Beleid in de beleving van patiënt Jansen iSl zeeland Bouwput wordt grote zandbak Patiënt Jansen PZC Rioolgemaal Ritthem krijgt opknapbeurt Skimapparatuur Ruimere overstaptijd bij veerdienst China Inside dinsdag 4 september 2012 STEEN DIJK makelaar taxateur o. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl ZIERIKZEE - Zondagmiddag is bij een benzinepomp aan de Boeren- weg in Zierikzee skimapparatuur aangetroffen op een van de pom pen. Het is niet bekend hoe lang de apparatuur al op de pomp zat. Mensen die getankt hebben bij de ze benzinepomp, wordt aangera den alert te zijn op vreemde trans acties en hun bankafschriften goed in de gaten te houden. RITTHEM - Waterschap Scheldestro- men is begonnen met de renovatie van rioolgemaal Ritthem in de Zuidwateringsstraat. De elektri sche, mechanische en civiele instal latie worden vernieuwd. Het riool gemaal dateert uit de jaren '8o en is volgens het waterschap aan een opknapbeurt toe. Na de renovatie werkt het rioolgemaal weer vol gens de laatste techniek en kan het daarmee weer vijftien jaar vooruit, zo verwacht het schap. Voor het vervangen van de werktuigbouw kundige installatie worden oude leidingen vervangen door nieuwe. Vanwege slijtage komen er ook nieuwe pompen en is volgens het waterschap sloopwerk nodig. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren, worden de planten en struiken verwijderd. Direct na de renovatie worden er nieuwe strui ken geplant. Tot slot wordt de be strating en het hekwerk rondom het rioolgemaal vernieuwd, zo be looft het. De werkzaamheden zijn volgens planning half oktober weer gereed. Omwonenden zijn volgens het waterschap vooraf geïnformeerd. Bij het vervangen van de pomp-installatie wordt bui ten het gemaal een tijdelijke pomp geplaatst. door Theo Giele MIDDELBURG - De bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg zal op korte termijn worden volgestort met zand. De dichtgetimmerde panden aan de aangrenzende Ko ningstraat gaan tegen de vlakte om plaats te maken voor vijf nieuwe huurwoningen. Die afspraak heeft de gemeente Middelburg met Heijmans Bouw Zeeland gemaakt, nu blijkt dat er voorlopig geen zicht is op nieuw bouw van woningen óp de bouw put. Dat heeft het Middelburgse college van burgemeester en wet houders maandag de gemeente raad laten weten. De put zal tot aan de betonnen rand worden ge vuld, dus tot ongeveer een halve meter onder het maaiveld. In over leg met de buurt zal besloten wor den hoe de grootste zandbak van Middelburg daarna zal worden ge bruikt. De bouwput wacht al zeven jaar op een bestemming. In 2005 werd afgezien van de bouw van het zo geheten A-theater. Voor dat thea ter was de put oorspronkelijk ge bouwd, maar toen de wanden ble ken te lekken en woningen in de buurt verzakten, werd de bouw VLISSINGEN - De dienstregeling voor de fast ferry Vlissingen-Bres- kens verandert per 9 december. De overstaptijd van boot op trein en andersom was met zes a zeven minuten krap bemeten. Dat wordt dertien a veertien minuten. Tien minuten zou ideaal zijn, maar dat is gezien de tijden waarop de trei- „Zo'n ridicule toestand. Mijn man en ik zijn geboren Zeeuwen, maar we zijn 37 jaar weg geweest Dan kom je na al die omzwervingen uiteindelijk terug naar Vlissingen; omdat je hier alles zo lekker bij de hand hebt en dan is er nauwelijks een ziekenhuis meer." stilgelegd en besloot de gemeente raad vervolgens helemaal af te zien van de. bouw van het theater op die plek. De Walcherse Bouw Unie, later Heijmans Bouw Zeeland (HBZ) ge heten, kocht de put van de ge meente Middelburg. Het plan was om er (dure) appartementen neer te zetten. Dat bleek, mede door de economische crisis, een onhaal baar project. In januari ging de ge meenteraad akkoord met een be scheidener opzet. In drie fases zou den er steeds 12 woningen worden gebouwd. Maar de kans dat die wo ningen een koper vinden worden door de betrokken partijen te klein geacht om verantwoord met de bouw te kunnen beginnen. „Dit is geen vrolijk bericht", zo be gon wethouder Albert de Vries gis teravond zijn toelichting op de af spraken die nu met HBZ zijn ge maakt. Op verzoek van leden van de commissie ruimte, zal De Vries bij HBZ navragen of het technisch en financieel mogelijk is om de bouwput tot op het maaiveld vol te storten met zand. Hij wil dat er snel werk van wordt gemaakt. „We zijn aan de omwo nenden verplicht te laten zien dat er iets positiefs gebeurt." Cobi Jansen brak haar botten op steenworp afstand van het zie kenhuis in Vlissingen, maar zou door de ambulance naar het zie kenhuis in Goes worden gebracht. Als ze niet hevig tegensputterde. door Wendy Wagenmakers Het duurt nog wel even voordat Cobi Jansen (69) uit Vlis singen weer gips- en pleisterloos door het leven kan. Haar rechterpols is ge broken, haar linkerelleboog ge scheurd, haar knie gekneusd, haar gezicht is gehavend en dan is er ook nog iets met haar pezen. „Ik was op de fiets onderweg naar Ter Reede en stak vanuit Paauwen- burg over naar de Koudekerkse- weg, toen ik werd geschept door een andere fietser. Zijn fiets greep mijn fietstassen en hij reed hard door. Zo hard, dat ik een enorme smak maakte, recht op mijn ge zicht. Al snel stonden er allerlei mensen om me heen, die mij hiel pen. Tegen die fietser zeiden ze dat hij aan de verkeerde kant reed. Maar ja, het was al gebeurd." Hoe ze ook haar best deed, me vrouw Jansen kon niet overeind komen. „Helder was ik wel hoor. Ik kon precies vertellen wat mijn geboortedatum was. Overal zat bloed, ik voelde dat ik van alles had gebroken. Maar het enige wat me op dat moment bezighield, was mijn man. Die kan ik 's nachts niet alleen laten. Dus ik wil de pertinent niet naar Goes. Dat riep ik meteen al: breng me alsje blieft niet naar Goes. Toen raakte ik alsnog in een shock." De chauffeurs van de ambulance, die inmiddels was gearriveerd, had den inderdaad de opdracht me vrouw Jansen naar Goes te bren gen. Immers, ze had gecompliceer de zorg nodig. Ze weigerde mee te gaan. „De chauffeurs begrepen me, maar waren officieel gedwon gen me dan achter te laten. Dat hebben ze niet gedaan. Ze hebben me op een brancard gelegd en als nog naar de eerste hulp in Vlissin gen gebracht." Cobi Jansen is er goed geholpen en een paar uur later zat ze weer gewoon thuis, bij haar man. Pre cies wat ze wilde, maar de hele gang van zaken voelde voor haar nog steeds heel onlogisch. „Moet je je toch eens voorstellen hoe het hier geregeld is. Zo'n ridicule toe stand. Mijn man en ik zijn gebo ren Zeeuwen, maar we zijn 37 jaar weg geweest vanwege zijn werk bij de luchtmacht. Dan kom je na al die omzwervingen uiteindelijk te rug naar Vlissingen; voor de zee en omdat je hier alles zo lekker bij de hand hebt en dan is èr nauwe lijks een ziekenhuis meer." Mevrouw Jansen slikt Ibuprofen 800 'als snoepjes', zo veel pijn heeft ze. En voorlopig gaat ze inva lide door het leven. Maar ze maakt zich enkel druk om het ziekenhuis- beleid. „De chauffeurs van de ambulance zeiden dat wanneer ze een spijker broek zouden aantrekken, mij dan wel naar Vlissingen konden bren gen. Met de ambulance moet je naar Goes. Terwijl ik zulke goede ervaringen heb in Vlissingen. Ik kom er al jaren, met mijn man. Ze noemen het gebouw gedateerd. Nou, moet je eens in Gent gaan kij ken, hoe gedateerd het ziekenhuis daar is. Maar ze maken je er wél beter." Eerste hulp of spoedeisende hulp? De spoedeisende hulp zit in Goes, in Vlissingen zit alleen eerste hulp. Voor complexere medische proble men moet je dus naar Goes. Ambu lances rijden ook altijd daarheen. Op de eerste hulp in Vlissingen zijn wel artsen aanwezig, maar niet el ke specialist is oproepbaar. Er wordt planbare zorg verricht. Die situatie verandert niét als het ziekenhuis in Vlissingen verhuist naar de Mortiere. Het AdRZ is wel bezig in Vlissingen de samenwerking met huisartsen te versterken, zodat er een nog ste vigere huisartsenpost ontstaat. Om te worden geholpen in Goes of Vlissingen, is geen verwijsbrief van de huisarts nodig. Wel wordt die altijd graag eerst geraadpleegd, om een eventuele gang naar het ziekenhuis te voorkomen. Op de spoedeisende hulp in Goes worden jaarlijks ongeveer 21.000 patiënten geholpen, op de eerste hulp in Vlissingen 7000. nen in Vlissingen aankomen en weer uit Vlissingen moeten ver trekken, niet haalbaar gebleken. De treinreis Vlissingen-Roosen- daal wordt overigens negen minu ten langer dan nu met de intercity. Dat komt doordat alle treinen twee keer per uur op alle stations zullen stoppen. Op 4 dvd's maakt u kennis met het land, de mensen en de tegenstelling gezien van bin nenuit. De succesvolle Emmy Award winnende documentairemaker Jonathan Lewis kreeg van de Chinese overheid ongebruikelijk veel vrijheid om overal in het land, met inbegrip van Tibet, mensen te interviewen uit alle lagen van de bevolking. China Inside opent de deur naar de Chinezen en laat zien hoe het leven werkelijk is in dit fascinerende land - bijzonder en onver wacht. Adviesprijs 29,05 Lezersprijs 14,95* W-.1S-1 besteld, pzc.nl/webwinkel categorie dvd's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18