Neals Strik in 381 sport Sterke start driebandenteams Frans de Koek beste driebander Overwinning Milan Vader in Flanderscup maandag 3 september 2012 door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Dallinga/Frans Be vers en Martens Cleaning open den het seizoen met een overwin ning en Lands Welvaren/Iets An ders pakte met een 4-4-gelijkspel een punt. Daarmee was de oogst voor de Zeeuwse teams ijn de ere divisie, het hoogste niveau van het nationale driebanden, opvallend goed te noemen. De o-8-overwinning van Dallinga/Frans Bevers uit Sluiskil op de promovendus FDV Jacoby/Schuler Cues was te ver wachten en kwam, zonder overi gens tot grootse daden te komen, redelijk gemakkelijk tot stand. Glenn Hofman startte moeizaam tegen Thérèse Klompenhouwer en kwam met 6-12 achter. Toen de jonge Hagenaar in de tien de beurt een serie van zeven pro duceerde, ging de machine echter lopen en werd Klompenhouwer op grote achterstand gespeeld. Jean Paul de Bruijn kende een kou de start van de competitie door moeizaam voorbij Jeffrey van Nij natten, toch geen hoogvlieger, te geraken. De vijftig beurten die hij daarvoor nodig had waren iets te veel van het goede. Na de pauze toonden de Belgische kopmannen Frédéric Caudron en Eddy Leppens, de afgelopen week nog de organisatoren van het su perprestige toernooi in België, hoe het moest. De zege van Caudron op Steven van Acker was niet van heel hoog niveau maar die van Leppens op landgenoot Davy van Havere, 19-50 in 27 beurten, zeker wel. Martens Cleaning uit Kapelle zorg de in eigen huis voor de grootste verrassing in de eredivisie door Snellen Recycling uit Zundert met lege handen naar huis te sturen. Jens van Dam debuteerde met een degelijke overwinning op Harrie van der Ven, die in Kapelle wel eens beter voor de dag kwam. Van Dam speelde niet qua beurten maar wel psychologisch een sterke partij. Hij hield zijn tegenstander kort en benutte zijn kansen goed. Op de andere tafel viel het debuut van Jean van Erp enigszins tegen. Het begin was goed. Bij 32-22 stok te de productie echter en pakte zijn tegenstander Peter Ceulemans de zege. Na de pauze kwam er vuurwerk op tafel, met name door een uitste kend spelende Raymond Ceule mans. Hij velde op tafel drie het vonnis over Barry van Beers. Op deze derde positie kan de levende legende nog van veel waarde blij ken voor zijn team. Martin Spoormans kende op de andere tafel een hopeloze start en dankte zijn terugkeer aan zijn te genstander Roland Forthomme. De 'beer van Luik', zoals de vroege re kopman van het voormalige Ockenburgh wel wordt genoemd, kreeg de sportiviteitprijs toen hij Spoormans erop wees dat die de verkeerde bal wilde nemen. Spoor mans bedankte zijn landgenoot met een serie van negen, nam van af dat moment heft in handen en stond dat niet meer af Daarmee bezorgde hij zijn ploeg onver wacht maar met dank aanvaard de twee punten. In Oosterhout verraste ook het in de eredivisie debuterende Lands Welvaren/Iets Anders uit Kwaden- damme in positieve zin door de routiniers van Van Wanrooij Transport een punt afhandig te maken. Voor de thee zag het daar niet naar uit. Zowel Ronny Daniels als Kees Wittens verloren hun overi gens matige partijen van respectie velijk Frank Martens en Ad Broe ders. Na de pauze herstelden Francis Fofton met een uitstekende over winning op Kurt Ceulemans (50-22 in 27 beurten) en Henk Ha- braken, na een zwaar bevochten zege op Jan Arnouts (50-40 in 43) het evenwicht. Ze bezorgden hun team alsnog een kostbaar, maar ook verdiend punt. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Na acht dagen harde strijd is Frans de Koek uit Rilland winnaar geworden van het Zeeuws kampioenschap drie banden op de matchtafel. In de fi- nalepoulepoule bleef hij als enige ongeslagen en daarmee verdiend winnaar. Tweeëendertig inschrijvers begon- nen in de kwalificatieronde aan de strijd, telkens in poules van vier en alleen de winnaars ging verder. In het hoofdtoernooi stroomden dan de acht beste van vorig sei zoen in en ook nu werd in poules van vier de schifting verder doorge voerd. Uiteindelijk bleven Frans de Koek, Piet Koek, Louis Dallinga en Rob van Linden als finalisten over. Ti telverdediger Tonny van Iwaarden en Jean Paul de Kraker waren toen al lang en breed naar huis ge stuurd. In de slotronde was Piet Koek uit Goes de enige die het de Rillandse biljarter Frans de Koek lastig kon maken. Vreemd genoeg eindigde Koek echter als laatste in de finale. De latere kampioen moest tegen de Goesenaar diep gaan en drie sets waren nodig om als winnaar De deelnemers aan de Kustloop, op het strandje langs het Veerse Meer. uit de strijd te komen. Koek begon sterk met een 15-5-setwinst. Toen De Koek in de tweede set uitpakte met een serie van negen kantelde de strijd en gingen de volgende sets naar De Koek. De Koek won beide andere partijen, tegen Van der Linden en Dallinga, met 2-0 en mocht zich daardoor Zeeuws kampioen noemen. Louis Dallinga uit Sluiskil werd tweede na over winningen op Piet Koek en Van der Linden uit Colijnsplaat. Het was de eerste keer dat het poule systeem werd gehanteerd. Het was tot volle tevredenheid van het me rendeel van de spelers. Neals Strik is in vorm. Vorig week schreef de atleet uit Baarn een marathon op Guernsey op zijn naam en zaterdag verbeter de hij het parkoersrecord van de Kustloop. Ilonka van den Hengel bleef zeven seconden verwij derd van de recordtijd. door Sjaak Sioiike VROUWENPOLDER - De organisatie kan tevreden terugkijken op de zesde editie van de Kustloop. Naast 600 atleten kwamen 500 wandelaars aan de start van de hal ve marathon. Zo'n 50 kinderen de den mee aan de jeugdloop. Boven dien was het ideaal hardloopweer en was het traject van negen kilo meter over het strand redelijk goed begaanbaar. Mede daardoor ging het record van Remy Vasseur van vorig jaar aan barrels. Strik ver beterde het met twee minuten naar 1 uur 15 minuten en 52 secon den. Met dank aan Erwin Harmes (Middelburg) en Michel Schrier, die met Strik lange tijd de kop groep vormden. Harmes moest vijf seconden toegeven op de win- nar, Schrier 21. Ilonka van den Hengel (Nijkerk), tweevoudig win nares van de Kustmarathon, had weinig tegenstand. Ze kwam net tekort om het record van Anjolie Engels, als toeschouwer aanwezig, te verbeteren. Na het startsignaal van burgemees ter Van der Zwaag vormde zich al snel een kopgroep met onder meer Neals Strik, Erwin Har mes, Huub van Noorden, Tjitte van den Buijs en Rik Wolswinkel, winnaar BBHHMHS MIDDELBURG - Milan Vader van het ATB Team van X-Treme heeft de laatste wedstrijd in de laatste MTB Merida Flanderscup gewonnen. In het Belgische Langdorp ver sloeg de Middelburger zijn twee medevluchters in de sprint. Marijn de Vrieze uit Renesse werd als eer stejaars nieuweling negende. Didie de Vries greep de eindzege bij de nieuwelingen dankzij haar derde plaats in Langdorp. Ook de jeugd van X-Treme was op dreef Tijdens de eerste wedstrijd na de zomervakantie in Oldebroek grepen Emma Verloop, Zoë Mul der en Tim van Dijke de overwin ning in hun categorie Dies Moeleker Shirin van Anrooy en Mich van Dijke werden twee de. Roel Verloop werd derde in ca tegorie 1. Joppe de Vries en Aimee Schoe vielen net naast het podium van categorie 6. Dennis Wijbenga (222) sprint naar de zege op de schoolslag, voor Tim van de Berg. foto Willem Mieras De winnaars van de Zeelandbekers. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72