Gerrits gaat steeds sneller De Brui'"sprint sport i 37 Eindzege Van Balen/ Van Strien naar zege in Ronde Calfven Zilver Fassaert in titelstrijd België w.v.b bresken maandag 3 september 2012 'Eigenlijk moet je met je ogen dicht kunnen varen en blindelings op elkaar kunnen vertrouwen.' Frans Maas, schipper van de Capella door Wim de Vos PHILIPPINE - Benjamin Gerrits komt steeds vaker voor op de ere lijsten van de regionale hardloop wedstrijden. Nadat de Axelse at leet van werk veranderde, heeft hij meer tijd om te trainen en vooral ook meer wedstrijden te lopen. Zaterdag, bij de tweede Tamoil Ju- bileumloop van atletiekvereniging Scheldesport uit Terneuzen, liet hij dat zien. Ondanks een tegenval lend aantal deelnemers liep hij ver van de rest weg, om een nieuwe overwinning bij te schrijven. Petra Rasenberg uit Terneuzen won afge tekend bij de vrouwen. Voor de start van de wedstrijd over dertien kilometer in Philippi ne had de 23-jarige Benjamin Ger rits zich een doel gesteld. „Ik wilde die afstand in ieder geval onder de .vijftig minuten lopen. Op dat sche ma ben ik 00k van start gegaan maar het lukte jammergenoeg niet. Ik denk dat het gebrek aan te genstand daar wel eens de oorzaak van zou kunnen zijn. De druk om voluit te blijven gaan, was enigs zins weg. Op dat gebied ben ik dus niet helemaal tevreden", zei Ger rits na de wedstrijd, die hij beëin digde na vijftig minuten en vie rentwintig seconden. Voor de Axelaar komen er nog kan sen genoeg om zijn tijden aan te scherpen, vooral nu de mogelijkhe den om te trainen groter zijn ge worden. „Ik kan na thuiskomst van het werk nog volop gaan trainen. Bo vendien heb ik nu vaste werktij den. Da's ook beter dan onregelma tig te moeten werken", verklaarde Gerrits. Hij wil ondanks zijn jeug dige leeftijd nu al een paar mara thons gaan lopen. „Eerst volgende week de Stads- loop in Goes en daarna wil ik de Kustmarathon en de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen gaan lo pen. Daar moet ook behoorlijk voor getraind worden. Maar ik heb het er voor over", aldus Gerrits, die zowat drieënhalve minuut moest wachten op naaste concur renten Patrick van Remortel (Hulst) en Marco Ottjes (Ossenis- se). Zij werden tweede en derde. Petra Rasenberg uit Terneuzen kan nog altijd met de eersten mee en weet regelmatig te winnen. Za terdag had zij bijna vier minuten voorsprong op de plaatselijke Ma rianne Knijff en nog veel meer op Marieke Schieman, eveneens uit Philippine. De loop over 8500 meter werd bij de mannen met overmacht gewon nen door Matti Buysse uit het Bel gische Assenede, terwijl Marian Sturm uit Zaamslag meer proble men had om Corina van de Wege uit Philippine voor te blijven. Eliane Wieles uit Philippine was de snelste van het minipeloton vrouwen op de drie kilometer. CALFVEN - Jimmy de Bruijn heeft de Ronde van Calfven gewonnen. De wielrenner uit Sint-Jansteen was de snelste in de massale aan komst. Hij verwees zijn streek- en ploeggenoot Erik Vereecken naar de tweede plaats. In Calfven, in de buurt van Oss- end recht, leidden de vele demarra ges niet tot grote bressen met het peloton. Met name de Canadees Ja mes Larmer, die sinds kort ook deel uitmaakt van het Arrow Cy cling Team van De Bruijn en Ver eecken, probeerde het regelmatig maar het peloton had steeds een passend antwoord. Jesse van Maldegem pakte na zijn eerdere winst bij de B-categorie in Terneuzen nu ook de zege in Calf ven. In de S/P-klasse liet Jens Voet uit Heinkenszand nog maar eens zien dat-hij klaar is voor de over stap naar een hogere categorie. VOGELWAARDE - In het Bosse Pie len tennistoernooi te Vogelwaarde heersten Stephanie van Balen en Natascha van Strien in de poule bij de vrouwen-3. Nadat ze eerder in de week al hadden gewonnen van de combinaties Wendy de Bruyn/Sophie de Schepper (drie sets) en Leontine Dingenouts/ Ma rianne Fraanje (4-2 4-2) moesten op de finaledag ook Nathalie de Schepper en José de Wit eraaan ge loven: 4-11-4 4-2. In de slotfase van de partij maakte Van Strien een aantal keren mooi af, terwijl ze met een fraaie court cross geslagen linkshandige fore hand op het beslissende match point kwam. Vooral voor haar gaf de eindzege voldoening omdat het haar eerste toernooi was na een maand blessureleed. Een souvenir van watersport op va kantie in de Portugese Algarve. „Ik was gevallen van een band die werd voortgetrokken door een speedboot, die steeds meer snel heid maakte. Daardoor had ik de binnenband van mijn linkerknie verrekt Vandaag maakte ik in het begin wat onnodige fouten, maar het ging steeds beter. Het lijkt wat onlogisch dat Stephanie op links staat en ik als linkshandige op rechts, maar dat is vanwege haar sterke backhand", vertelde Na tascha van Strien. Bij de mannen-3 werden Dylan Blackman en Patrick Marteijn nummer 1 door poulewinst in straight sets op de duo's Desiré de Schepper/Pascal de Jager en Den- nie Cappendijk/Davy de Kesel. De laatste werd samen met Randy Boddaert wel toernooiwinnaar in de 4. Op de fmaledag werd het 4-2 4-1 tegen Daniel Audenaerdt en Bram Donze. „Het is belangrijk om het spel te lezen. Daniel sloeg de bal met zijn forehand meestal laat en dus laag, waardoor de bal omhoog moest en ik het regelma tig af kon maken aan het net. Bij Bram sloegen we zoveel mogelijk zijn forehand op vanwege zijn ster ke backhand", doceerde tennisle- raar De Kesel. In de 5 ontsnapten Meivin Bracke en Gino Roctus in de finale tegen Ivo Wouters en Sebastiaan Mille- naar. Nadat laatstgenoemden in de derde set eerst met 5-1 voorston den, leken ze het klusje bij 5-3 en 40-15 op de sendee van Wouters alsnog te klaren. Bracke en Roctus wonnen desondanksde beslissen de set met 7-5. Bas Dingenouts en Rik Janssens overleefden tegen Ben Kint en Evert Piessens een achterstand van 6-4 3-0 en 40-0 om uiteindelijk via 6-1 in de derde set te zegevieren. KIELDRECHT - De uit Vogelwaarde afkomstige Claudia Fassaert werd in Kieldrecht in het Belgisch kam pioenschap dressuur met Donner- fee tweede. Het goud was voor Jeroen de Vroe met Apollo van het, Vijverhof. Het was voor De Vroe zijn achtste Belgische titel. Hij nam revanche op Fassaert, die het ticket voor de Olympsche Spelen voor zijn neus wegkaapte. Frans Maas (met witte pet) en zijn bemanning verlaten de haven van Breskens. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71