FlZi toch exploitant Weverij-theater SCHOUWEN-DUIVELAND fi Herfstkleuren langs plattelandswegen Skim-apparatuur aangetroffen bij benzinepomp Boerenweg almanak Meevaller 17 Verkiezing geeft Keet in de Kerk prikkel 18 en 19 DINSDAG 4 september 2012 Bestuur filmhuis wil binnen enkele weken puntjes op de i zetten door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Stichting filmtheater fi- Zi gaat tóch het onlangs geopende theater De Weverij in Zierikzee ex ploiteren. Dat heeft het bestuur be sloten. Eerder was het contract tus sen fiZi en- Stichting De Weverij door fiZi opengebroken en zou het filmhuis alleen hoofdhuurder van het gloednieuwe theater wor den. Dat besluit volgde op een vergeef se speurtocht naar een commer ciële exploitant voor het theater. Na lang twijfelen zei beoogd ex ploitant Robbert Roggeband van café De Biet 'nee' tegen de exploi tatie van Theater De Weverij. Voorzitter Ria Geluk van fiZi: „Er is gewoon geen commerciële ex ploitant voor De Weverij te vin den en dat begrijp ik ook wel. Voor een ondernemer is dit heel lastig." Ondertussen naderde de dag waar op het nieuwe theater in vol be drijf wordt gesteld met rasse schre den en was er nog steeds geen dui delijkheid hoe het nu verder moest met de exploitatie van het nieuwe theater. „Dus hebben we op een gegeven moment de knoop doorgehakt en besloten om het toch zelf te doen. Geluk beseft dat de vrijwilligers van het filmhuis een forse klus te wachten staat. „Ja, je kunt gerust spreken van een uitdaging. Er is ge zegd dat het zelf exploiteren een grote last zou zijn voor fiZi, maar ik denk dat als de exploitatie over meerdere schijven loopt dat nog een veel grotere last zou zijn. Als anderen de exploitatie zouden moeten doen wordt het naar mijn idee allemaal veel te ingewikkeld." De vrijwilligers van fiZi zijn inmid dels op de hoogte gebracht van het besluit van het bestuur. „En de mensen hebben enthousiast gerea geerd. Ze willen er graag met z'n allen de schouders onder zetten." Hoe het allemaal precies geregeld gaat worden, kan Geluk nu nog niet zeggen. „De komende weken moeten we dat uit gaan knobbe len." Kwartiermaker Willem Huijbregh- se - eerder sceptisch over exploita tie van De Weverij door fiZ-i - zegt er nu alle vertrouwen in te heb ben. „Soms maakt een mens het verschil en ik ben heel blij met de komst van Ria Geluk als voorzitter van fiZi. Zij is een mooie mix van een cultureel hart en onderne- mersbloed. Ik denk dat we haar met z'n allen moeten steunen." BRIJDORPE Een beetje plattelandsweg heeft er richting herfsttijd wel één. Zo'n tafeltje waar kleurrijke en veelzijdig gevormde kale bassen liggen opgestapeld. Zoals in Brijdorpe waar het sierfruit er sinds een paar weken aan trekkelijk bijligt. Dankzij Rik (15) en Mark (13) Knol die met hun eigenhandig opge kweekte pompoenen en andere kalebassoor ten een zakcentje proberen te verdienen. Dat doen ze al sinds een jaar of zes. Toentertijd op een klein lapje, inmiddels op een flink stuk grond. Zaaien, planten, onkruid plukken en schoonmaken. De broers hebben hun handen er vol aan. Het echtpaar Gerrit en Marga van Zessen (foto) uit Meerkerk neemt een kijkje. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Zondagmiddag is door een klant van een benzinepomp aan de Boe renweg in Zierikzee skimappara- tuur aangetroffen op een van de pompen. De apparatuur is van de pomp afgehaald door agenten van Politie Zeeland. Het is niet bekend hoe lang de apparatuur al op de pomp zat. Mensen die onlangs ge tankt hebben bij deze benzine pomp, worden verzocht de komen de tijd alert te zijn op vreemde transacties en hun bankafschriften goed in de gaten te houden. De po litie adviseert bij twijfel contact op te nemen met de eigen bank. De benzinepomp is nu weer vrij van skimapparatuur. EINDEWEGE Mogelijk boete voor eigenaar schapen De eigenaar van de zondag aange troffen drie dode schapen aan de Schoondijksedijk bij Driewegen kan mogelijk een boete tegemoet zien. „Als de man geen deugdelijke verklaring heeft waarom hij de schapen zo lang dood in de wei heeft laten liggen, krijgt hij een pro ces verbaal", aldus een woordvoer der van de Nieuwe Voedsel- en Wa renautoriteit. Tip? redactie@pzc.nl >9#e»00«S6< Het geklaag onder automobilisten is niet van de lucht in Middelburg. Een digitale flitspaal controleert bij de poort van de stad 24 uur per dag, ze ven dagen per week de snelheid. Wie harder dan de toegestane 50 kilome terper uur rijdt, gaat op de bon. Er schijnen Middelburgers te zijn die na de zoveelste bekeuring de post niet meer van de mat durven te rapen uit angst voor weer een brief uit Leeuwarden. De gemeente wordt er van verdacht de kas op deze slinkse wijze te spekken. Maar dat is niet waar. De boetes vloeien regelrecht in de staatskas. Minister De Jager kon daardoor een onverwachte meevaller melden. Het tekort op zijn begroting was een paar tienden van een pro cent afgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41