2 I Ve Wer^itt Qcrts dinsdag 4 september 2012 Havenmeester Fons de Lie van de watersportverening 'De Werf in Goes heeft in het hoogseizoen hulp van een zomerkracht. Vrolijk klet send met een stel Engelsen staat de jonge blonde studente in de kof fiekamer van de vereniging. Anja' Brouwer, de zomerhavenmeester,-is enthousiast: „Het is prachtig weer geweest. De haven lag bomvol. )aar in, jaar uit komen dezelfde touristen terug voor onze plek. De gemoede lijke sfeer, het vele groen en de lig ging zijn de belangrijkste redenen." Maar niet alleen toeristen, ook trouwe leden bezoeken de haven dagelijks. Een grote bel wordt geluid. Uit verschillende boten komen mensen te voor schijn: koffietijd. De koffie wordt ingeschonken, de koekjes worden uitgedeeld en de leden praten honderduit. Henk Scheffer is al sinds jaar en dag lid van de vereniging. „Ik heb yroeger wel drie keer een brief moeten schrijven voordat ik bij de vereniging mocht. Nu is dat niet meer zo." Toch word je niet zomaar lid van 'De Werf. De steigers, de tuin, het sanitair: alles is aan gelegd en wordt onderhouden door de leden. Dat is de prijs die betaald wordt om het leden geld zo laag mogelijk te houden. Henk: „We kijken nu vooral naar wat nieuwe leden voor ons kunnen betekenen." Een ander lid, Cor Kraaijeveld, vult aan: „Tijdens de winterstop vormen alle honderd leden ploegen. Ik werk bij Delta, dus ik doe meestal het technisch 'onderhoud." Bovendien zijn alle leden vier avonden per jaar havenmeester. „Dan doen we wat Anja nu doet. Je regelt de betalingen, maakt de kas op, ontvangt de gasten en wijst nieuwe boten een plaatsje. Zo draagt iedereen zijn steentje bij." De haven is meer dan alleen een plaats om je boot te leggen. Betrokkenheid en saamhorig heid staan hoog in het vaandel. Cor: „Ieder lid voelt echte liefde voor de haven en voor elkaar. Anders kom je niet bij deze vereniging." Henk geniet van de knusse kleinschaligheid: „Iedere ochtend en iedere middag drinken we met z'n allen koffie. Soms denk je dat er niemand is, maar als je dan de bel luidt komt iedereen tevoorschijn." Van een aantal markante leden is na hun overlijden een portret opgehangen aan de muur in de koffiekamer. Met zijn vierenveertig boxen ligt de haven vaak aan het begin van de middag al vol. Passan ten worden dan doorgestuurd naar de kade. Veertig boxen zijn namelijk in het bezit van de leden. Anja: „Niet alle leden blijven 's zomers liggen hoor, een aantal mensen maakt een flinke reis. Maar de meeste leden houden het bij dagtochten." Maar hoe meer leden op reis, hoe meer plek er is voor passanten. En dat betekent weer meer inkomsten voor de haven. Vooral Engelsen weten de weg naar deze plek altijd weer te vinden. De haven bestaat al sinds 1948. In 1954 is hij verder uitgebreid, maar voor hedendaagse begrippen is het een pittoreske en karakteris tieke jachthaven. Cor is familie van de oude havenmeester Izaak Rosier. „De oom van mijn vrouw is tot zijn 92e hier havenmeester geweest. Van hem heb ik zo'n veertig jaar terug leren zeilen." Cor heeft op zijn beurt de liefde voor het zeilen weer doorgegeven. „Nu heb ik aurora Vlnr: Henk Scheffer, Anja Brouwer, Ad Dekker en Cor Ki Colofon Buiten Bewegen: verschijnt elke dins dag als bijlage bij de PZC en BN/DeStem Buiten Bewegen is een bijlage overleven en bewegen in Zeeland U kunt ons informeren: e-mail: buiten@pzc.nl website: www.pzc.nl post ad res: PZC o.v.v. Bu iten Postbus 914330 AB Middelburg telefoon: 0118 434010 Coördinatie: Jan van Damme telefoon: 0118 434014 mobiel: 06 542 671 57 e-mail: J.vandamme@pzc.nl Vormgeving: Johnny de Jonge Advertenties: Verkoopteam Zeeland telefoon: 0118 434070 teamzeeland@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 34