Asbestpotje van Veere snel uitgeput Heks is dit jaar de mooiste Verdachte smokkel Otton in beeld WALCHEREN almanak Meevaller DINSDAG 4 september 2012 17 Beleid in de beleving van patiënt Jansen 18 en 19 Stomerij komt naar auto toe 20 en 21 Stimuleringssubsidie van 30.000 euro voor verwijdering 7500 vierkante meter asbestdaken binnen acht weken op door Annemarie Zevenbergen domburg - Het asbestpotje van de gemeente Veere, per 1 juni dit jaar opengesteld, is al leeg. Via deze tij delijke stimueringsregeling kan in totaal zo'n 7500 vierkante meter aan asbestdaken verwijderd wor den. Veere spreekt van een succes, dat voor herhaling vatbaar is. De gemeenteraad besloot in mei dit jaar de tijdelijke stimulerings subsidie 'Asbest van het dak' in het leven te roepen. Hoewel de Veerse politiek aanvankelijk wat aarzelingen had over het nut er van, blijkt het nu een succes. Bin nen acht weken was het potje van dertigduizend -euro leeg. De ge meente heeft inmiddels negentien aanvragen goedgekeurd. De regeling is alleen bestemd voor sanering van asbestdaken. Zowel particulieren als bedrijven konden er gebruik maken. De daken moe ten een minimaal oppervlak van 32 vierkante meter hebben en het asbest moet verwijderd worden door een erkend bedrijf De subsi die bedraagt zes euro per vierkan te meter, met een maximum van tweeduizend euro per aanvraag. Wethouder Jaap Melse: „De rege ling is een Veers succes. Asbest is landelijk een hot item. Met deze stimuleringsregeling sluiten wij naadloos aan bij het landelijke stre ven om van asbest af te komen. Staatssecretaris Joop Atsma is daar hard mee bezig. Hij wil af van de 130 miljoen vierkante meter asbest die er landelijk nog zou zijn. Wij hebben hier met deze subsidie be wezen dat mensen inderdaad aan de slag gaan met asbestdaken. Zelfs als ze meer kwijt zijn dan die tweeduizend euro subsidie." „Ik hoop dat de gemeenteraad dit najaar bij de gemeentelijke begro ting gaat kijken naar geld om op nieuw zo'n regeling in het leven te roepen. Het zou heel mooi zijn als we hiervoor nog eens dertigdui zend euro kunnen vinden. Het is zeker vanuit milieu-oogpunt van groot belang dat dit gebeurt. Al die asbestdaken die er her en der nog op schuren en gebouwtjes zitten, zorgen ervoor dat er asbestdeeltjes in de lucht komen. Als we dat zo kunnen aanpakken, is het zeker de moeite waard. Er zitten nog aan vragers in de wachtkamer, dus er is nog belangstelling genoeg." De gemeente hanteert tevens een versnelde procedure voor de sloop van asbestpanden. Zodra er een sa neringplan ligt, kan de sloop daad werkelijk beginnen. door Annemarie Zevenbergen KOUDEKERKE - Of het nu aan haar gouden pandjesjas lag, de zwarte petticoat of aan de groene pruik blijft ietwat duister, maar de heks van Merel en Quinty won met glans de wedstrijd 'wie maakt de mooiste vogelverschrikker van Koudekerke. Dé twee meiden kunnen er in ie der geval van naar een pretpark. Wethouder Chris Maas onthulde maandagochtend de creatie van de beide vriendinnen op het Dorps plein in Koudekerke en opende daarmee tevens de zevende editie van Koudekerke uit de Kunst. Zo'n tweehonderd leerlingen van de groepen vijf tot en met acht ba sisscholen 't Klinket en De Sprong lieten horen dat zingen nog steeds tot het lesprogramma behoort. Uit volle borst zongen zij een top-vijf, samengesteld uit liedjes die zij zelf graag wilden zingen. Vanavond staat de haast traditione le de poëzie-, muziek- en voorlees avond op het programma, vanaf 19.30 uur in Woontrend. Dé Kunst route in en om Koudekerke en Dis hoek duurt drie dagen. Vanaf don derdagochtend 10.00 uur kunnen belangstellenden langs de veertig exposanten trekken. Donderdag en vrijdag tot 18 uur, zaterdag van 10 tot 17.00 uur. Daarnaast is een overzichtsexpositie in Woontrend. vlissingen - Het Openbaar Minis terie vermoedt dat een Amster damse ondernemer (46) betrok ken was bij het transport in 2003 van ruim 4000 kilo cocaïne van Ve nezuela naar Vlissingen. Die drugs werden medio augustus door de douane aangetroffen in de Pana mese zeesleper Otton. Het ging om exact 4050 kilo aan harddrugs. Het was destijds de grootste cocaï- nevondst ooit voor de Nederland se douane. Na tips van onder andere de Ame rikaanse Drug Enforcement Agen cy (DEA) werden de drugs, met een straatwaarde van 200 miljoen euro, na heel lang zoeken gevon den. De bemanningsleden werden in hoger beroep veroordeeld tot straf fen van vijf en zés jaar. De Amster dammer zou een scheepswerf in Antwerpen ter beschikking heb ben gesteld voor de sleepboot en geregeld hebben dat het schip een legitieme reden had om Antwer pen aan te doen. Ook zou hij zich op andere manieren hebben bezig gehouden met de cocaïnesmokkel. De zakenman moet op 27 septem ber voor de Amsterdamse recht bank verschijnen. Het geklaag onder automobilisten is niet van de lucht in Middelburg. Een digitale flitspaal controleert bij de poort van de stad 24 uur per dag, ze ven dagen per week de snelheid. Wie harder dan de toegestane 50 kilome terper uur rijdt, gaat op de bon. Er schijnen Middelburgers te zijn die na de zoveelste bekeuring de post niet meer van de mat durven te rapen uit Tip? redactie@pzc.nl angst voor weer een brief uit Leeuwarden. De gemeente wordt er van verdacht de kas op deze slinkse wijze te spekken. Maar dat is niet waar. De boetes vloeien regelrecht in de staatskas. Minister De Jager kon daardoor een onverwachte meevaller melden. Het tekort op zijn begroting was een paar tienden van een pro cent afgenomen. Voor het derde jaar op rij maken vogelverschrikkers deel uit van Koudekerke uit de Kunst. De poppen worden met een kar naar het Dorpsplein gebracht en daar aan het publiek getoond. Dan worden de vogelverschrikkers geadopteerd door ondernemers aan het plein en dorpsbewoners, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17