Motiveren De mossel regeert tien vernieuwde welstandsnota dagen in Oostkapelle gepresenteerd EÏ2 MEEST CELEZEN 1. Inbrekers betrapt in Bruinisse 2. Trouwen in spelersbus Feyenoord 3. Hennepplanten Zierikzee (foto) KIEK NOE! Schoolfoto's van Schouwen-Duive- land vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl door Anmemarïe Zevenbergen OOSTKAPELLE - Van een Zeeuwse mosselpannenkoek tot mosselta- pas en mosselen in Strandgaper- bier met Zeeuws brood; het staat allemaal op het menu van de eer ste Mosseltiendaagse in Oostkapel le. Het evenement, dat vrijdag begint en tot en met 16 september duurt, is opgezet door leden van de Oost- kapelse ondernemersvereniging Natuurlijk Oostkapelle. Jac Uytdewilligen, mede-eigenaar van restaurant Mossels 8c Meer, is een van hen: „We doen dit voor de eerste keer. Als het goed loopt, hebben we de ambitie om het jaar lijks te doen. Veel activiteiten spe len zich in kustdorpen als Oostka pelle, met name af in de maanden juli en augustus en in de schoolva kanties. Met deze mosseltiendaag se willen we iets doen buiten die periode. Zowel voor dorpsgenoten als voor toeristen. We hebben 15 deelnemers die ieder een eigen mosselgerecht op tafel brengen. De vishandel doet ook mee. Daar kun je voor zeven euro vijftig een bakje gekookte mosselen eten." De prij zen variëren verder van acht euro (gegratineerde mosselen met beur- re blanc en mozzarella) tot 19,50 euro (Italiaanse mossels). ZIERBKZEE - De nieuwe welstands nota van de gemeente Schou- wen-Duiveland wordt maandag 10 september tijdens een openbare bijeenkomst gepresenteerd. De nieuwe nota is aangepast aan wetswijzigingen en ontdaan van overbodige teksten. Ook zou de nieuwe nota beter leesbaar zijn. Daarnaast zijn sommige criteria (bijvoorbeeld monumenten en re clame) samengevoegd. De bijeenkomst wordt gehouden in de Burgerzaal in het gemeente huis in Zierikzee en duurt van 19.00 tot 20.00 uur. Aansluitend begint de commissievergadering Openbare Ruimte. BROUWERSHAVEN Instrumentaal concert in Sint Nicolaaskerk Violiste Annette Jumelet en orga nist en pianist Marien Stouten ver zorgen zaterdag 15 september een gezamenlijk instrumentaal concert in de Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven. Voor de pauze staat klassieke muziek van Bach, Handel en Elgar op het programma. Na de pauze is het tijd voor een wat luch tiger programma met populair-klas- siek. Aanvang 20.00 uur. ELLEMEET Rommelmarkt in het dorpshuis In het dorpshuls in Ellemeet wordt zaterdag 8 september een rommel markt gehouden. Beheerder Nita Breeuwer heeft nog enkele tafels te huur voor wie wil proberen over tollig geworden spulletjes aan de man te brengen. De rommelmarkt in het dorpshuis van Ellemeet be gint om 08.00 uur en duurt tot 13.00 uur. Meer informatie bij Nita Breeuwer: 06-46611116. BURCH-HAAMSTEDE Start seizoen voor Vrouwen Schouwen De vereniging Vrouwen van Schou wen geeft dinsdag 11 september de aftrap voor het nieuwe seizoen. De bijeenkomst wordt gehouden in het totaal vernieuwde dorpshuis De Schutse en begint om 14.00 uur. Het blijft niet alleen bij een gezel lig samenzijn voor de dames. Op het programma van de eerste sei- zoenbïjeenkomst staat ook een ver rassingsworkshop. SINT LAURENS Concert van Zeeuws Vocaal Ensemble Het Zeeuws Vocaal Ensemble, on der leiding van Elisabeth van Duijn, geeft vrijdag in de serie 'Open Huis activiteiten' een con cert in de Hervormde, kerk van Sint Laurens. Rond het thema Stil te en Muziek worden werken van componisten uit de Britse muziek geschiedenis, van de 16e eeuw tot heden gezongen. Het a-capella con cert begint 20.00 uur. OUDDORP Levende tramhistorie bij RTM-trammuseum Het RTM-trammuseum aan de Punt-West in Ouddorp sluit zater dag het zomer-rijseizoen in stijl af met de traditionele manifestatie rondom Open Monumentendag. Tussen 12.00 en 17.00 uur is de be zoeker op kleine schaal getuige van het eens zo drukke tramverkeer van vroeger. De Brabantse kleder- drachtgroep 'Uit Grootmoeders tijd' is present. Er rijden trams om 11.45,13-30 en 15.30 uur. Slagwerk Koperblazers montageRolan^Qtnst )irk4an Cjél,tim3:^ANP Kinderen kennis laten maken met muziek, ze kennis bijbrengen over muziek en... misschien...kinderen zelfs motiveren om zelf muziek te gaan maken. Dat is wat Keet in de Kerk, gepresenteerd door dirigent en pianodocent Cathy Kotoun (foto) beoogt Houtblazers I Mar van der Veer Strijkinstrumenten dinsdag 4 september 2012 STEENDIJK makelaar taxateur ocj Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43