Buiten Si Bew&djm Knusse luwen, Feiten oiw de luwen Dae^ket-'zeif Bij'^gnder toiieirjetouw Altijd een koud, kiertje dinsdag 4 september 2012 In de jachthaven vind je om de paar meter een bankje. Plaats genoeg om van het uitzicht te gemeten. Een aantal bankjes is gemaakt van bijzondere materialen, zoals een oude meer paal. Elk bankje is voorzien van een bijzonde re spreuk. Bovendien staan er veel zitjes naast de ligplekken zodat iedereen naast de boot kan barbecueën. hier een ligplaats, en mijn zoon ligt in de box naast me. Zo is de cirkel rond." W.S.V. 'De Werf heeft zo'n 100 leden. De vereniging telt 40 ligplaatshouders. De jachthaven telt 44 plaatsen. In de haven is geen plaats voor boten langer dan 11,5 meter. De haven is 2,20 meter diep. In het hoogseizoen mogen passanten er vanwege de drukte niet langer dan drie dagen liggen. Boten liggen er maximaal twee rijen dik. De haven beschikt over een grote werkplaats. Havenmeester Anja: „Hier liggen naast al lemaal oude masten ook bergen gereedschap. Er worden kleine reparaties uitgevoerd aan de schepen. Maar hier wordt ook veel gewerkt aan de haven zelf" De leden steken bovendien graag een handje toe om iemand te helpen op zijn schip. De haven had al twee toiletgebouwen met douches en toiletten. Toch vonden de leden dat sommige mensen te ver moesten lopen voor hun behoefte. Daarom is in het oude vuurtorentje een toilet gebouwd. Henk: „Iedereen die hier komt móet gewoon even op deze wc zitten. De meeste mensen gaan ook niet weg zonder een foto van zichzelf op dit toilet." De kelder van W.S.V., 'De Werf is over de hele wereld beroemd. Vroeger kon je een gulden op de bar leggen en een biertje uit de kelder pak ken. Nu stop je vijfenzeventig cent in een kistje en haal je een biertje uit de koelkast. In de loop van de jaren is er niets veranderd: het bier is alleen wat kouder geworden. Matthanja Schipper foto's Lex de Meester Het oude vuurtorentje is nu een toiletgebouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35