteur en model Roost, die met zijn vriend in het Gooi woont, geeft op de website van het programma aan dat hij dat geld wil gebruiken om zijn droom- huwelijk te bekostigen. Hij doet aan programma mee met zijn bes te vriend (en topstylist) Mika. www.rtl.nl/reality/ohoheuropa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44