zeeland 123 Maximum van 130 kilometer op A58 deels van de baan Ethisch leiderschap werkt dinsdag 4 september 2012 kilometer per uur geldt sinds dit weekeinde (weer) op flinke stukken van het Zeeuwse deel van de A58. door Remé Schrier foto Lex de Meester MIDDELBURG - De invoering van 130 kilometer per uur als maxi mumsnelheid op het Zeeuwse deel van de A58 is al weer groten deels tenietgedaan. Op één stuk geldt een zogenaamde dynami sche maximumsnelheid en op het stuk tussen Arnemuiden en Vlis- singen, vice versa, geldt 120 kilome ter als maximumsnelheid. Dat is een maatregelen die genomen is vanwege de aanwezige natuur. De maatregel is het afgelopen weekeinde ingegaan, gelijk met de officiële invoering van 130 kilome ter per uur als maximumsnelheid in heel Nederland. De maximumsnelheid van 130 kilo meter die ongeveer een jaar op de A58 gold, was een experiment. Rijkswaterstaat heeft onder meer geluidsmetingen verricht en onder onderzoek verricht. Op grond van de uitkomsten van die onderzoe ken is besloten op het Zeeuwse deel van de A58 een differentiatie in de snelheid in te voeren. Zo is in verband met de geluidshinder voor omwonenden de snelheid tussen Arnemuiden en Vlissingen teruggebracht naar maximaal 120 kilometer per uur. Opmerkelijk is dat de parkeer plaats voor het verkeer in de rich ting Bergen op Zoom-Vlissingen, ter hoogte van Arnemuiden geslo ten blijft. Die is zeer recent geslo ten omdat er te gevaarlijke situa ties zouden ontstaan bij het in- en uitvoegen, na de invoering van 130 kilometer als maximumsnelheid. Nu is ter hoogte van de parkeer plaats de maximumsnelheid weer terug naar 120 kilometer, maar de parkeerplaats blijft gesloten. Volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat in Mid delburg werd er maar weinig ge bruik van gemaakt. En ook bij een maximumsnelheid van 120 zou den gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Daarom blijft de parkeer plaats gesloten. Automobilisten kunnen hun erva ringen met de nieuwe, variabele maximumsnelheden delen met de ANWB. De organisatie heeft maandag het meldpunt 130@anwb.nl gelanceerd. De ANWB is bang dat voor veel automobilisten niet altijd duidelijk is hoe hard ze mogen rijden. Met het instellen van de nieuwe maxi mumsnelheid van 130 kilometer per uur veranderen op snelwegen de snelheidsbordjes. Bij de wegen waar 130 als limiet geldt, verdwij nen de bordjes en bij de 'i20-we- gen' zullen ze verschijnen. „Bovendien wordt door nieuwe onderborden een aantal uitzonde ringen toegevoegd aan de limie ten, zoals aangepaste snelheden overdag of juist 's nachts, de zoge noemde dynamische limiet. De re gel is dat maximaal 130 kilometer per uur mag worden gereden, maar op het merendeel van' de we gen is een uitzondering van kracht", meldt de ANWB. De reacties die bij het meldpunt binnenkomen, worden verzameld en naar het ministerie van Infra structuur en Milieu gestuurd. Minister Melanie Schultz van Hae- gen verwacht dat er de komende tijd nog wegen bij komen waar de snelheid omhoog kan. Ook Rijks waterstaat houdt de ervaringen van weggebruikers met de variabe le maximumsnelheid bij. Sinds za terdag kwamen er enkele tiental len reacties binnen via de gratis in formatielijn 0800-8002 en op de website Van A naar Beter. Die vra gen gingen vooral over de snel heidslimiet op een bepaald traject en de dynamische limiet. Gemeenten, provincies en water schappen zijn volgend jaar ver plicht hun overschotten te parke ren bij de Nederlandse staat Dit zogeheten schatkistbankieren stuit ©p grote weerstand. De Goe- se wethouder Loes Meeuwisse van financiën legt uit waarom. Waarom wil de rijksoverheid lagere overheden dwingen tot schatkistban kieren? „Het idee om financiële overschot ten van gemeenten, als ze die heb ben, bij het Rijk onder te brengen, is bedoeld om de EMU-positie van Nederland te verbeteren. De EMU- schuld is een term die wordt ge bruikt in de Europese Monetaire Unie. Die staat voor het totaal aan schulden van de rijksoverheid, lage re overheden en sociale fondsen in een land. Het Rijk zegt dat door de gemeentelijke overschotten te be heren, zijn EMU-positie verbetert. Daardoor zou Nederland een bete re rating kunnen krijgen en zo goedkoper geld kunnen lenen." De Vei-eniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) en het Inter Provin ciaal Overleg (IPO) hebben gisteren de lijsttrekkers van de politieke par tijen een brandbrief gestuurd. Ze sme ken: 'heren en dames politici, doe dit niet!'. Wat is het bezwaar? „In feite is de beoogde verbetering van de EMU-schuld slechts cosme tisch. De daadwerkelijke schuld van Nederland gaat er niet door omlaag. De rijksoverheid kan er ook niet goedkoper door lenen. Daarnaast ruimt schatkistbankie ren geen financiële risico's op. Tege lijkertijd brengt het gemeenten an dere overheden financieel in de problemen." Op welke manier dan? „Je krijgt een rekening-courant bij het Rijk, waar je ook weer geld kunt lenen. Wij zijn echter bang dat we straks verplicht moeten le nen tegen een rente die hoger ligt dan op de vrije markt. Ook vrezen we dat de uitvoeringskosten van schatkistbankieren hoger zijn dan dat we het als gemeente zelf doen. De VNG berekent dat schatkistban kieren gaten in begrotingen slaat, omdat tegoeden zullen worden afgeroomd. Sommige gemeenten zullen rente-inkomsten mislopen. Dus: minder rente, meer kosten. Landelijk zou het om honderd mil joen euro gaan." Het klinkt alsof lagere overheden on der curatele van het Rijk komen te staan? „Schatkistbankieren tast onze auto nomie aan. Het systeem is een po ging om de schuldenlast van lagere overheden in de hand te houden. Alsof we dat zelf niet kunnen. We mogen wel de overschotten naar Den Haag brengen, maar niet lang durig lenen om te sparen voor een afslag A58. In ons geval wordt er steeds gerefereerd aan de Landsban- ki-affaire, maar het Rijk heeft nu ook een miljoenenstrop met finan ciële derivaten. Het Rijk doet het echt niet beter dan gemeenten. De ze maatregel is zeer onverstandig." Wat betekent dit alles voor de 'bur gers in uw gemeente Goes? „We krijgen steeds meer taken er bij, zoals straks de AWBZ, maar zullen verder interen, terwijl het nu al moeilijk is de eindjes aan el kaar te knopen. Voor de AWBZ wil je toch een buffer opbouwen. Burgers verwachten van ons dat we de wet goed zullen uitvoeren." GOES - Ethisch leiderschap blijft ook overeind als medewerkers thuis of op een andere locatie wer ken. Dit blijkt uit het onderzoek waarop Ivan de Bree uit Goes afge lopen week cum laude is afgestu deerd aan de Universiteit van Til burg. De Bree ondervroeg 306 me dewerkers van 26 bedrijven. Ook enkele Zeeuwse bedrijven namen aan het onderzoek deel. De Bree concludeert dat een eerlijke en in tegere leidinggevende, die aan dacht heeft voor mens en maat schappij, een bedrijf goed doet. Medewerkers worden gestimu leerd dat gedrag over te nemen. Bij flexwerken blijkt dat een 'ethisch leider' dezelfde invloed houdt als op een regulier kantoor. sten. Die 80 procent is al geruime tijd niet meer haalbaar, het geld gaat in lucht op door risicovol te beleggen, daar bent u en ik niet ge lukkig mee. Wim ten Hoor Westkade 82, Sas van Gent Ontpolderen Tijdens het Politieke Café dat de WD organiseerde in Groede werd gemeld dat men de Westerschelde maar het beste zijn Natura. 2000- status zou kunnen ontnemen. En inderdaad als men deze druk beva ren rivier niet als natuurgebied zou willen zien, maar als een handels weg dan waren we meteen verlost van de slepende discussie rondom de vermeende natuurschade die er zou zijn aangebracht door de op eenvolgende verdiepingen. En, nog veel belangrijker: we zouden niet meer moeten ontpolderen! Zee land zou van een hoop ellende ver lost zijn. Maar als het slechts WD-verkie- zings-retoriek is, dan is dit ballon netje al geklapt voordat het is losge laten en zal na 12 september het volgende bedrijf van het ontpol- der-drama weer worden opge voerd. Helaas... schandelijk. Guus Langeraerf 't Schuttebocht 21, Oostburg Telefoonboek In het telefoonboek bij Middelburg zoek ik naar een aanspreekpunt van onze postdiensten in Zeeland en bijvoorbeeld kijk ik bij de ver trouwde afkorting PTT. Dat staat er niet in. Helemaal niets bij Poste rijen of TNT; ook de huidige naam (Koninklijke) PostNL staat niet in de gids 2011/2012. KPN (Koninklij ke Post Nederland) staat er wel in, maar dat is de winkel die uitslui tend over de P van Telefonie gaat! Ironisch genoeg staat bij Middel burg op het plekje waar je PostNL verwacht erboven: Psychotherapeu tisch Centrum De Viersprong eronder: Puindepot Walcheren Van onze ouwe PTT-dienst is het personeel waarschijnlijk terechtge komen in het Psychotherapeutisch Centrum en de gebouwen bij het Puindepot Walcheren! In het register staat bij Post één ver melding: Postduivenvereniging. De postdiensten zijn gevlogen! Anneke jaensch Rouaansekaai 41, Middelburg De btw-octie geldt niet op de Peugeot 208. Informeer in de showroom noor de mogelijkheden en voorwoorden. PT A GOES Peoryweg 11 Tel.: (0113) 22 06 20. PTA VLISSINGEN Pres. Rooseveltloon 768 Tel.: (0118) 42 04 20. PTATERNEUZEN Productiestraat 4 Tel.: (0115) 68 35 30, PTA MIDDELHARNIS Kastanjelaan 41-43 Tel.: (0187) 48 30 94 AUTOMOBIELBEDRIJF DE NOBELPOORT B.V. Zierikzee - Agent Oudeweg 2-6 Tel (0111) 41 44 53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23