Liefhebber Maas wilde nooit prof zijn 361 sport 65 Breskens vergeet te winnen bij Schoondijke Zaamslag overwint Rotterdamse bravoure bij opening seizoen maandag 3 september 2012 Merijn Taelman (links) hier op archieffoto, maakte het doelpunt van Graauw in het duel met SDO. foto Mark Neelemans door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal moest Bres kens op de eerste speeldag van het nieuwe seizoen genoegen nemen met een gelijkspel. Uit tegen Schoondijke werd het 1-1. Vogel waarde begon met een 2-1-zege op Koewacht en Groede was Corn Boys met 3-1 de baas. Sluis boekte bij Terhole een monsterzege: 0-9, terwijl bij Hoofdplaat-Kwaden- damme helemaal niet gescoord werd. Schoondijke-Breskens 1-1 (0-0): De derby ging in de eerste helft ge- lijkop, maar dat veranderde nadat Schoondijke vroeg in de tweede helft met tien man kwam te staan nadat Ismael de Feijter rood kreeg. Breskens profiteerde via Jimmy Janssen: 0-1. Omdat de bezoekers daam nalieten verder weg te lo pen, kon Schoondijke toch nog ge lijkmaken. Robbie Nieuwberg scoorde tien minuten voor tijd: 1-1. Terhole-Sluis 0-9 (0-5): Sluis had geen kind aan Terhole, dat zo vriendelijk was de weg naar het doel wagenwijd open te zetten. Bij de rust was het al 0-5. Ivo Wester- weele scoorde drie keer, Dennis Ide en Nick Hubregtse elk twee keer. Byron Bentley en Patrick Vin- ke scoorden één keer. Groede-Corn Boys 3-1 (1-1): Corn Boys kwam al in de eerste minuut op voorspong toen Steven de Me- door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Het nieuwe elan bin nen de club zetten de korfballers van Zaamslag bij de opening van het korfbalseizoen om in twee punten. In Hellevoetsluis werd 't Capproen, betiteld als een titelkan didaat in deze vierde klasse, aan de kant gezet. 't Capproen-Zaamslag 5-10: „Sommigen moesten duidelijk even wennen aan de Rotterdamse bravoure", ervoer Wim Voorne- veld tijdens zijn debuut als Zaam- slag-coach. Toen de Zeeuws-Vla mingen de schroom van zich af wierpen, kwam de ploeg beter in de wedstrijd. De voortekenen bij rust (3-4) waren gunstig, de tussen- Aan het Gaastra Breskens Sailing Weekend deden dit jaar 65 zeilbo ten mee. ijer een verdedigingsfout afstrafte. Nadat de thuisclub zich van die te genslag hersteld had verloor Corn Boys zijn greep op de wedstrijd. Nog voor rust zorgde Michel Tama- razians voor de gelijkmaker, 1-1. Tien minuten na de hervatting werd het 2-1 door Ilyaz Yavuz uit een strafschop. In de slotminuut bepaalde Fedat Gecici de eind stand op 3-1. Vogelwaarde-Koewacht 2-1 (1-1): Vogelwaarde had voor de rust een licht overwicht maar kwam op achterstand door een eigen doel punt van Jan Rouwendael. Door David Smits werd het nog voor de rust 1-1. Na de hervatting had Koe wacht balbezit, maar tien minuten voor tijd stond Dennis van Passel aan het eind van een vloeiend uit gevoerde aanval: 2-1. Hoofdplaat-Kwadendamme 0-0: Hoofdplaat had voor rust het bes te van het spel, maar paal en lat stonden doelpunten in de weg. In de tweede helft ging de wedstrijd meer gelijkop, hoewel de beste kansen voor de thuisclub bleven. SDO'63-Graauw 1-1 (1-0): Het streekduel was spannend en attrac tief. Halverwege de eerste helft kwam SDO'63 op voorsprong door Basir Cissé, maar tien minu ten na de rust zorgde Merijn Tael man weer voor evenwicht. Hoewel beide ploegen daarna op de aanval speelden, bleven echte kansen uit. Het bleef zodoende bij Te weinig wind wordt Frans Maas en zijn equipe zaterdag fa taal tijdens Sailing Breskens. De 75-jarige bootontwerper kijkt gelaten terug op zijn nederlaag. Voor de kapitalen doet Maas het niet, als er maar plezier aan het zeilen wordt beleefd. door Peter van Kouteren BRESKENS - Frans Maas won vorig jaar Sailing Breskens, maar wist za terdagavond met nog één wed strijd voor de boeg dat hij die pres tatie deze keer niet zou kunnen evenaren. Waar Maas met zijn be manning vooral hoopte op veel wind, bleek het mooie nazomer- weer spelbreker. Met lichtere bo ten was de concurrentie in het voordeel. De nederlaag mocht de pret niet drukken in het Bressiaanse kamp, dat zaterdag de feestavond in de tent liet voor wat die was. Frans Maas en zijn crew genoten bij de roerganger thuis van een hapje en een drankje. „Ik heb er geen rotge voel aan overgehouden", keek hij terug op drie kansloze missies. „We hebben ons rotgewerkt. In lichte wind varen is ontzettend vermoeiend en eigenlijk ook een loterij. Als je een foutje maakt, kun je zo maar vier plekken zak ken. Het is niet te voorspellen, ook niet als je lokaal bekend bent. We varen al jaren met dezelfde beman ning. Je moet overal ogen hebben, eigenlijk moet je met je ogen dicht kunnen varen en blindelings op el kaar kunnen vertrouwen. Als er iets fout gaathoor je ze op ande re schepen soms roepen tégen el kaar. Dat werkt niet. Daar worden ze alleen maar zenuwachtig van. -Je moet gewoon rustig blijven." Plezier staat in het Maas-kamp dan ook voorop. „Dat is het belang rijkste. Het gaat niet om kapitalen, maar öm een herinnerinkje of een prijsje. Tussen wedstrijden door ga ik liever niet naar een feést- avond. Je moet 'ze' ook allemaal droog zien te houden hè/' Lachend: „Dat lukt niet altijd hoor." Met Piet Vroon leverde hij jaren lang fantastische prestaties. „Hij is Winnaars Gaastra Breskens Sailing Overall winnaar (de beste boot van het gehele Gaastra Breskens Sailing Weekend om de John Brou wer Trophy): Quantum Racing, Jeroen van der Velden. IRC 1 (Professor Jelle Gerritsma Trophy): Moana, Francois Goubau. IRC 2 (Ricus van de Stadt Trofee): Xcentric Ripper, John van der Star- IRC 3 (Challenge Tonnere de Bres kens Trophy): Quantum Racing, Jeroen van der Velden. CR 1-2: NRJ Ball, Roland Claeys. CR 3 toten met 6: Salty Dog, René Bollen. 81 en vaart nu alleen maar met professionals. Het is nooit mijn be doeling geweest om er mijn be roep van te maken. Ik heb het al tijd benut om het op de tekentafel te kunnen gebruiken. Iets wat in de praktijk niet goed ging, was voor mijn vak juist belangrijk. Frans Maas (75) vejwierf wereld wijd faam in de zeilwereld als ont werper van zo'n honderdvijftig modellen, waarvan naar schatting zevenhonderd schepen zijn gereali seerd. „Ik ontwerp nog altijd, maar niet meer onder druk. Vorm geving vind ik het mooiste, dat is erg veranderd. Kijk maar eens naar auto's van vijftig jaar terug. Een schip moet sterk zijn en met zo min .mogelijk weerstand door het water gaan. De materialen zijn zó veel lichter dan twintig jaar gele den. Van een houten schip naar een stalen schip, naar aluminium, polyester en tegenwoordig naar koolstof. Bij veel wind hoor je nog wel eens schepen steunen en kreu nen, maar een schip van carbon hoor je niet. Het is beresterk." Het geeft hem vooral voldoening als hij één van zijn schepen ziet va ren. „Als een schip van mijn hand wint, geeft het wat naamsbekend heid, meer niet. Een schip van twaalf meter kost zeshonderddui zend euro. Een schip in onze klas se (IRC 3) kost anderhalve ton tot tweehonderd duizend euro. Je mag niet vergeten dat wedstrijd schepen slechts één keer worden gemaakt. Als ze in een serie wor den gemaakt, wordt het goedko per. Dat zijn in feite drijvende cara vans. Maar iemand die toert, heeft geen interesse in wedstrijdsche pen." spurt naar 3-7 deed de thuisploeg de das om. Na rust zag coach Voor- neveld zijn ploeg geduldig de schutters in stelling brengen, waar door Zaamslag de regie behield. Twee verse krachten bij 't Cap proen vereisten nog wel alertheid op 5-7, maar echte schrik leverde dat niet op. In de slotfase werd or de op zaken gesteld. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 4, Er- win Verhelst, Marco van Reeuwijk en Jo an Zegers 2. BKC-Luctor 4-12. Scores BKC: David van der Plicht 2, Jan-Willem de Grootte en Sandra de Reu 1. Scores Lucton Martijn Dobbelaar 4, Hans Verlinde en Lisanne Hamelink 3, Eline Jansen en Pieter Kousemaker 1. Na één kilometer hebben Matti Buysse (311) en Benjamin Gerrits (416) al afstand genomen van de overige deelne mers aan de Tamoilloop. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70