Stomerij komt naar de auto toe 2oI zeeland Veere in beeld voor de Juichwilg Terneuzen Mogelijk boete voor eigenaar Piet Vogelaar dode schaPen ....als je 'm nodig hebt! 100% c ntrole over je mobiele kosten hollands nieuwe. Fruitteler krijgt 75 mille boete voor hagelkanon Neemt u dit konijn tot dinsdag 4 september 2012 Nu ook in Livingstoneweg 44 in Goes Haarmanweg 4 in Terneuzen DRIEWEGEN - De eigenaar van de zondag aangetroffen drie dode schapen aan de Schoondijksedijk bij Driewegen kan mogelijk een boete tegemoet zien. „Als de man geen deugdelijke ver klaring heeft waarom hij de scha pen zo lang dood in de wei heeft laten liggen, krijgt hij een proces verbaal", aldus een woordvoerder van de Nieuwe Voedsel- en Waren autoriteit. De dode schapen zijn zondagochtend door voorbijgan gers gemeld. Ook zou volgens hen sprake zijn van tientallen verwaar loosde schapen. Volgens de woord voerder is echter van verwaarlo zing geen sprake. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De gemeente Veere is in de race voor de landelijke trofee De Juichwilg. Ze is een van de twaalf genomineerde gemeenten. De prijs, naast de trofee ook een geldbedrag van vijfduizend euro, gaat naar de gemeente die zich het best inzet voor haar landschap, cultuurhistorie en buitenplaatsen. Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ) heeft Veere genomi neerd omdat zij vindt dat die ge meente zich onderscheidt van an dere door de aandacht die de ge meente geeft aan haar cultureel erfgoed. De trofee wordt toege kend begin oktober aan de ge meente die zich op de beste manier heeft ingezet voor land schap, cultuurhistorie en buiten plaatsen. Sylvia Tuinder van de SLZ: „Dit is voor ons een soort aanmoedigings prijs. Veere besteedt veel aandacht aan het behoud van buitenplaat sen en kleine cultuurhistorische elementen in het landschap. Nu heeft Veere natuurlijk veel buiten gebied en veel buitenplaatsen, maar ze besteedt daar ook veel aan dacht aan. Bijvoorbeeld via de vere veningsprojecten. Zo worden klei ne elementen in het landschap weer hersteld, maar ook oude grachten, bomenlanen ofhet her stel van oude ommetjes komen zo aan bod." Met projecten als 'Ver borgen Buitens' en 'Eigenwijs Landschap', de subsidie op het res taureren van oude landbouwschu- ren of herstel van oude ommetjes speelt Veere zich eveneens in de kijker. Met de Landschapsvisie en de Cultuurhistorische Waarde- kaart benadrukt Veere eveneens het belang van haar erfgoed. Wethouder Jaap Melse verwoordt de blijdschap van de gemeente: „Wij zijn zeer verheugd en dingen van harte mee naar de hoofdprijs. Die krijgt een geweldige bestem ming. Wij zijn ook erg blij met de betrokkenheid van onze inwoners. Want op die manier kan bijvoor beeld een oude bakkeete weer in volle glorie hersteld worden." Wij zijn hollandsnieuwe en onze oer-HoIlandse nuchterheid en praktische benadering geven jou 100% controle en volledige transparantie over je mobiele kosten. Onze manier van werken: Wij bieden superlage tarieven voor bellen, sms'en en internetten vanuit één bundel; Is je bundeltegoed bijna op, dan ontvang je van ons een waarschuwings-sms; Opwaarderen van je bundeltegoed doe je makkelijk via iDEAL of sms en je blijft hetzelfde lage tarief betalen; Je bundeltegoed is 3 maanden houdbaar; Wil je een toestel bij je abonnement bestellen, dan betaal je deze in 2"jaar af. Zo houd je zelf makkelijk de controle over al je mobiele uitgaven. Je maakt met hollandsnieuwe gebruik van het betrouwbare Vodafone netwerk, dus je hebt overal bereik. hollandsnieuwe.nl/krant Drie liter water Gemiddeld gebruikt de Autostomerij drie liter verneveld heet water om een auto schoon te maken: veel minder dan een autowasstraat, die vaak ruim driehonderd liter water gebruikt, die dat water overigens wel grotendeels hergebruikt MIDDELBURG - De Autostomerij is een nieuw alternatief in Zeeland voor de bekende wasstraat. Een mi lieuvriendelijke methode die veel minder water kost en door de toe passing van stoom zijn er geen che mische schoonmaakmiddelen no dig voor het reinigen van de auto. In Zeeland zijn de Middelburger Marcel Malcorps en de Goese Ra- mona van Alphen de enige franchi senemers van De Autostomerij. Het concept is simpel: na telefoni sche afspraak komt de mobiele Au tostomerij naar de oprit of de par keerplaats, waarna met stoom en stofzuiger zowel de buitenkant als de binnenkant van de auto wordt gereinigd. De Autostomerij was vorig jaar de snelstgroeiende ffanchiseketen in Nederland. Malcorps heeft van het van oorsprong Dordtse bedrijf de licensie voor heel België gekocht. Deze week begint hij met het zoe ken naar franchisenemers bij onze zuiderburen. Hij kent de Belgische zakenwereld goed. Vijftien jaar lang was hij over de grens voor Ci ty Bloem actief Die activiteiten heeft hij inmiddels overgedragen. Zelf is Malcorps dan weer franchi senemer van de Nederlandse tak. Met Van Alphen heeft Malcorps Zeeland verdeeld. Hij doet grof weg Walcheren en een groot deel van Schouwen-Duiveland, Van Al phen de Bevelanden en Zierikzee. Van Alphen rijdt sinds vorige SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen heb ben besloten de dwangsom van 75.000 euro, die ze hebben opge legd aan fruitteler André Alkema, daadwerkelijk in te vorderen. De ondernemer piekert er niet over om het geld naar de gemeente over te maken. „Ik laat me nog lie ver geboeid afvoeren." De fruitteler uit Sint-Maartensdijk krijgt de boete omdat hij volgens de gemeente zijn anti-hagelkanon heeft gebruikt toen dat niet meer mocht. Omdat de zaak nog onder de rechter was, nam het college lange tijd geen besluit over het daadwerkelijk invorderen van de boete. In juni deed de rechter echter een gunstige uitspraak voor de ge meente. Die zou in haar recht heb ben gestaan toen ze de dwangsom oplegde. week met haar nieuwe bestelbus rijdt ze naar iedereen die vindt dat zijn auto een poetsbeurt gebrui ken kan, maar die de tijd en lust ontbreken om naar de wasstraat te rijden of de tuinslang te pakken. „Een groot voordeel is dat er een minimale hoeveelheid water wordt gebruikt: drie liter per auto. Een wasstraat gebruikt dik drie honderd liter per wasbeurt, al wordt dat water deels hergebruikt. Er belandt nauwelijks water op straat: ik vang zowat alles op met de poetsdoek", demonstreert Van Alphen. Uit de stoomspuit komt waterne vel op 120 graden Celsius. Van Al phen spuit en poetst er direct ach teraan. Dat vergt handigheid: „Ik heb de eerste blaren al gehad." In haar au to, tot de laatste centimeter volge pakt met spullen als aggregaat, ver rijdbaar stoomapparaat, poetsmid delen en een ladder voor de hoge modellen en caravans, zit een wa tertank met 127 liter water. De poets- en waxmiddelen zijn biolo gisch afbreekbaar. „Dat maakt het mogelijk om dit werk op straat te doen. Je belast de omgeving niet. Ik kan zelfs werken in parkeergara ges." Van de winter denkt ze zaken te kunnen doen met het snel sneeuw- en ijsvrij maken van au to's. „Bedenk eens wat een werk een autobedrijf daar aan heeft." Van Alphen kwam in aanraking met het nieuwe franchisenetwerk, dat opgezet is door een Dordtse ondernemer, via de autoracesport. Met haar vriend Jeroen Jaspers ver zorgt ze pitboxes voor raceteams via de Honda Community Neder land. „Ik sta daar de ramen voor de coureurs schoon te maken." VLISSINGEN - Het had een hoog knuffelgehalte, het huwelijk van de Vlissin- gers Hélène Groenendijk en Pim Keersemeeckers. Het stel gaf elkaar maan dag het ja-woord in Boka Bizarro Beach, uitgedost in een konijnenpak. Zelfs het bruidsboeket bestond niet uit de traditionele rozen, maar een combina- te van wortels, peterselie en ander groenvoer. De uitbaters van het Vlissing- se café Vanuus trokken wel de aandacht. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20